Nespoutaný Django (2012)

Kdybych viděl cenzurovanou čínskou verzi bez záběrů, v nichž "krev stříká až příliš vysoko", byl bych spokojenější. Byly zcela zbytečné, Nejvyyšímu hodnocení brání i několik záběrů, díky kterým bych film zařadil i do žánru komedie a mnou naprosto nepochopená postava věrného psa v podání S.L.Jacksona.

Krev v mobilech (2010)

Určitě stojí za to shlédnout část odehrávající se v Kongu. Ale obviňovat z problému Nokiu mi připadá dětinské. Jakpak asi vypadá těžba jiných vzácných surovin v Africe, např. zlata? Existuje tzv. etické zlato se známkou Fairtrade a Fairmined, ale tvoří jen velmi malou část trhu. Z toho ale nelze obvinit žádnou velkou korporaci, takže smůla?

Bídníci (2012)

Nemohu vynechat žádnou adaptaci Bídníků. Muzikálový business jde mimo mě, proto jsem nevěděl, do čeho jdu. Byl jsem připraven na muzikál, kde budou nosné melodie proloženy normálními dialogy, ale toto jsem opravdu neskousl. Skvělé vizuální zpracování degradované násilným zpěvem, který mi trhal uši.

Lepší svět (2010)

V oficiálním textu distributora se píše "Film není samoúčelnou plejádou dramatických situací, tak jak je známe z mnoha evropských filmů současnosti.". Bohužel přesně tak mi to připadalo. Navíc paralelní dějová linie odehrávající se v Africe je velice podobná jinému filmu stejné režisérky "Po svatbě".

Na vlásku (2010)

Pětiminutová scéna s lampióny bere dech a stane se ve svém žánru legendární. Takto si představuji pohádku. Ocenění zaslouží český dabing - je to jeden z mála filmů, kdy je lepší než originál.

Atlas mraků (2012)

Film mě nejprve nutil přemýšlet o souvislostech jednotlivých příběhů. Po nějaké době jsem zjistil, že žádné nejsou ( snad jen takové, že lidé jsou stále stejní a dělají stejné chyby) a tak se přemýšlení nakonec zredukovalo na odhalování toho, kdo koho hraje. Zajímalo by mě, jestli si někdo dá tu práci a sestříhá film po jednotlivých příbězích. Pak se ukáže, že stačí vzít jakkoli banální příběh, namixovat jej s dalšími podobnými a rázem je z toho téma na meditování o reinkarnaci, příčině a následku.

Jumanji (1995)

Skvělý rodinný film, který děti prožívaly doslova celým tělem.

Strašáci (1971)

Tak těžko uvěřitelný vysoce hodnocený film se jen tak nevidí. Šokoval mě, to ano, ne však vesničany, ale chováním a hereckým výkonem hlavních postav v čele se Susan George.

Pan Nikdo (2009)

Téma: alternativní osudy. Nějak jsem nepochopil, proč tam cpali ten Mars. Film se mohl odehrávat v současnosti i v minulosti bez jakýchkoli sci-fi prvků. "Znám se jako vlastní boty. Můžu předvídat každou svou reakci. Můj život byl zalit cementem s airbagy a bezpečnostními pásy. Udělal jsem vše, abych se sem dostal a teď, když jsem tady, se strašně nudím."