Machři 2 (2013)

Něčemu jsem se skutečně zasmál, něco bylo přehnané a něco bylo...idiotské. Skvělé herecké obsazení, to se musí nechat. Ale asi by to zasloužilo o něco lepší zpracování.

Uvězněni v čase (2007)

Geniální španělský počin. Velmi napínavé, nápadité, i když trochu přdvídatelné. Karra Elejalde je velmi zajímavý herec.

Zombie Apokalypsa (2009)

Docela to šlo. Na to, že je to béčkový horor a tvůrci jsou francouzi, tak to překvapivě mělo slušné efekty. Zápletka velmi solidní.

Skrytá identita (2006)

Skvělé a vlastně ještě lepší díky závěru. Tohle si samo říkalo o nějaký ohraný happy-end, ale Martin Scorsese ukázal, že skutečná síla v předávání pocitů z obrazovek tkví v neočekávaném. A tady se mu to povedlo fenomenálně. 151 minut uteklo jako voda (oproti např. Prisoners, i když tyto filmy se dají srovnávat pouze délkou). A co víc - herecké obsazení bylo naprosto fenomenální, obzvlášť skvěle svojí roli zahrál Marky Mark, ale nikomu se snad nedalo nic vytknout.

Zmizení (2013)

Zbytečně dlouhé. Ne proto, že 153 minut je moc (možná je to moc, ale kdyby byl větší spád, nevadilo by to), ale proto, že to obsahuje hromadu zbytečných záběrů a některé scény jsou velmi rozvleklé. Ok, chápu, že tím chtěl Denis Villeneuve dokreslit atmosféru, protože scénář Aarona Guzikowského si o to doslova říkal. Alespoň díky za to geniální hudební pozadí. Samotná náplň děje není nijak nová, naopak je to dost ohrané, ale díky naprosto fantastickým hereckým výkonům Prince z Persie (Jake Gyllenhaal) a Wolverina (Hugh Jackman) se z toho stalo vcelku slušné představení.

Kdybych byl bohatý (2002)

Vcelku sranda, typicky francouzský film. Je to vcelku příjemné herecké představení Jean-Pierra Darroussina a Richarda Berryho, zápletka jakž takž, zpracování vytěžilo asi maximum. Pro pohodové nedělní odpoledne a touze se trochu zasmát je puštění si tohoto filmu asi správnou volbou.

U Konce světa (2013)

Zas taková pecka to není. Simon Pegg svojí roli místy až přehrává, že mu to prostě nevěřím. Martin Freeman je jindy velmi skvělý, ale tady se naučil jakési "jalovosti". Nick Frost propadl úplně. Zápletka se vůbec nepovedla, jediné potěšitelné bylo zpracování efektů.

Tma (2005)

Slabota. Čekal jsem víc, tohle bylo nudné, táhlo se to a hororem bych to nenazval, protože horor je přece něco, u čeho se člověk alespoň lekne, nebo rovnou bojí. A ať zvedne ten, kdo se tady bál. Všechny ruce dole...

Deník mrtvých (2007)

Vždycky jsem měl rád Zombie filmy, po nástupu The Walking Dead je mám ještě mnohem raději. Diary of the Dead není pecka, ale příjemný, nízkorozpočtový snímek, který Zombie nadšence neurazí. A Zombie velenadšence (jako já) přinese velmi dobré pokoukání.

Poslední dny na Marsu (2013)

Je to na podobném principu jako "The Waters of Mars" (Doctor Who). Pokud neznáte Doctora Who (což je velká chyba a ihned napravte), pak by se hodilo srovnání s Prometheusem a Europa Report. Pravda je, že to, co z tohoto filmů dělá hvězdu, je zejména zpracování. To je vskutku dokonalé.