Vetřelec (1979)

Zezačátku mi to rozhodně nepříjímalo jako jeden z kultovních hororů historie. Avšak to se v půli filmu změnilo a já přímo cítil tu atmosféru sálající ze všech postav posádky. A pak už mi to připadlo jako jeden z nejlepších hororů historie. (9/10)

Mlčení jehňátek (1991)

Asi nejnapínavější a nejděsivější film, co sem kdy viděl v čele s démonickým výkonem Anthony Hopkinse. Níž jak 100% to prostě nejde.

Robin Hood (2010)

Nic jiného nemůžu dělat, než jít proti proudu. Ridley Scott a Russell Crowe jsou prostě moji oblíbenci a v Hoodovi (trošku jiný než ho známe, ale podle mě lepší) nezklamali a mají ode mě 90%.

Diktátor (1940)

Chaplinův humor moc nemusím, proto tak nízké hodnocení, ale chápu, že v době natáčení to mělo zcela jiný smysl. Jen poslední scéna byla skvělá. (6/10)

L. A. - Přísně tajné (1997)

Jedno z nejlepších krimi co jsem doposud viděl. Žasnu nad tím, že tam není žádná postava směřující k dobru. Všichni mají své "mouchy". Samozřejmě R. Crowe a K. Spacey předvádějí jako vždy perfektní výkony. (9/10)

Černá zmije - Černá zmije IV (1989) (série)

V poslední sérii je krásně parodováno myšlení války jako nádherné události plné odvahy a cti. Generál Melchett tu zachází někdy hodně daleko. Ještě jsou hodně vtipné narážky na zákopovou stravu. Hlavně popsaný recept jak upéct krysu do zlatova v kaluži a k tomu si dát výborné kafe z přírodních zdrojů, které jsou prakticky vždy po ruce. (10/10)

Černá zmije - Černá zmije III (1987) (série)

V téhle sérii je to pořád starý Black Adder navíc ještě s malou protifrancouzskou náladou a navíc s povinnostmi k "citrónové slupce plavající po Temži" princi-regentovi. (10/10)

Černá zmije - Černá zmije II (1986) (série)

První sérii jsem po radě několika kamarádů přeskočil a myslím, že jsem udělal dobře. Jako Bean přestal Atkinson pro mě existovat po shlédnutí Černé Zmije. Jeho nadávky a narážky na Baldricka a Percyho se skoro blíží k těm z Red Dwarfa. Ještě k tomu stačilo přidat skvěle napsané zápletky a vznikl seriál, který je vtipný napořád. (10/10)

Červený trpaslík (1988) (seriál)

Na Trpaslíku jsem byl poprvé obeznámen s mojí srdcovou záležitosí - britským humorem. Tenhle seriál úplně otočil můj pohled na humor. Kdybych měl mluvit o kvalitě seriálu, tak postupně ztrácí své kouzlo. Prostě bez starého Hollyho to není ono. Jeho kanadský žertík s vesmírnou poštou považuju za nejlepší hlášku všech dob. (9/10)

Pat a Mat (1979) (seriál)

Legenda mezi kutily .100%