Grave Encounters (2011)

Já vážně nevím - dvě hvězdy, nebo tři hvězdy? Ono to nebylo špatné, i když již milionkrát stejné (takových hororů je vážně spousta), ale zároveň tam byla hromada až moc velkých zbytečností, které duchařinu notně kazí.

Zatímco spíš (2011)

Norman Bates po španělsku... Jinak to asi ani sesumírovat nejde. I když vlastně ... tohle má možná ne tak hlubokou pointu, ale na druhou stranu zpracování excelentní.

Zrození ďábla (2014)

Další z řady FF hororů, který nijak zvlášť nevybočuje, ale zároveň neurazí. Způsob vývoje děje připomíná hodně jiné horory, zejména jeden ten, který asi zná každý, a která asi nikdy neskončí. K filmu - horor možná není to správné slovo, spíš bych to viděl na mysteriózní něco, co strach (i když jsem se snažil se bát) nepřinese. Co potěšilo, byla dávka docela trefného humoru v vodu, takže stojí za zamyšlenou - nechtěli byste z toho raději udělat komedii? Vždyť to by Vám tak šlo...

Adult World (2013)

Docela mě to zaujalo, i když je pravdou, že něco extra to nebylo. Poměrně nudné ploužení se idiotské hlavní hrdinky, které naprosto nefandíte, protože je zkrátka blbá a musí si konečně ten čumák nabít. Naštěstí to až k neuvěření dobře vyvažuje John Cusack, kterému tento typ rolí (a už to říkám po několikáté) opravdu sedí. On není kdovíjaký skvělý herec, ale má čich na role jakoby ušité na něj.

Transfer (2010)

Německý film se opravdu zlepšuje, Transfer budiž toho dalším důkazem. Film má v sobě spoustu myšlenek, nad kterými se člověk jednoduše musí zamyslet. Ten samotný závěr mi přišel jaksi neukončený, ale to nic nemění na tom, že zbylých 90 minut mělo k dokonalosti hodně blízko. Vážně, tohle stojí za hodinu a půl času.

Pryč od pece (2013) odpad!

Při výčtu hereckého obsazení jsem se na to těšil. Jenže už úvod mě trochu zarazil a ono to v podobném duchu pokračovalo dál, až jsem to dokonce ani neměl odvahu dokoukat. Co na plat, že režie, střih, kamera - to všechno bylo takřka dokonalé, ale film samotný, ten byl naprosto o ničem, ve špatném prostředí a nudilo to víc, než zprávy na Nově.

Útok na věžák (2011)

Milé překvapení. Pravda je, že jsem tento film dlouho přehlížel, ale při akutním nedostatku lehce nadprůměrných filmů (ano, poslední dobou jsou nátačeny pouze blockbustery nebo naprosté propadáky) jsem se na toto přecejen podíval. A ejhle, ono to bylo vtipné, napínavé...a také vtipně napínavé, ale světe div se, i toto bylo zpracováno dobře. Jen tak dál, pane Cornishi!

Mrazák (2014)

Nic extra, pokus o další psychologický thriller na malém prostoru, ovšem vyšlo to tak maximálně ze 30 %. Několik twistů v závěru je menší plus.

Terra Nova (2011) (seriál)

Skvělé, úžasné, plné fantastických efektů a s velkým potenciálem. Škoda, že nic z toho tento seriál nedokázal přetavit v úspěch ...a že se z toho nakonec vyklubalo dosti nezáživné rodinné drama.

Thanatomorphose (2012) odpad!

Kultovní prasácký film (jak to někteří nazývají)?? Ani náhodou ... spíš je to naprosto nesourodá slátanina se spoustou k nepochopení zbytečných záběrů. Nemá to žádný děj, žádnou pointu ani pořádné rozuzlení. Ba co víc - na to, jak moc je to nechutné, tak to byla naprosto příšerná nuda. Tento film ani nestojí za komentování, ale pro ty další, kdož by si to chtěli pustit, to raději napíši. Škoda času, pusťte si raději Gumídky, ti alespoň nějaký příběh mají a jsou povětšinou napínavější.