• Krátkometrážní

Klaunka (2023) (TV film)

Dějově a obsahově velmi slabý dokument, který je plný všeho, co vlastně celý život víme. O Jitce jsme se dozvěděli pramálo a podstatná část stopáže je věnována archivům a vzpomínkám z různých projektů, do hloubky jsme se ovšem v žádném tématu nedostali. Takové zklamání bych ve společnosti mistrovské paní Molavcové nečekala. Děkuji ovšem za epizodu s p. Strejčkem, která mě chytla za srdce.

Lásky Petra Štěpánka (2023) (TV film)

Bohužel vizuálně velmi neatraktivní dokument, který působí jako z devadesátek. Některá témata a životní i profesní epizody Petra Štěpánka mi přišly zajímavé, ale celkově to byla taková povrchní jízda, jako byste četli nějaký článek z populárního časopisu.

Malíř jejího těla (2023)

Krásný a jemný film, i když trochu pomalý. Nicméně, co záběr, to obraz. Kdo je milovníkem francouzského filmu, ten si přijde na své.

Manželé Stodolovi (2023)

Silné vztahové drama s psychologickým vhledem do duše vrahů. Tento námět dlouho čekal na své zpracování a scenáristicky není vůbec špatný. Herci velmi dobře ztvárnily profily v podstatě primitivních lidí, kterým přesto v určitém měřítku fandíte, i když udělali to, co udělali. Sledování filmu ve mě vyvolalo velmi protichůdné myšlenky a dojmy. A nevadilo mi ani to pomalé "vyčkávací" tempo.

Muž mnoha talentů Arnošt Goldflam (2023) (TV film)

Z dokumentárního hlediska řemeslně velmi slabý dokument, prakticky jen rozhovory s Arnoštem prostříhané archivem - často velmi neatraktivním. Dokument přece není životopisné vyprávění od maturity do současnosti? Proč, když Goldflam je tak tvárný a tvůrčí člověk? A tento dokument je tvořen jen rozhovory, to mě tedy dost mrzí a zklamalo. Musím ale uznat, že Arnoštovo vyprávění je místy velmi zajímavé.

Oktopus - Ztracený případ (2023) (epizoda)

Velmi slabý seriál, až mě to překvapilo. Spíchnuté horkou jehlou a rychlou kopírkou. Scénář, postavy, zápletky jsou už vlastně únavné, stejnostejné, nudné. Chtělo by to úplně jiná témata a jiná prostředí.

Perspektiva Ivana Mládka (2023) (TV film)

V dokumentech tohoto tvůrce jsem zatím neviděla horší kameru. Záběry roztřesené, neostré, jakoby náhodně zakomponované, proti světlu, některé na hraně použitelnosti (např. rozhovor s p. Svěrákem). Také jsem občas nerozuměla mluvenému slovu, zvuková stránka dokumentu byla též místy odfláknutá, až se mi zdálo, že jsou některé sychnrony natočeny na nějaký starý diktafon. Přesto je ale dokument tak nějak zvláštně autentický, přirozený, obsahově velmi bohatý a vyvážený, výtvarně velmi pestrý a plný skvělých osobností, humoru a životních postřehů, které můžou člověka jen inspirovat a zajisté i někam posunout. Byť nemá dokument velkorysé filmové vyprávění (jako to bylo u Hudečka, Čepelky, Sluky apod.), panuje v něm příjemná atmosféra a radost z tvorby. Skvěle vybrané hudební i televizní ukázky, svižný vzdušný střih. Takže až na to kamerové a zvukové zpracování opravdu perspektivní dílko. Dávám 75 %

Stopy Járy Cimrmana (2023) (seriál)

Skvostné dílo, které se jistě stane klasikou televizní tvorby. Pochopitelně by tam nemusela být ta všechna místa okolo, ale jako typ na výlet mi to nevadí. Za mě 90%.

Stopy Járy Cimrmana - Cimrmanova Praha (2023) (epizoda)

Ten závěr byl opravdu silný, až mě ukápla slza. Stará garda ve velkém finále spolu s Vojtou Kotkem - to je opravdu klenotní záležitost. A navíc v každé scéně minimálně jedna velice vtipná hláška.