• Pohádka

Zemský ráj to napohled (2009)

Naprosto nezajímavý film. Ještě že tam byly překrásné herečky v čele s Terezou Voříškovou, jinak bych to okamžitě vypl. (2/10)

Zlatovláska (1973) (TV film)

Už když jsem byl malej, tak se mi to líbilo. A to kouzlo se moc neztratilo. (8/10)

Černá labuť (2010)

Žádné jiné slovo než geniální se k tomuto nehodí. Po poslední replice filmu jsem si musel najít pode mnou dolní čelist z toho jak mi spadla držka na zem. A jestli Natalie nezíská Oskara, tak fakt nevím, co jinýho by chytráci v LA chtěli. (10/10)

Proč? (1987)

Po psychologické stránce perfektní film. John se Smyczkem naprosto fantasticky popsali, co se honí takovým "fanouškům" v hlavě. Bože, že ti Sparťani jsou ale blbí, to by se na Sigmě nemohlo vůbec stát :D (8/10)

Rocky IV (1985)

Můj první shlédnutý Rocky. Na to, že se IV napařuje jako druhá nejlepší po jedničce, je to aspoň pro mě zklamání. Hlavně konec, kdy Rocky přepisuje historii a díky němu začína v SSSR Pěrestrojka, mě dostal. Jsem velice zvědavý, jak budou vypadat hůř hodnocené díly. (5/10)

Kajínek (2010)

Na české poměry velice dobrý akčnák, který nejvíce vydělává na přítomnosti kvalitních hereckých výkonů v čele s Vladimírem Dlouhým. Jákl svou prvotinou určitě potěšil, což je pro mě docela překvapující. (6/10)

Tobruk (2008)

Velice odfláknutý scénář poslal tento film do spodin českého filmu. Žádné emoce, žádné překvapení, žádné nic. Čekal jsem víc. Jen Michal Novotný mě překvapil se svým výkonem. (4/10)

Odsun (2010)

Filmy, které popisují Holocaust mají většinou dohnat diváka k slzám. Tady se to ovšem nestalo a neznamená, že když to je o Židech a i s Renem, tak musím dát 5 hvězd. Spíš jen suše odvykládaná fakta bez nějakých emociálně vypjatých scén. (6/10)

Leon (1994)

Nevím co téhle legendě filmu vytknout. Všechno běží jako po drátkách. Gary Oldman je snad nejlepší záporák, který kdy spatřil světlo světa. Reno předvádí naprosto famózní výkon v roli dementního "uklízeče" a Natalie Portman strčila ve svých 12 letech většinu hereček do kapsy. (10/10) P. S. Finální scéna je jedna z mála, která mě skoro rozbrečela

Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (2001)

Podle mého nejdokonalejší film všech dob. Už jen proto, že u každého sledování se mě to víc líbí čím dál víc a to platí pro celou trilogii. Až na malé technické chyby, kterých si všímá oko, jenom pokud je chce vidět, tak není co filmu a celé trilogii vytknout. Howard Shore asi stvořil jeden z nejlepších soundtracků, které kdy ve světě filmu zazněly. Z hereckého obsazení snad nikdo nemůže být nesympatický, protože jejich herectví je prosté, ale zároveň dokonalé. Co říci závěrem? Tolkien stvořil úžasný svět, který Jackson ještě dokonaleji převedl na film. (11/10)