Howlův kráčející hrad (2004)

Byl to třetí film režiséra Mijazakiho, který jsem viděl a pro všechny platí totéž - škoda, že k úžasné animaci nedokáže dodat nějaký zajmavý a záživný příběh.

Nepřítel státu (1998)

Nevím proč, ale o existenci tohoto filmu jsem netušil a dostal jsem se k němu až po 15 letech v souvislosti s aktuální odposlechovou kauzou PRISM. Zápletka, scénář, napětí, tempo, herecké obsazení, žádné rušivé momenty, to vše jsou důvody, proč jsem jej hned po shlédnutí zařadil na špičku mého žebříčku v žánru thriller. Navíc mě velice překvapilo, jak nadčasově byl natočen.

Inspektor Regan (2012)

Skvělá ukázka toho, jak zabít film špatným castingem. Vztahu Jacka a Hayley jsem nevěřil ani za mák, Damian Lewis jen jako kulisa atd.

J. Edgar (2011)

Ano, stál 40 let v čele významné americké instituce, ale nechápu, proč o tomto zmrdovi (tak jej v závěru označil Nixon) natáčet film, proč plýtvat talentem DiCapria. Když už jediné, co bylo na něm zajímavé, bylo to, že měl na každého něco, čekal jsem, že se objeví něco konkrétního. A nic.

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Filmové zpracování jsem chtěl původně vynechat. Hobita si v porovnání s Pánem prstenů pamatuji spíše jako jednodušší pohádkový příběh určený dětskému čtenáři a odrazovalo mě také, že méně než třetinovou předlohu roztáhli na plochu Pána prstenů. Byla to chyba! Film je zcela srovnatelný s LotR, žádných hluchých momentů jsem si nevšiml. Jediné, co mi vadilo, bylo až příliš božích (Gandalfových) zásahů, ty ale musel Jackson samozřejmě ctít. Celkově je jeho přínos nesmazatelný, z mého pohledu se mu podařilo posunout Tolkienovu představivost o úroveň výše. Jackson točí tak, že další remake za 20,30 let nebude potřeba.

Ghost in the Shell (1995)

Nevím, o čem to bylo ani jak to skončilo. Asi proto, že nejsem kyborg. Tři hvězdy za působivý sled obrazů.

Zlo mezi námi (2003)

Šikana je nesmrtelná, ale tento film, ač velmi působivý, bude bude asi poslední, který jsem na toto téma viděl.

Smrtelné lži (2012)

Richard Gere je pro mě obvykle zárukou špatného nebo nudného filmu. Tentokrát však překvapil a zahrál (skutečně zahrál) si ve skvělém filmu, řekl bych dokonce, že to byla jeho životní role. V roli milionáře se dostává do situace, kdy nemá na výběr nic jiného než několik špatných řešení a on nakonec zvolí to, které ovlivní nejméně lidí. Zdálo by se, že na úkor rodiny, ale jiná řešení by dopadla ještě hůře. Je to snad první film, u kterého mě nenadálý useknutý konec nenaštval, ale naopak jsem si řekl, že skončil v pravou chvíli. 90%

Dredd (2012)

Po mých několika pokusech s vysoce hodnocenými filmy tohoto žánru (Temní rytíři, Avengers atd.) je to první vážně míněný komiks, se kterým nemám žádný problém.

Raubíř Ralf (2012)

Nostalgie u mě nefungovala (nic podobně odporného jako Sugar Rush jsem nehrál) a na děti to také nezabralo. Kdyby viděli film v originálním znění, tak by slovům rozuměli úplně stejně jako českému dabingu plného slangu. Není to pařanský slang, ale jakýsi podivný umělý mix "z pražského krimu". Žilková by neměla dělat dabing, má velice nepříjemný hlas.