Red 2 (2013)

Příjemný, humorný (bohužel ne vyloženě vtipný), akční film se starou gardou, kterou nejde nemilovat. Mně se to líbilo a nikterak mě to neuráželo. Vhodné je to asi tak na nedělní odpoledne. Žádný vyložený průser ani trhák se nekoná. Škoda, že se jim nepodařilo udržet drive z prvního dílu.

Útěk z MS-1 (2012)

V pohodě, hodně v pohodě, je vidět, že Besson je stále jméno a hlavně chlápek, co umí točit akčňáky, jak je mám rád. Velmi příjemný film a u některých hlášek jsem se opravdu od srdce zasmál, to se mi nestalo už hodně dlouho. Akorát na honička na batmotokole stála za pytel a finální seskok je nebetyčný nesmysl. Jinak je to fajn!

Dopisy mrtvého (1986)

Zvláštní ruský film ve všech ohledech. Obávám se, že dnešnímu divákovi a dnešního diváka už asi moc neřekne a nezaujme. I já k němu přistupoval spíše z výzkumných důvodů a dostal jsem, co jsem čekal a na co jsem byl připraven - neakční a velmi melancholicky laděný film. Nicméně stopáž není nijak přefláklá a člověk stále čeká, co přijde a ono přišlo... No podívejte se sami. Já ztráveného času u tohoto filmu nelituji, ale pokud nemáte rádi ruskou knihu, ruskou hudbu a nesnesete ruský film, tak to nebude nic pro vás.

Pro hrst dolarů (1964)

Já jsem asi vysypu plný zásobníky, mně se to líbilo velmi a moc. Jani, vždyť je to padesát let starý. Ukaž mi dneska film, který bude koukatelný za deset let a tady se jedná o půl století. A navíc mám rád westerny :D

Vítězové (1985)

Asi tak na jedno shlédnutí. Film nepobaví, ale ani nijak zvlášť neurazí. Jen je zoufale neoriginální. Tři hvězdy jsou akorát.

Screamers - Hlasy z podzemí (1995)

Překvapivě docela povedené. A i po dvaceti letech funkční a koukatelné. Proto lehce nadhodnotím a dám za 4.

Tropická bouře (2008)

Začátek je neuvěřitelný a já se řezal smíchy jako malej kluk. Pak to začalo ztácet dech a už ho to nenašlo. Obrovská škoda, ale ze všeho nejlepší byl Cruise. Jinak je to šílená a hlavně neuvěřitelně nekorektní záležitost. Dost velká škoda je, že tenhle film zapadl.

Lov na Gluma (2009)

Příběh jako takový je neuvěřitelně hloupý a banální, ale tvůrci to zaonačili tak, že jsem se až dokonce nenudil a bavilo mě to. Jacksonovsko/Tolkienovský look je perfektní. Triky obstojné. Hudba dobrá. Skřeti mohli být trochu lepší, ale budiž. A nápad zavřít Gluma do pytle šílený. Celkově je to velmi dobré a pokud je pravda, že to zvládli za 3000 us dolars, tak dokonce neuvěřitelné i když chápu, že na honorářích ušetřili nejvíc. A pro Phobii: mě nevadil ani tak Aragorn jako Arwen :D Můžu jen doporučit.

To (1990) (TV film)

Tak jsem shlédl TO ve filmové podobě. A jsem lehce zklamán, doufal jsem že to bude strašidelnější a pro jistotu si nachystal náhradní spodní prádlo. (Uvažoval jsem, že bych si ke sledování sedl na záchod s notebookem, ale nedosáhl mi kabel a prodlužku nemám.) Nakonec to bylo v pohodě, ale Pennywise je opravdu hororový sám o sobě :D. Takže je to adaptace poměrně slušná a zdařilá. Scénarísti se s tím poprali zodpovědně, ale já asi prvně budu čumět na filmy a pak budu číst knihy ušetřím si zklamání. A za sebe můžu film doporučit. (Připravdte se na to, že ten devadesátkový dabing je příšerný). Jo a ten pedo gangbang taky nečekejte :D Pennywise – znamená to něco v americké angličtině? Je to nějaký slangový pojem nebo idiom? A nebo je to jen vymyšlené jméno?

Croft (2013)

Po technické stránce v pohodě, ale té nesmrtelné buchtě jem to nevěřil ani omylem a od začátku fandil zlejm.... :D