Super (2010)

Žádné hluché místo. Po celou dobu trvání, vůbec nenudí. Spojení dramatu a komedie ve filmu o člověkovi, kterého opustila žena a udělá vše pro to, aby ji získal zpět. Dokonce i to, že se stane "superhrdinou". Před hlavní finální akcí, ještě dá pořádně za vyučenou všem grázlům a zločineckým živlům. Spojí se s další nadšenou obdivovatelkou comicsových hrdinů - stvoří duo "Crimson Bolt a Boltie". Stejně jako v Kick-Ass musím ocenit, jakým způsobem je ukázaná brutalita. Je to opravdu hodně dobrý a vše vypadá hodně reálně. Od zmiňovaného filmu bych i řekl, že je to ještě více syrovější a drastičtější. Navíc, lze z toho cítit, že se jedná o nízkorozpočtový nezávislý film, jenž koluje po festivalech. To taky dělá dost. Je to zajímavá zábava, výtečné drama a důstojně promakaná akce. A samozřejmě emocí je dost. Rainn Wilson a Ellen Page si to skvěle odehráli !

Kick-Ass (2010)

Takových filmů se nyní točí docela dost. Né všechny ale za něco stojí. Já jsem na Kick-Ass narazil v nabídce programu HBO. Po skoro 2 hodinách jsem byl nadšen. Taková slastná emulze akce, napětí, komedie, dramatu i špetky romantiky snad ještě nikdy nebyla natočena. Chtít se stát superhrdinou, vytvořit si obyčejný kostým a masku a jít do ulic. Bez nějakýho bojového umu...jen s vyšším práhem snesitelnosti bolesti. Hodně mě nadchla bitka, kdy se "Nářez" zastal chlápka, kterýho honila parta grázlů. Dobře hudebně podkreslena. A finální souboj nad mafií. Z filmu musíte dostat emoce a je potřeba aby Vás dostal. Tohle vás nakope do zadku !

Kick-Ass 2 (2013)

Pokračování "Nářeze" je stejně vydařené jako první film. Vůbec se neubralo na brutálních záběrech. Přímo se kamera v tom vyžívá. Efekty jsou masakrózní... Kick-Ass 2 vás dostane emočně. Je tam pár velmi smutných okamžiků, které dokážou zapůsobit. Během snímku je z řad herců vytrousena taková halda hlášek a luxusně komických scén, že by časopis "Trnky Brnky" musel o hodně navýšit počet svých stránek. V tom všem hraje prim fantastické obsazení. Staří známí z jedničky - nemusíte být velkými hvězdami aby si Vás lidé zapamatovali. Jim Carrey ztělesnil naprostou ikonu. Svou roli odehrál na 101 %. ...prostě "Plukovník". A úplně nejvíc mě dostal finální nezapomenutelnÝ mega souboj Superhrdinové vs Superpadouchové. To bylo asi nejvíc z celýho filmu. A vyplatí si počkat na skončení titulku :D

Maniak (2012)

Pálím plný počet. Miluji filmy, které Vám dokážou vyvolat psycho stavy a zároveň artově uchvátit. Originál jsem neviděl, takže nemůžu srovnávat. Tvůrcům se povedl look 80.let. Čiší to z toho. O soudtracku se už zminovali mnozí. Já musím také. Je fenomenální. Už ta hudba je za čtyři hvězdy. Jednoznačně podtrhuje tu nebývale temnou atmosféru. Do toho výborný nápad natočení, očima vraha. Vsuvky, mimo jeho pohled jsou naprosto hodící. Kamera je v tomto filmu alfa-omega. Prostorové natáčení mě dostalo. Zejména v metru. Lehce mi to připomínalo určitou nianci z Osvícení. Elijah Wood se odškatulkoval a má náběh, hrát psychicky vyšinuté jedince i v dalších projektech. Byl jedinečný. A to se jen párkrát mihnul. Ještě jsem se chtěl pozastavit nad řadou velice explicitních scén. Ty jsou totiž odvedeny na jedničku. Takové skalpování je ukázáno hodně detailně. Nebo scéna v hotelu, kdy nožem řeže do zad. A takhle bych mohl pokračovat do nekonečna. Slabší povahy by se tomu opravdu měli vyhnout. A také lidé, jenž mají nějaké psychické poruchy. Pro ostatní je to požitek a rozhodně jeden z nejlepších hororů loňského roku.

