• Krátkometrážní

Teorie chaosu (2008)

Ryan Reynolds opět projevil své kvality a objevuje se zde po jeho boku i moje oblíbenkyně Emily Mortimer. Výborný humor a správná dávka nadsázky. Prostě milej snímek, který potěší.

Určitě, možná (2008)

Opravdu netradiční romantická "komedie", nejede v zajetých kolejích a od začátku nikdo netuší, jak to s kým dopadne a kdo s kým skončí. Velmi zajímavé a dobře zvolené obsazéní. Ryan Reynolds celkem překvapil, že není jen směšná figurka. Velmi oceňuji i sympatickou a milou Islu Fisher.

Barbar Conan (1982)

I když Arny nepředvádí velevýkon, to nevadí on je prostě Conan a to stačí. Příběh je prostý a klidně plynoucí, možná až moc (trochu zdlouhavý), ale jinak dobrá mytologie a nahé ženštiny tomu dodávají své.

Tenkrát v Americe (1984)

Další z řady skvostných snímků z rukou Sergia Leone. Božská hudba tak typická pro jeho díla provází celý film, do kterého se mi moc nechtělo pro jeho stopáž, ale když jsem si ten čas našel, tak to stálo za to. Ani chvilku jsem se nenudil a vše do sebe tak zapadalo (nedokážu si představit tu zkrácenou verzi). Herecké výkony jsou také naprosto výborné a obsazení bylo velmi vhodné.

Kopačky (2008)

Opět senza komedie z produkce Judda Apatowa (s porovnání k ostatním jeho počinům slabší, ale stejně nářez). Začátek trochu mírnější, ale pak se to rozjelo na plný koule (hláškující Paul Rudd a.k.a. Chuck, Jonah Hill, bomba písně, ulítlej rocker Snow, borec Jack McBrayer (týpek ze seriálu 30Rock) atd.). K tomu ještě pěkné hlavní herečky Mila Kunis a Kristen Bell.

Řekni, že to tak není (2001)

Opravdu dosti špatná a nevtipná komedie. Jediné positivum je Orlando Jones. Sally Field mě v této roli nehorázně vytáčela. O ostatních se ani nezmiňuju, protože i nic moc je dosti positivní hodnocení.

Napříč vesmírem (2007)

Skvěle zpracované písně Beatles, perfektní vyzuální zpracování, ale přemrštěná stopáž, která vše dost sráží a také to, že bylo vsazeno na neznámé tváře (i když výborné, ale neznáme) a to dle mého názor dost uškodilo.

Chyťte doktora (2007)

Taková jednoduchá a naivní blbůstka, která velmi pobaví (tedy alespoň mě). Michal Malátný mě jako jako neherec velmi mile překvapil. Luděk Sobota mě, ale velmi zklamal a celkově mě zde iritoval. Nejsem na rybách!!! Jak můžu bejt na rybách, když mi voláš na pevnou!

Osobní spravedlnost (2007)

Režisér Andrew Lau, který natočil skvostnou Volavku a výborné Daisy, zde nehorázně doplatil na špatný scénář, ale i přes to to není tak zlé. Herci hrají odpovídajícně, i když Gerea nemam moc v oblibě, ale na Claire Danes jsem rád podíval. Oba to sehráli velmi slušně.

10 položek a méně (2006)

Velmi positivně naladěný filmík s výbornou ústřední dvojicí. Balancuje na hraně zábavy a vážnosti. Opravdu pěkné. Velmi krátká stopáž je k dobru.