• Krátkometrážní

Báječný svět shopaholiků (2009)

Nepřinesl nám tento film něco nového z obchodu? NE, NE, NE!!! Je to americký romantická komedie, která se odvíjí podle klasického scénáře, jak už je dlouhou dobu nalajnovaný v nějakém nedobitném místě ve všech studiích a všichni se jím řídí. Holka potká kluka - zamilují se - krize - happy end (i když jak pro koho). Isla Fisher je velmi roztomilá, ale to nehradí tu její protivnost, když nakupuje nebo se snaží vymanit ze své závisloti právě na tom nakupování (všichni víme, že by to nebyl americký komerční film, plný reklam na všelijaké módní značky, kdyby se jí to nakonec nepovedlo). Nemůžu vše kritizovat, je pravdou, že jsem se párkrát zasmál, ale na druhou stranu už nevím čemu.

Baader Meinhof Komplex (2008)

Dobře zpracované pohled do teroristické skupiny RAF (její vznik, projekty i následovná generace, kdy už byli zakladatelé v celách). Edel nám ukazuje lidskou tvář těchto lidí i s problémy, které tento status teroristy obnáší.

International (2009)

Zajímavé špionážní drama z prostředí zákeřných bank. Napětí bylo obstojné a přestřelka v muzeu také obstála. Clive Owen nám vysřihl chlápka, který ví po čem jde a také toho dosáhne (i když né vždy).

Líbáš jako Bůh (2009)

Šel jsem na to jako na totální peklo a trošinku mě to překvapilo. Příběhová absence mě tolik nermoutila, ani to že když neměla Maruška co by, tak to nekoupila v OBI, ale nechala Oldu Kaisera předvádět své mimické a pohybové kousky (mě to nevadí protože mi to občas přišlo regrační, ale čeho je moc toho je příliš). Jirka Bartoška byl klasik k pohledání, je ostatní postavy byli tak trochu rostotivné a divák se s nimi neměl šanci moc zblížit a fandit jim. Nu což určitě lepší, jak krokodýlové. A tím, že nejsem nějak zaměřen proti vtípkům pro lidového diváka, tak jsem se u toho i bavil.

Snídaně u Tiffanyho (1961)

Jájo bájo, po shlédnutí tohohle volného a nevázaného filmu mě potěcha zahřála na srdci. Velice impozantní Audrey Hepburn mě dostávala do kolen svou roztomilostí a nonšelancí. Celkově byl film taková romance v klasickém slova smyslu, ale duchapřítomně podána a zajímavě obsazena. Tento film prostě pobaví i dojme zárověn.

Pták na drátě (1990)

Akční komedie jako každá jiná, jen takhle nebyla zase tak vtipná. Mel je klasický, ale Goldie mi byla silně nesympatická tím jakou postavu ztvárňovala.

Příběh o Zoufálkovi (2008)

Tento animák byl pojat tak nějak zvláštně a díky tomu to celé nějak nefungovalo. Bylo to vyprávění legendy, kterou přebásnila Sigourney. Prostředek byl trochu nastavované kaše a konec se zase rozlouskl strašně rychle, takže délka byla asi akorát jen to tak trošinku jinak rozložit.

Proroctví (2009)

Proč to takhle dopadlo?! Velmi slibný začátek měl být pro mě varováním. Nápad a myšleka velmi suprová, ale proč se tak museli plést ty hororové scény a ten opravdu stupidní konec a tím i celá pointa. Opravdu jsi už Nicu odepsaný?

Na prahu temnot (1987)

Hezké! Tuhle zajímavou a povedou ujetost bych od toho nečakal. Takovehle poutavé pojetí upíru je vždy zábavné. Není tady řečeno moc o jejich mytologii a tím jsou ještě zajímavější. Akce je tu také dostatek.

Maximální rychlost (2007)

Hanba. Čekal jsem od toho béčko jak Bukurešť a dostal jsem něco co se nedá popset. "Herci", kteří jsou tak krizový, že je skoro překonávají ty z Tak jde čas. Trůvrci asi neměli vůbec potuchy o tom jaké výše sázek jsou reálné, jelikož vsázet 4 platinové cihly je opravdu nehorázná zlost. Jediný klad za hvězdu je velké množství sportovních vozů.