Krev v mobilech (2010)

Dokument, jenž vede k zamyšlení, odkud že pochází suroviny, které máme u svých oblíbených a v dnešní době "nepostradatelných" mobilních telefonů. Dánský dokumentarista se vydal na dlouhou pouť do válečné oblasti Konga. Do dolů, které střeží vojáci, pracují v nich děti a jsou tam jako v pasti. Smrt číhá na každém kroku. A sponzoringem celých těch partyzánských válek jsme vlastně my = spotřebitelé. Financování válek skrze mobily. To, jak se vyjadřovala společnost NOKIA je pro mě nehorázností a jenom to poukazuje na dnešní filozofii. "Hlavní jsou ty peníze".

V/H/S/2 (2013)

Tak a mám shlédnutou i druhou VHS. Ze začátku bych chtěl říci, že kvalitativně je to dle mého názoru, úplně stejné jako loňský produkt. Akorát sem nabyl dojmu, že letos tvůrci více šlápli na strunu a holdovalo se zejména gore efektům. Což někomu může ale taky nemusí sedět. TAPE 49 - dobře rámuje všechny ty příběhy a rozehrává i hodně napínavý mezi-děj (4*). PHASE I CLINICAL TRIALS - originální tape. Viděno skrze implantované oko, hlavního protagonisty. Dost dobré lekačky. Hutná atmosféra. Příběh se mi moc líbil. Scéna v bazénu výtečná (5*). A RIDE IN THE PARK - vyskytujeme se v lese. Mé oblíbené prostředí :D. Pokud jsem kvůli jisté krkolomnosti ohodnotil "trojkou" loňskou nahrávku s neznámým vrahem, tak v tomto případě, zvedám hodnocení. Zombies neboli "walkers" (příznivci TWD ví) jsem si před nějakým časem docela oblíbil. Zde je to podáno hodně dobře. I s jistou niancí černého humoru. A závěrečný útok na narozeninou oslavu je úžasný (4*). SAFE HAVEN - z poklidného rozhovoru s vůdcem sekty se vyvine boj o holý život. Na můj vkus až moc krvavé jatka. Jsem spíše ten typ, co má rád napětí, při němž nemusí být prolita krev. Na druhou stranu mě to i bavilo. Jelikož mé alter-ego asi i něco takového má rádo. No nicméně...pokud to budu brát, že druhá polovina je i v jistém smyslu akční, tak je to odvedeno na jedničku. Až na některé samoúčelné brutalitky. I proto tedy dávám za (3*). SLUMBER PARTY ALIEN ABDUCTION - tohle by si vysloužilo i celovečerní zpracování. Emzáci jsou dost dobře vytvořeni. Napětí by se dalo krájet. Jen škoda, té až někdy místy úplně nepřehledné kamery. I když jasně, byl to záměr a měl to na sobě pejsek, že jo :D. A je to vlastně i unikátní natočení. Bylo mi jej líto na tom konci (4*)

V/H/S (2012)

