• Krátkometrážní

Muž, který věděl příliš mnoho (1956)

Bezva píseň si určitě zaslouží Oscara. Hitch jako vždy nezklamal napětí se v některých okamžicích dá krájet (obzvlášte v Albert Hall). Vykreslení postav je zajímavé a v ději nijak nepostupuje. Jimmy Steward je opět senzační. Tohle já prostě můžu.

Dylan Moran: Monster (2004) (TV film)

To je kurva kus správnýho opilce. Říká nahlas to, co já si myslím, ale o pořádněj kus zábavněji! Takhle jsem se dlouho nenasmál. O teď jsem skálopevně přesvědčen, že bych s pitím alkoholu rozhodně neměl přestávat a taky rozhodně nejraději jím jen to, co má obličej ;-)

Dvojí hra (2009)

Úvodní titulky jsou suprové. Tony Gilroy to dle mého zvládl senzačně, jen tomu chyběli některé dost podstatné věci - 1. nejdůležitější je ta, že mezi ústřední dvojcí nejiskřilo, ba ani jeden jediný plamínek naděje se mezi ně nevmísil; 2. bylo to značně rozvleklé (nevadí mi pomalé snímky, ale tohle nebylo tak pomalé, bylo to strašně a zbytečně roztahané); 3. chyběl celkový náboj pointy. Někdo by mohl poznamenat, že to bylo příliž spletité, ale mě to naopak přišlo celkem k jednoduchému porozumnění a nijak nečekaně mně to nepřechytračilo a závěr mi přišel vyznívající do prázdna. Abych ale vše nehaněl, tak Paul Giamatti byl zase senzační a skvěle pobavil a jeho protivník Tom Wilkinson nemohl být lépe vybrán. Osobně jedno z mála (díky Bohu) mých posledních zklamání (a o to méně se mi to stává v kině).

Ať jedí koláče (1999) (seriál)

Povedený a vtipný britcom, s velice povedeným dabingem. Je prošpikován hláškami. Všechny postavy jsou senzačně ulítlé a je vidět, že si Britové umějí značně dělat legraci z sevých věčných protivníků Francouzů.

Andělé a démoni (2009)

Filmové pokračování (v knize předchůdce) Da Vinci Code, mě příjde o něco slabší, jelikož mi vyprávění nepříjde rovnoměrně rozložené. Na začátku pěkné digitální výjevy z CERNu (pro mně velmi poutavé), poté přichází velmi rychlé a efektivní hledání stop, někdo by se v tom mohl i ztratit, další na řadu přichází roztahaný závěr a odhalení z mého pohledu už dříve známého a předem očekávaného faktu, neboli jak to doopravdy bylo. Hudba Hanse Zimmera byla více než půl filmu a utvářela napětí a vše ostatní. Dosti se mi líbila postava zabijáka, ale víc prostoru bych jí asi nedával, jak tu někdo zmiňoval.

Hranice nemožného (2008) (seriál)

Takový druh sci-fi mám velmi rád. Vše do sebe dobře zapadá a Anna Torv se na postavu agentky dobře hodí. Rozjed byl velmi slušný, ale postupem času se vše ještě zlepšilo a zapadlo do sebe jak bych si představoval, ale nikdy by mě to nenapadlo. Velmi se těším na dlaší sezónu.

Vzpoura strojů (1986)

Pobavilo mě to přímo skvěle. Senzační hudba od AC/DC. Celkem špatné herecké výkony tentokrát velmi bavily a ještě přídávali filmu tu správnou atmosféru.

Spaceballs (1987)

Čekal jsem od toho mnohem více. Tato kultovní parodie mi k srdci moc nepřirostla. Je tam sice pár dobrých okamžiků, ale z celkového hledicka mě to dost nudilo.

Fanoušci (2009)

Velmi svižné, dobré rozpory mezi Fandami Star Wars a Star Trek. Celkem dobře vystavěno, ale některé scény mohli být více dotaženy a hlavně ten konec. Přítomnost Kristen Bell mě velmi potěšila :-)

Zastav a nepřežiješ 2 - Vysoké napětí (2009)

Nehorázná úchylárna. První půlhodinu mi vůbec trvalo dostat se do tempa filmu, ale když už jsem tam byl, tak jsem si to jen užíval. Nelze u toho vůbec přemýšlet a už vůbec ne ještě něco jiného. Zběsilost sama a tak o 100% zběsilejší než předchozí díl a to je co říct.