Nezvěstná - Série 1 (2017) (série)

Pre mňa prvá séria kľudne také lepšie tri a to som sa tomu asi rok vyhýbal, kvoli mizerným recenziám. Hoci sa tu dá s mnohými výtkami súhlasiť, ja som sa z gauča v korona nude nakoniec dobre pobavil. Je to slušne zahrané a sympatické pre mňa je hlavne potvrdenie, že Stana na rozdiel od mnohých iných ženských nevyzerá so zbraňou či v akčných scénach trapne (čo ukázala už v odlahčenom Castlovi). Je to taký ten slušne hrajúci atletický typ, vie sa hýbať a že vie strieľať alebo dať šťavnatú ranu po hube jej kľudne uverím. Ak už v rámci kvót nejaké akčné hrdinky, tak Stana by si solídny film zaslúžila - len škoda, že už sa také dnes moc netočia.

Tenet (2020)

Typický Nolanov priemer ako vždy s pekným vizuálom. Vcelku dobre sa na to pozerá (z gauča), ale nič si z toho neodnesiete a viackrát to vidiet nepotrebujete. Rozmýšlam akurát nad tým, na čo tu padol ten gigantický rozpočet.

Mandalorian (2019) (seriál)

Taká blbůstka a pritom lepšie ako všetko čo za posledných 30 rokov v SW uplácali (snáď s výnimkou pozeratelných Rogue One). Pohodová koronová gaučovka.

Lovecraftova země - Sundown (2020) (epizoda) odpad!

Nebyť tých tendenčne rasistických žvástov a násilnej snahy si beztrestne kopnúť lebo tomu trend nahráva, tak by mi ani tí 8-bitoví bubáci nevadili. Viac na to čumieť nebudem a to z gauča znesiem pomerne dosť.

Vyproštění (2020)

Solídne natočený a odsýpajúci akčný krvas a gaučová pohoda.

Pod vodou (2020)

Jůbenk si minule natočil takú svoju verziu Proyasovho Dark City a celkom sa to dalo, teraz sa opisovalo niekde inde a z gauča na zaplácnutie korony je to zase celkom strávitelná jednohubka.

Lov (2020)

Pred vyše 30 rokmi sa mi Avenging Force z ohratej videokazety páčili viacej.

Cold Skin (2017)

Na knižku som náhodou narazil pred pár rokmi, na film dnes. V tomto poradí sa tomu tri dať dajú.

For All Mankind - Season 1 (2019) (série)

Vesmírny femnisticko - homosexuálno - prisťahovalecký seriálový napínač šmrncnutý studenou vojnou. Bezproblémov by sa dali dať aj styri či viac, ale to by tam muselo byť aspoň pre mňa viacej tej techniky, kozmonautiky a politiky namiesto povinnej agendy. Napriek tomu, oplatí sa to pozrieť každému, kto má scifi rád.

Blíženec (2019)

Asi 20%ný odvar filmu, ktorý mohol byť za určitých okolností (ktoré nenastali) aj dobrý. Z gauča sa to na zaplácnutie nudy aj vidieť dá, ale keby som si pri tom trošku zdriemol, tak by mi to nevadilo. Napadlo ma, že dám dve, ale to by bolo už moc.