Frances Ha (2012)

Možná by to mohlo mít i čtyři hvězdy, ale dávám tři za dvě věci - 1) proč to sakra bylo černobílé??? 2) lidi, co berou života takhle povrchně, jen málokdy dopadnou takto v pohodě...a takovéto filmy jen dávají naději těm, kdož neumí se svým životem dobře zacházet. Pryč ale od filozofování a zpět k filmu - občas sranda, občas kravina, ale to se asi od takových snímků dá čekat. Že bych z toho byl nadšený? Vůbec ne. Že bych litoval času, že jsem na to koukal? Také ne. Takže průměr.

Motel (2014)

Pecka? To určitě ne. Propadák? To také ne. Průměr? Eeeee, asi tak... John Cusack přesně takový, jako vždy. Někdo mu jeho styl vyčítá, mně docela sedí. A hlavně si umí najít role, které k jeho stylu pasují. Samotný film? Eeeee...zápletka nic extra, twist a rozuzlení v pořádku. Škoda přemíry Roberta De Nira v závěru - ten prostě mluví a mluví a vůbec se to tam nehodí.

Retornados (2013)

Zombie filmy jsou super...a seriály (The Walking Dead) ještě lepší. Ale tyhle pokusy o jiný náhled na zombie apokalypsy jsou dost na hraně. Tady se to bohužel opět příliš nezdařilo.

Ahí va el diablo (2012) odpad!

Hrůza a děs...ale bohužel nikoliv nějakým napětím a hororovými scénami...hromada nesmyslných a nesmyslně dlouhých dialogů, které unudily k smrti.

In Fear (2013)

Jsem z toho drobně rozpolcený. Mělo to napětí, ale spoustu hluchých míst. Mělo to nápad, ale místy až srandovní herecké výkony (i když ty se vyhnuly Iainu De Caesteckerovi). Celkově bych to hodnotil průměrně...jenže mohlo to být výrazně lepší.

Cabin Fever: Patient Zero (2014) odpad!

Pokus o ubírání se jiným směrem nevyšel. Upřímně - jiný směr to potřebovalo po ucházející jedničce a nepovedené dvojce...ale toto? No toto bylo vážně něco...a bohužel v tom nejhorším slova smyslu. A možná ještě horším. Některé světlé momenty střídaly ty horší, a to i na béčkový, céčkový, ... , žetkový film. Vážně netuším, jaký šílenec se mohl pustit do natáčení čtyřky...a jaký šílenec by tomu ještě dal šanci.

Capture (2013) (pořad)

Dobrý nápad, ale celkově velmi nedopracované. Chtělo to ještě rok počkat a vytvořit mnohem komplexnější soutěž. I tak to mělo náboj a možná právě toto je správný směr do budoucnosti zábavy. Škoda jen, že se to už nedočká dalších sérií. Jinak pokud máte rádi Survivor a Hunger Games s trochou paintballu, tak tohle je to pravé.

The After (2014) (TV film)

Chris Carter zamotal do jednoho dílu všechny série Akt X a po vzoru Lostů vytvořil mnoho otazníků, jenže žádné odpovědi. Diváka tohle musí zaujmout. Ale otázka je - nechtělo to být přece jen trochu jednodušší? Toho tajemna bylo až moc. Po pilotu tak hodnotím průměrně, uvidíme, jak to bude dál. Určitě je dobře, že Amazon povolil celou sérii, ta ukáže.

Kapitán Phillips (2013)

Naprosto geniální. Skvělý film, který si plnohodnotně zasloužil skvělé herecké umění Toma Hankse. A ten, jak je jeho dobrým zvykem, opět exceloval. Nechybělo napětí, což byla jedna z věcí, které jsem se obával, jestli to Paul Greengrass dokáže přenést do filmu z předlohy. Ale povedlo se mu to tak, jak on to umí. Nemám námitek a doporučuji!

Noc zombie (2013) (TV film) odpad!

Šílená kamera, šílený střih, šílené herecké výkony... Co se dale zkazit, zkazilo se, co se dalo ještě zachránit, zkazilo se.