Bitva o planetu Terra 3D (2007)

Vynikající námět. Velmi dobře zpracovaný film. Dalo by se ještě doladit pár drobností, ale to už bych asi chtěl od filmů moc.

Znovu 17 (2009)

Po traileru jsem se na tenhle film dost těšil, ale jak už to u trailerů bývá, moje očekávání nebylo úplně naplněno. Přitom potenciál měl tenhle film docela vysoký. Ale v některých místech byl špatně napsaný a v některých špatně zahraný. Dávám 3* s odřenýma ušima.

RocknRolla (2008)

Těžko říct co si o tomhle dílu mám myslet. Pokud jste viděli podfuck a těšili se na další poičin Guye Ritchie, pak vás to asi zklame. Podfuck je jen jeden. Tim netvrdim, že tenhle film nestál za to...jen mi přišlo, že se moc snažil ve všem vyrovnat Podfucku. Až na soundtrack, který tu byl prakticky nulový.

Fast Food Nation (2006)

Film, který mě šokoval.Člověka to až nutí přemýšlet o způsobu života, který většina lidí na západě vede.Některé scény(převážně jatka) mi připoměly podobně šokující záběry z filmu Baraka.Kdo jej neviděl, vřele doporučuji.

Bratři z donucení (2008)

Sice jsem z traileru čekal mnohem větší jízdu, i tak jsem ale nebyl zklamaný.Will Ferrell prostě umí rozesmát.Jeho úchylnej humor mám rád."What are you doing?" "I'm burying you" "But I'm alive" "Shut up, you are waking up the neighbours":-D

Kriminálka Anděl (2008) (seriál)

Jsem moc rád, že i češi jsou schopni vyrobit kvalitní a záživný kriminální seriál formátu CSI.Jistě, ta podobnost s americkou sérií je velice nápadná, ale proč ne.Navíc je vše ztlumeno na hranice naší malé země(přece se nemůžeme vyrovnat technikám americké kriminálce:-).Pokud vše půjde tak, jak má a autoři se nedopustí nějakých zbytečných chyb v dialozích apod. pak by to mohl být velice slušný seiál.

Akta X: Chci uvěřit (2008)

Když jsem se dnes vrátil z kina, byl sem dost zklamán.Sice Akta-X nebyl hlavní účel mé návštěvy kina, ale stejně jsem si od něj sliboval mnohem více.Jako náhodou mi zrovna dnes došlo nové číslo časopisu Premiere, tak jsem okamžitě nalistoval recenzi na Akta-X a k mému ohromnému překvapení se dočítám, že film je velice povedený a zaslouží si hodnocení 4*.Docela tomu nerozumím ještě teď, ale kouknu sem a konečně objektivní hodnocení. Příběh by pasoval maximálně do běžného detektivního seriálu, kdyby film neměl hábit akt-x jednalo by se o velice průměrný film.Vzhledem k tomu, že mě navnadil trochu trailer a hodně název, za výsledné zklamání dávám chabé 2*

Wanted (2008)

Snažil jsem se od počátku vnímat film jako adaptaci komixu.Nastaly ale chvíle, při kterých mi to prostě mozek nebral.Jako když se "několikrát" střetli kulky v souboji toho mlaďase a jeho otce...jednou by to třeba bylo ještě cool, ale když se to stejné děje několikrát tak už je to trochu divné.Další věcí, která mi vadila, bylo v jedné z posledních scén, kdy AJ protočila ruku a vystřelila kulku, která zabila všechny včetně jí.Když bych uvěřil, že jde vystřelit zbraní tak, aby dejme tomu dodala kulce nějakou faleš a dejme tomu uvěřil, že je kulka schopná proletět hlavou asi 8 lidí a udělat dokonalé kolečko, pak jedna věc mě stejně zaráží.Jak je sakra možné, že po tom, co AJ vystřelí ještě stihne odhodit zbraň? Jinak celkem dobrý akčňák...

Ro(c)k podvraťáků (2006)

Nic extra v porovnání s zahraniční tvorbou, ale na český poměry dost slušná záležitost.Kdyby se to jen líp dopilovalo...snad časem

Gympl (2007)

Do tohoto filmu jsem šel s rozporuplnými pocity.Od někoho jsem slyšel, že jde o odpad, od někoho naopak, že je to supr film. Musim ale přiznat, že mně film velmi mile překvapil.V první čtvrt hodině jsem se neustále pochechtával, což se mi u filmů tolik nestává, jelikož jsem dost kritický.Výkon Jiřího Mádla mě opravdu potěšil.Ukázal, že má na víc než na propadák "jak se krotí krokodýli".Ve filmu je obsažen v dosti značné míře charakter českých lidí.Já osobně sem zažil spoustu z toho, co bylo ve filmu zobrazeno, palec nahoru pro Vorla st.