• Krátkometrážní

Myši patří do nebe (2021)

Super film, super hudba, super herci ve svých "audiorolích". Tenhle film strčí do kapsy celou řadu českých hraných celovečeráků a za mně je to vedle Zátopka a Slunce Mad zatím nejlepší český film tohoto roku.

Prvok, Šampón, Tečka a Karel (2021)

Místy velmi vtipné, místy ovšem také příliš zdlouhavé vyprávění o rozverných kamarádech. Jako český tředoproud naprosto ideální odpočinek na sobotní večer. Komedie opravdu s filmovými parametry, slušnou výpravou, hvězdným obsazením. Mnohem lepší a hlubší, než knižní předloha. Je vidět, jakoby Hartl v tomto filmu dospěl.

Smolný pich aneb Pitomý porno (2021)

Velmi zábavný film! Doporučuju. Mohl by být klidně kratší, třeba i osekanější o některé postavy, nebo vedlejší linky, ale co se týče komedií, tak velký konkurent!

Spící město (2021)

Dávám jednu hvězdu za snahu natočit u nás trochu jiný typ filmu pro mládež. Možná, že to úplně nefungovalo, ale pokud by se u nás našel slušný scénárista toho žánru, jistě bych si dokázala v českých kinech, nebo na obrazovce představit podobný druh filmů, které mají napětí, tajemství, jistou mystiku, jsou temné a nabízí dětskému divákovi jiná dobrodružství, než to, které vidíme neustále v tuzemských pohádkách.

Štace Miloně Čepelky (2021) (TV film)

Věřím, že kdyby byl tenhle dokument celovečerní, uspěl by i v kinech. Na ČT absolutní nadstandard, byť dokumenty v poslední době vznikají krásné a kvalitní. Nejen díky osobnostem, ale i díky obsahu řadím Štace na úvoveň Sommerové a Špátové a jsem ráda, že je na jedné straně tradiční, ale přesto chytlavý a svižný. Oceňuji, když je v dokumentu prostor na hudbu i poezii.

Večírek (2021)

Bez scénáře už příště prosím film netočte, děkuji. Pár vtipný dialogů film za deset milionů nespasí. Herci neměli o čem hrát, je to prosté, ale dost zásadní.

Zbožňovaný (2021) odpad!

Že to bude až takhle špatné, trapné, hloupé a nudné jsem skutečně nečekala. A že Bartoška s Kronerovou budou tak špatně hrát, bych v životě neřekla. Škoda, že nemá český film o Kolečko míň.

Zločiny Velké Prahy - U zdi (2021) (epizoda)

Celkově se mi líbí jednotlivé kriminální případy a docela jsem ochotna přistoupit i na tu mírnou naivitu, která se v seriálu pěstuje. Přesto mně ale moc netáhne sledovat seriál jako celek - příběhy se šlechtičnou, vztah mladých i strýčkova nemocná neteř jsou jen "telenovelovské" vaty, které zbytečně zdržují příběh. Kamerově je to sice bohaté, ale režijně je to velmi neucelené. Ani silná krimi, ani humoristický seriál, ani psychologicko-dramatický cyklus. Prostě takové nemastné neslané, místy připomínající brakové Četníky z Luhačovic.

Zrcadla ve tmě (2021)

Jeden z lepších FAMU debutů, který má alespoň nějakou myšlenku a nesnaží se být příliš umělecký. Přesto nechápu festivalovou nominaci na KVIFF. Herecky zajímavý V. Vašák.

13. komnata - 13. komnata Anny Slováčkové (2021) (epizoda)

Velmi povedená komnata! Obrazově i situačně pestrá a čitelně vyprávěná. Jen mi tam nikdy nesedí ty zpravodajské a stroze napsané komentáře. Je to vždycky jako pěst na oko.