Beomjoidosi (2017)

Finále na záchodkoch z toho tú tretiu hviezdu vytiahlo.

Vražda v Orient expresu (2017)

Americký farebný film o "muži, kterému všichni lhali" natočený na motívy Cimrmanovej hry Hodina pravdy, ktorý sa predlohe bohužial nevyrovná.

Bright (2017)

Ako pilot k serialu, ktory by som ani nechcel vidiet.

Dunkerk (2017)

Sto krat opakovana loz sa stane pravdou. To postihlo aj Nolana (mizerneho scenaristu, priemerneho rezisera), ktory uveril tomu, ze je genius, lebo mu to vsetci opakuju (nie je to ostuda, uz s to stalo aj inym). Tak si za sto mega strihol melancholicke cvicenie a podivne zlepil do jedneho tri male pribehy sposobom studenym ako psi cumak a dal tomu nalepku vojnovy film. Zo silnej historickej latky nevytiahol absolutne nic, akcia slaba, ako tradicne v jeho filmoch (tu hlavne slabo a monotonne strihnute letecke suboje). Film nakoniec komercne neprepadol, mimozneho rezisera podrzali nekriticki fanuskovia a umela aura udajnej geniality (skusit to niekto iny, uz si nezareziruje). Podla mna film tak na 60%, za to ze som sa nenudil, ta melancholicka nalada mi celkom sadla a Tomasove neme outro na plazi bolo super. Uz sa k tomu ale nikdy nevratim.

Blade Runner 2049 (2017)

Zalezi od toho ci idete do kina na Blade Runnera alebo na Villeneuvea. Ja ako pamatnik prveho filmu som si to v kine vcelku uzil a byt tam tak o pol hodinu menej Villeneuvea, menej otravnej hucivej akozehudby a trochu viacej Blade Runnera, bola by to asi pecka aj komercne. Kazdopadne, ako scifi parada, nakolko od inych cipovin to po dlhom case konecne nebol blby film (za to ta stvrta hviezda). Na druhej strane priznavam, ze druhy krat by som to v tejto podobe a nie na velkom platne cele uz asi nedal, mam radsej viacej toho Blade Runnera.

Vetřelec: Covenant (2017) odpad!

Ešte horšie než som čakal. Nerozumiem pokusu, rozprávať nejaký vysvetlujuci pribeh pri ktorom niektorí používajú aj také slová ako filozofia či dokonca mytológia bez toho, aby som mal v ruke nejaký slušný scenár, či vôbec vedel zohnať niekoho, kto by ho dokázal napísať. Ak má taký problém aj niekto ako Scott a navyše s votrelčím univerzom za chrbtom, čo sa snáď skaziť ani nedá, tak je to ozaj mizéria. Nerozumiem ani, kto môže byt ochotný naliať také peniaze do materiálu, kde všetko "mytologické" a zaujímavé z oboch filmov by vydalo maximálne akurát tak na hutný, 25 minútový kraťas. Herci nevýrazní a necharizmatickí, navyše hrajúci naprostých idiotov a tak jediný kto snáď utkvie v pamäti je v androidej dvojroli vystupujúci Michael "Ohýbačkokotov" Fassbender, hlavný to hrdina filmu. No nič, ked si chcete popraviť chuť, pustite si kludne niektoré AvP. (Mimochodom, vám podľa ktorých malo trebárs také AvP2 údajne "dementný, blbý ci žiadny scenár" a "nulové herecké výkony" či "neumětelov na režisérskej stoličke" - to ste rozumprdi ešte netušili co dokáže senilný Scott aj s trojnasobným rozpočtom, čo? :)

Život (2017)

Ani neviem, preco taketo filmy dnes este niekto toci. Skoro 40 rokov starym predloham, od ktorych sa kompletne a bez stipky vlastnej invencie opisuje, to nesiaha ani po clenky. Mne nevadi, ze sa tam nefilozofuje a nerozoberaju zahady vsehomira ale to, ze uz som to za tie roky xkrat v roznom prevedeni a natocene s roznym rozpoctom videl. Rad si pozriem scifi z vesmiru, ale uz konecne nieco nove prosim.

Que Dios nos perdone (2016)

Priznam sa, ze po nadsenom komentari p. Cervenaka som teda ozaj cakal brutalnu, napinavu, kriminalku hlavne s nejakym zaujimavym vysetrovanim a nicoho takeho som sa nedockal, mal som pocit, ze pozeram iny film. Takze, z gauca sa to raz pozriet da, ale podla mna nic bez coho by som sa neobisiel. Ak vas vsak bavi z blizka ocumovat kundy mrtvym starym babkam, tak ako komisara Velardeho, tak si kludne napalte 5 hviezd.

Jack Reacher: Nevracej se (2016) odpad!

Nechutne kozenny Krujs v lundgrenovke bez Dolfa, ktora by sa bez neho do kin nikdy nepozrela a na dvdcku by tiez rychlo zapadla prachom. Kniznemu Reacherovi definitivne dosiel dych niekde okolo 8 dielu, ten filmovy ho ani nechytil. Krujs ako Reacher nevyzera, vo filme ani tak nemysli a ani nekona. Cele je to omyl a zbytocne zahodenie materialu, ktory mohol ako slusne R-ko fungovat v nejakej drsnej TV serii. S prehladom najhorsi film, v ktorom sa Krujs objavil.

John Wick 2 (2017)

Jednotka bola fajn, ale tu uz to na mna nefungovalo, dokonca neakcne sceny (perfektny Stormare, recepcny, smrncovna milfka vo vani...) boli zabavnejsie ako tie akcne. Tu uz ma ten headshot ballet nebavil a posobilo to moc strojene, vsetko v jednom tempe ako cez kopirak. Ja asi uz skor radsej tie viac oldchool akcaky. Ak splacaju trojku, tak tu uz si dam len doma z gauca.