Osamělý jezdec (2013)

Není to Deppovo top představení, vlastně je jen kamennou tváří celé dvě hodiny, občas hodí grimasy Piráta z Karibiku, ale tím to končí. Přesto je to další dílek do návratu Westernů a nebylo to vůbec špatné. Chápu ale poměrně špatné hodnocení, protože lidé jsou spíše frustrovaní z toho, že čekají další střešťovinu, když je tam Johny Depp, ale nic takového nepřichází. Nějaké humorné scény by byly, ale v takovém rozsahu, jak je poslední dobou ve filmech obvyklé.

Kouzelníci (2013)

Blbost, ale asi se nenqajde člověk, který by se aspoň někdy nezasmál. Jim Carrey je čím dál střeštěnější a Steve Carell začíná také být docela šílenec. Překvapilo malé cameo Davida Copperfielda. A celkově překvapilo to, že jsem cítil jisté pobavení a mohu říct, že se mi to snad i líbilo.

Stopařův průvodce po Galaxii (2005)

Martin Freeman exceloval, hlas Billa Nighyho byl naprosto dokonalý a padnul melancholickému robotovi jak ušitý. Scénář je takřka hovadinou, ale zpracování se povedlo na výbornou. Rozhodně to má něco do sebe.

Apokalypsa v Hollywoodu (2013)

Byla to sranda, ale nějaké scény (zejména nějaké přisprostle dialogové) bych s radostí vypustil. Překvapivě to ale nepostrádá inteligenci, ač je to značně nekorektní.

Lidé zítřka (2013) (seriál)

Hodnocení po dvou epizodách - zatím je to ucházející, ale vadí mi výběr herců, takový soubor Kenů a Barbie mi vážně nemůže přirůst k srdci. edit po 1.(a poslední) sérii: Tak opravdu mi k srdci nepřirostli, ale několik dějových zvratů seriál posunuly dál a nakonec je mi možná i trochu líto, že to je po první sérii zrušeno. Ten závěr totiž ukázal, že druhá série by mohla být vcelku kvalitní.

Odpojit (2012)

Několik dějových linií vyvolává trochu zmatek přibližně v první třetině filmu. A ty linie se ani moc nepropletou, pouze vztahy mezi lidmi. Závěr už je dost na efekt a postrádá hlubší význam, ale celkový pocit je ucházející. Nenáročný film, který umí zanechat nějaké pocity.

Území mrazu (2013)

Nic extra, ale mělo to příběh a skvělé obsazení, i když Cage a Cusack jsou si typologicky hodně podobní. Rozhodně se mi to líbilo a nemám moc výtek. Samotný příběh ale tak silný není a karty byly rozdány hned od začátku.

Práskač (2013)

Dwayne jako starostlivý otec, co se bojí zbraně a vyhýbá se střetům? Ok, možná takovou roli měl dostat někdo jiný, protože jemu se to prostě nedá uvěřit :-) To ovšem nic nemění na tom, že to mělo spád, mělo to napětí a celkový dojem je velmi dobrý. Není to žádná bomba, ale s tím se snad ani počítat nedá.

Maniak (2012)

Ne, prostě nelíbilo. Kromě toho, že Elijah byl mixem Froda a Gluma, a že film přišel s poměrně originální kamerou, to nebylo moc dramatické, napínavé, ani strašidelné. Nechutnostmi se to tam docela hemží, ale pořád dokola to samé. Nemělo to hlubší smysl.

Pacific Rim - Útok na Zemi (2013)

Velcí roboti, velká monstra, pořádné nakládačky... To prostě ani nemůže být super. Sice bych některé scény vyloženě vypustil a soustředil se více na bitvy, ale i tak to byl naprosto úžasný zážitek. Hurá, těšíme se na dvojku. Transformers a Godzilla si o takovém nadšení asi mohou nechat zdát.