• Pohádka

Tygr a drak (2000)

Za ten konec 5. hvězda. Úchvatná podívaná s trochu slabším dějem než Hrdina.

Obchod na korze (1965)

Mělo by se to pouštět v hodinách dějepisu. Tomu říkám vyrovnávání se s minulostí. Poněkud mi schází něco takového kalibru vzhledem ke komunismu ( vyjma tématiky letců a Ucha ). Akorát jsem měl problém občas rozumět, přecejenom šarišská slovenčina s deutsch :-) Zajímavý bylo sledovat rozhovory na DVD - mimo jiné tento film vděčí za vznik prezidentu Novotnému, který nesnášel Slováky, kteří o filmu (samozřejmě) nechtěli ani slyšet a dal mu zelenou. Proto dělal film Barrandov a interiéry byly v Hostivaři. Tím samozřejmě nechci odepírat tento film bratom Slovákom, osobně ho považuji za slovenský, pokud bych musel dělit československou tvorbu. Doporučuju. P.S. Viděno restaurované na 52. KVIFF.

Highlander (1986)

Connery, Lambert, music a příběh = ****

Příběh Alvina Straighta (1999)

Je to hřejivá loudající se roadmovie. *** jsou za dopravní prostředek a ta 4. za hlavní roli :-))

Dogville (2003)

Hustý!!!! Včera jsem to viděl po pár letech a je to pořád hodně chytlavý, ikdyž ten dopad napoprvý je samozřejmě ještě o několik levelů vyšší. Forma je velmi neotřalá a obsah, jak jest u Triera zvykem, velký psycho. Nicole si u mě touhle rolí získala sympatie. Herecké obsazení je vůbec zajímavé, takovej Zeljko Ivanek :-)) ( ted mě dostalo, že hral Rolanda v X-filech, vůbec je někdy zajímavý pouštět si starý seriály a zjištovat, jak dnes někteří mnohem známnější herci začínali...:-)) )

Zachraňte vojína Ryana (1998)

Úvodní sekvence vylodění je prostě geniální, Hanks jako ( skoro ) vždy úchvatnej, ale dějově mi to pak přijde trochu slabší.

Vynález zkázy (1958)

Viděl jsem to nedavno po delsi dobe a musim * ubrat. Zeman udelal i lepsi veci

Záhada Blair Witch (1999)

Tenhle horror mě přikoval do sedačky a ono Miku v podání Zuzky Stivínový mi znělo v hlavě ještě hooodně dlouho.

Trhák (1980)

Jak je ten film blbej, tak je drahej!!! :-) Petr Čepek je tady pro mě jasná jednička a vůbec ho považuju za jednoho z nejlepších herců u nás a vůbec ve světě. Nicméně film nedosahuje takových kvalit jako Vesnička nebo Blesk a i celkové hodnocení to potvrzuje. *** 2011 - musim ale říct, že ten film mám pořád radši!

Vesničko má středisková (1985)

Slova prostě nestačí. Jen tolik, že už jsem ji viděl snad 30krát a klidně se s chutí podívám po 31!