X-Men (2000)

Dlouho mi unikala série X-menů (možná jsem unikal já), ale nakonec jsem se přemluvil a zhlédl ji na skoro jeden zátah. Jednička mi na poprvé připadala trošku divná, nedomrlá. Podruhé musím říct, že je tomu právě naopak. Když se shlédne všech pět dílů, tak pak jednička získává grády jako prase. Nejlepší herecké výkony jsou v podání samozřejmě Wolwerina a Magneta. (8/10)

Warrior (2011)

Dlouho to vypadalo s filmovým rokem 2011 bledě. Kromě Planety Opic a X-menů docela nuda a šeď. Avšak Warrior bude horkým kandidátem na nějakýho toho Oskárka. Ten film si ho zaslouží jenom pro plačicího Nicka Nolteho. Doufám že pro Toma Hardyho to byla taková předehra před majstrštykem jménem The Dark knight rises. (9/10)

Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 (2011)

Největším zklámáním filmu bylo to, že místo nervy drásajících scén tam Yates jenom naflákal oku líbezné záběry, které ale neměly hlubší smysl. Dialogy jako by ve filmu ani neexistovaly a třeba Rupert Grint (Ron) měl asi docela leháro při natáčení, protože jsem si ho skoro vůbec nevšiml. Už v pětce se mi strašně nelíbilo, jak Yates úplně překopal potterovskou mytologii a vůbec nedbal na základní "zákony" knižní série. Samozřejmě to bolí jenom u srdce ty, kteří si oblíbili knihy. Teď zpátky k filmu. Když už, tak mohli z finále vyždímat daleko víc. Umírání některých postav a odchod samotného Voldemorta byl úplně bez štávy. No když si v budoucnu vzpomenu na potterovskou sérii radši otevřu knížku a budu si představovat jak by vypadal "můj" film. (4/10)

Zrození Planety opic (2011)

Návrat legendy jak má být. Digitální opice jsou tu hlavními aktéry a lidi během průběhu filmu odsunují na druhou kolej. Po Glumovi je Ceaser druhá nejlepší digitální postava, jaká kdy brouzdala po stříbrných plátnech. Škoda, že se za to nerozdávájí Oscary. Serkis by měl už dva. "No!" scéna je vrchol filmu, kdy asi každému přejíždí mráz po zádech. (10/10)

Čistá duše (2001)

Neskutečný film s neskutečným hereckým výkonem Russela Crowe. Určitě si film užijí lidé, kteří moc neví o reálném životě hlavní postavy, stejně jako já před shlédnutím snímku. (10/10)

Expendables: Postradatelní (2010)

80. léta si našly cestu zpátky na stříbrné plátno v propracované vizuální orgii, kterou jsme si už dlouho takhle neužili. Akce tedy skvělá. Je to docela samozřejmé, když vezmete do filmu všechny drsňáky filmu. Navíc to má neskutečný komediální potenciál. Jsem velice zvědav na dvojku. (8/10)

Transformers 3 (2011)

Dle mého už naprosto nic neříkající bezduchá akce, kde sice kovové hlavy létají o sto šest, ale to už jsme si užili v minulých dvou dílech. Navíc bez Megan. (4/10)

Transformers: Pomsta poražených (2009)

Už to ztrácí na našlapanost skvělé jedničky. Vylepšení je akorát u krásy Megan Fox, která je ještě více sexy. Samozřejmě jak to v pokračovaních bývá, příběh bývá odsunut na druhou kolej a nastupuje ještě větší akce a ještě "epičtější" záběry. (5/10)

Transformers (2007)

Tak má asi vypadát pořádný blockbuster. Megaakce prokládáná docela slušivými vtípky a občas se vynoří na povrch i drobné emoce. Hudba je hodně dobrá, hlavně když se k tomu přidá nějaký záběr na Optima. (7/10)

V jako Vendeta (2005)

Jako celek vypadá Vendeta velice dobře, ale když pátrám po nějaké scéně, která mi má utkvět v paměti, nemůžu na žádnou příjit. Postava V je velica stylová a samozřejmě bez Natalie by to nešlo. (6/10)