Smrt na Nilu (2022)

Prekvapenie bolo pre mňa, že film vykresľuje oveľa intímnejší portrét detektíva, než by sa dalo čakať, ale herec a režisér Kenneth Branagh sa o detektíva Poirota dostatočne stará, aby to fungovalo. Napriek tomu, že príbeh je predvídateľný, tak je aj dostatočne pútavý. 6,5/10

Batman (2022)

Je to násilný, vzrušujúci a temne krásny pohľad Matta Reevesa na Batmana. Riddler v tomto filme je fenomenálny. Po Jokerovi v Temnom rytierovi je to absolútne môj druhý najobľúbenejší záporák z Batmana. Reeves sa jasne inšpiroval Zodiacom. Geniálne nie je ani použitie hádaniek vo filme. Ale to, že vďaka dômyselným hádankam a hlavolamov robí Batman serióznu detektívnu prácu, niečo, čo som od neho v predchádzajúcich filmoch vždy chcel vidieť viac. 9/10

Bez východiska (2022)

Režisér Power organizuje dejovú mechaniku thrilleru s rozumnou zručnosťou a krátka 95-minútová dĺžka filmu zaisťuje, že tempo filmu nikdy neklesne. Len škoda, že správaniu postáv chýba logika, týmto film v mojich očiach klesá na hodnote. 5,5/10

Kolo zázraků (2017)

Je to silná dráma, ktorá sa sústreďuje okolo ženy, ktorá je uväznená v nešťastnom živote a na pokraji zrútenia. Kate Winslet hrá túto ženu úžasne a podáva výborný výkon. Slabšími časťami filmu je koniec, ktorý zanechal až príliš veľa otvorených otázok. 7,5/10

Kouzlo měsíčního svitu (2014)

Ako zvyčajné témy Woodyho Allena sú dosť výrazné, ale stále zabalené do tohto príjemného zábavného filmu. Allen sa dostane do boja proti náboženstvu, viere, mágii, obrovskej veľkosti vesmíru a samozrejme predvídateľnosti lásky. 7/10

Mrazivá past (2021)

Je smutné, že Neesonova zlosť sa nevyrovná otrepanému sprisahaniu, zle vizualizovaným kúskom a postavám, ktorých správanie môže odporovať zdravému rozumu. 3/10

Apollo 10 1/2: Dítě kosmického věku (2022)

Ukázalo sa, že tento film nie je ani tak o vesmíre, ako skôr o cestovaní v čase, alebo presnejšie, o prenesení diváka späť do detstva. Je to štýlová meditácia o detstve, ktorá sa nebojí divákovi dopriať všetku sentimentalitu, ktorá k tomu patrí. Režisér Linklater nám stále presne pripomína, prečo je detstvo jedinečne špeciálna vec. 8,5/10

Pat Garrett a Billy Kid (1973)

Aj keď to nie je úplne akčný film, stále je tu veľa typických Peckinpahových spomalených záberov a ikonickej smrti, ktorými bol režisér známy. Zámerom filmu je priviesť k životu dve mýtické postavy zo starého západu a zároveň sa pozrieť na meniacu sa krajinu a príchod pokroku. Je to pochmúrny, smutný film, ktorý zaraďujem do veľmi vysokých líg skvelých westernov. 8,5/10

Gangster, policajt a ďábel (2019)

Príbeh je veľmi jednoduchý: Šéf zločinu sa spojí s policajtom, aby vypátral sériového vraha. Čo filmu chýba do hĺbky, to doháňa štýlom, dobre zvládnutou akciou a zábavnou ústrednou dvojicou. Je to pre mňa príjemné prekvapenie. 7/10

V bublině (2022)

Ak hľadáte ľahkú zábavu v týchto ťažkých časoch, ste na správnom mieste. Toto je hlúpa, no veselá komédia odohrávajúca sa počas Covidu o filmovej produkcii. Nebudem klamať, film je trochu nesúrodý. Tempo je buď veľmi rýchle, alebo super pomalé. Film, ktorý natáčajú, je smiešny a predpokladám, že by ste ho mohli nazvať podfukom priemyslu a Hollywoodu. Napriek tomu je to dobrá zábava. 6/10