Určeno pro všechny nadšence, jenž si uchovávají sbírky videokazet v bednách, ve sklepích a ve skříních. Jsem hrdě jedním z nich. Mé srdce plesá, když se objeví něco takového. Alespoň nějaký důkaz, že staré - dobré VHSky ještě nejsou za svým zenitem. Nu, pojďme ale k této found-footage antologii. Pěkně popořádku. Jako úplně první vidíme nahrávku, kde můžem sledovat partu výtržníků, jak obtěžuje jistou ženu a odhalí její poprsí, pro nějaký materiál na natáčení. Hnedle můžeme shlédnout, jak ta samá parta demoluje jeden barák. Na objednávku jistého člověka pak partička lupičů, má ukrást jistou kompromitující kazetu. A během toho hledání si pouštějí jednotlivé kazety. AMATEUR NIGHT - hned ze začátku, jedna z nejlepších povídek. Už z na první pohled zvláštní dívky se vyklube upírka. Místo sex párty se to zvrtne v gore. Vynikající autentičnost a také velmi prudká a nečekaná gradace (5*). SECOND HONEYMOON - průměrný výlet jednoho páru. Ten chlápek mi vyloženě nesednul. Herectví na míle daleko. Aspoň, že dobrá pointa (3*). TUESDAY THE 17TH - mám rád horory, jenž se odehrávají v lesích. V tomhle příběhu jsem ale cítíl i jistou krkolomnost a taky bezmyšlenkovitost. Parafráze na Jasona je evidentní (3*). THE SICK THING THAT HAPPENED TO EMILY WHEN SHE WAS YOUNGER - ambiciózní dílko. Formu video-webhovoru ve smyslu duchařiny, jsem ještě nikdy neviděl. Podařené, napínavé, lekavé. Nadmíru skvostné vyvrbení (4*). 10/31/98 - závěr antologie stejně vydařený jako úvod. Prázdný dům na Halloweena. Podivné zvuky. Děsivý obřad. Neskutečné triky, jenž kulminovaly při úprku z domu (5*).

Z pekla (2001)

Zbytečně nadhodnocený film. Místo toho, aby se pohyboval mezi 40 - 45 %, tak se sluní v červeném poli. Američtí tvůrci si z legendárního Jacka Rozparovače, vzali jen torzo a to všechno ostatní obalili do hollywoodského hábu, s cílem vytvořit jasný blockbuster. Výsledkem je chaotická změť, ve které není vůbec žádný přehled, kdo je kdo a co dělá a snůška fatálních chyb a dialogů, které povyšují blbost na novou úroveň. Např. Depp řekne větu, že jeho žena umřela při porodu, když mu rodila kluka. Na to, má pořád stejný výraz a hned to přehluší nabídkou k procházce Graham. Nemluvě o tom, že si lze povšimnout, jak leze na svět "kérka" na ruce od Johnnyho v pár scénách (všimnula si má přítelkyně). Víte, na filmu mě vždycky dokáže hodně znervóznit blbost. A zde ji bylo teda dost. Dávám za 2* - a to jsem ještě mírumilovný.

Kletba z temnot (2012)

Poctivě odvedená práce. Aroma z klasických hororů minulého století. Téma přitažlivé a nikdy neohrané. Není to žádný nervy drásající a na dlaních se potící, vymítačský horor. Do "Vymítače" to má daleko. Přesto v sobě skýtá, určité "příjemné" tajemno a to "něco", co Vás jej donutí sledovat od začátku do konce, s chutí a s velkým očekáváním, co se bude dít v další scéně, jak se na Em podepíše kletba z truhly, její postupná přeměna, odkrytí historie skříňky a samotný vymítačský proces. Konající žid mi jako postava sedl, jenom mi jisté věci s jeho osobou, přišli lehce humorné a záměrem to jistě nebylo. Výkony herců dobré. Ono i to obsazení už tomu napovídalo. Zádrhelem považuji nevysvětlení osudu současného přítele ex-manželky. Kdyby existovala známka 3,5 zde bych ji dal. Jsem totiž na vážkách, zda-li 3 či 4. Momentálně dávám nižší cifru. Nechám si to ale nějakou chvíli rozležet hlavě a uvidím, jakým směrem mě to povede.

Zabít Zoe (1993)

Je to takový neutrál. Nedá se totiž říct, že by se mi film nelíbil - na druhou stranu, nadšen jsem z něj, také nebyl. Roger Avary má určitě dobré nápady. Má podobné smýšlení jako božský Quentin. Třebas hned ta první scéna v taxíku, je výborná a Tarantinovi podobná. Nebo vtip s mrtvou kočkou. Ten taky stojí za to. Jenže, v celku je to dosti "nedomrlé". Režie není totiž moc pevná a vedení herců není na bůhvíjaké úrovni. Dokonce jsou patrné známky přehrávání. Snaha tu určitě byla, to je bez debat. Kdo ale čeká nějakou smršť, podobnou Gaunerům nebo Pulp Fiction, tak bude zklamán. Je to takový malý filmík, s pár dobrými záběry kamery, dobře odvedenou dvacetiminutovkou o nasávání drog a slušnými občasnými dialogy.