Vice (2018)

Nuda. Nuda. Nuda. A asi najhorší strih aký som zatiaľ videla.

Žena (2017)

Ako žena, ktorá má vo svojom okolí veľké množstvo podobných Manželiek ma tento film veľmi zasiahol a prajem si, aby každá žena s pocitom, že nemôže dosiahnuť viac než len byť manželkou a matkou si pozrela tento citlivý ale zdrvujúci príbeh, ktorý pomáha ženám nájsť ich hlas.

Zelená kniha (2018)

Budem asi prvá kto to povie v týchto komentároch, ale čo je na tomto filme také dobré? Všetko v ňom hrá veľmi na istotu, vzťahy medzi hlavnými postavami ani nie sú také vyhrotené ako by mali byť, nemala som pocit, že by bol Tony Lip rasista z toho ako sa správal k svojmu šéfovi. Okrem toho scén, kde Dr Shirley nemohol vstúpiť do obchodu/hotela/reštaurácie, bolo už TOĽKO, že sa začali opakovať a strácali na nejakom význame. Film nepreniká do hĺbky problému ako som od neho očakávala a scenár je napísaný synom Tonyho, ktorý sa ani nespýtal na to, či by niečo Shirleyovci chceli doplniť niečo k jeho “pravde”. Ani neviem za čo dávam dve hviezdičky, okrem Mahershala Aliho som na tomto filme nevidela nič pozitívne.

Ant-Man a Wasp (2018)

Jednotka Ant-Mana bola takou príjemne prekvapivou lahôdkou, pri ktorej sa človek zasmial, ale si aj uvedomil, že hrdina nemusí mať najmodernejšie vybavenie a veľkosť na to, aby zachránil svet. Keď som čítala pozitívne reakcie na dvojku, tešila som sa pretože - mala byť plná humoru, akcie a nájsť riešenie pre Avengers 4. Jediné, čo je z toho pravda bola tá akcia. Zápletka vlastne o ničom, celkom tuctové scény a dialógy a atómové cestovanie ma tiež neohúrilo tak, ako som očakávala. Ant-Man a Wasp teda radím k tým horším marvelovkám, aspoň v mojom prípade, a 4hviezdičky dávam len z toho dôvodu, že ide o MCU.

Labyrint: Vražedná léčba (2018)

Nie som zrovna fanúšik teen filmov, ktoré zažili svoju chvíľu slávy už pred niekoľkými rokmi (preto som od tretej časti nečakala nič svetové), predsa len som sa chcela pozrieť na vyvrcholenie tejto série. Maze Runner som mala rada z toho dôvodu, že filmy mali viac hororových prvkov ako ostatné ya filmy, netočili sa okolo ženskej hrdinky a nestarali sa o nejakú lásku či milostný trojuholník. Prvé dve časti veľmi kvalitné, Death Cure ale viac nudilo ako pobavilo. Dej sa dal veľmi ľahko predvídať, myslela som si, že sa tvorcovia budú uberať inou cestou. Jediná vec, ktorá mnou pomohla bola Newtova smrť, ktorú som nejako čakala už od prvej časti, ale predsa len si zaslúžil slušnejší koniec.Škoda, že premiéru posunuli o rok, možno by si film ukradol viac peňazí.

Slnko v sieti (2018) (pořad)

Mnoho prekvapení a sklamaní (Najobľúbenejší film divákov Spievankovo - beriem to iba ako dôkaz, že mamičky na materskej nemajú čo robiť a tak z Modrého koníka odbehli na Filmovú a televíznu akadémiu), ale ako vždy to bol podpriemerný večer, ktorý niektorým oceneným ani nestál za príchod. Neviem prečo sú naše ďakovné reči na udeľovaní limitované iba na ďakujem rodine a partnerovi, keď na filmoch pracuje kvantum ľudí, ktorí si to poďakovanie zaslúžia. Tento rok ale Adela lepší výber ako Bruno.

Moje levá noha (1989)

Povrchný príbeh o hendikepovanom spisovateľovi a maliarovi, o ktorom ste pravdepodobne nikdy nepočuli. Síce stopáž nie je príliš dlhá, ako to zvyčajne býva u týchto filmoch, nudila som sa aj počas tých 100 minút. Daniel Day-Lewis mal už viac ako 30 rokov, keď hral postavu 17ročného Christyho. Najhoršie na tom je, že vizážisti sa ani nepokúšali ho omladnúť. Jediné, čo človeka baví pozerať je práve spomínaný DDL a ako bravúrne sa chopil svojej úlohy. Ostatné je len umelo-vytvorená skladačka, ktorá má zapôsobiť na city, bohužiaľ, nič dychberúce sa nekoná.

Amadeus (1984)

Tento film má všetko, aby navždy ostal legendou - talentované obsadenie, nádherné dobové kostýmy a vizáž a celú tú autentickú atmosféru, akoby sme skutočne žili na dvore Jozefa II. alebo v uličkách Viedne. Preto si myslím, že tento film ostane navždy v TOP100 všetkých filmov a je fantastické, že takýto film vznikol pod vedením českého režiséra (ktorého vám veľmi závidíme). Aj napriek tomu si tento film po druhýkrát asi nikdy nepustím, či už kvôli príliš dlhej stopáži alebo pomalému tempu v druhej polovici filmu. Napriek tomu hodnotím 5*, pretože tento film je jednoducho veľdielo.

Oscar 2018 (2018) (pořad)

Oscary sledujem už tretí rok po sebe, ale tento bol rozhodne ten najhorší. Neviem, či to bolo z toho dôvodu, že víťazi boli dopredu známi takmer v každej kategórii a žiadne prekvapenie sa nekonalo, alebo to bolo z toho dôvodu, že si moderátor a asi aj samotní tvorcovia povedali, že tento rok si dáme radšej na všetko pozor, aby sa neopakoval minuloročný “trapas”. Jimmy Kimmel dostal po druhýkrát šancu asi len z toho dôvodu, aby odčinil minulý rok. Zlepšenie sa však nekonalo, a aj keď mám jeho show rada, Oscary by si mali pre ďalší rok vybrať niekoho atraktívnejšieho. Na to, že išlo o 90.jubilejný ročník tam žiadne nazretie do minulosti nebolo (tie videá pred hl.kategóriami nepočítam, boli tam aj minulý rok) a autori si akoby povedali, že z toho urobia najväčšiu nudu za posledných 90 rokov. Hudobné čísla takisto nezaujímavé, možno to bolo takým slabým ročníkom, alebo im len došli nápady na väčšiu show. Jimmyho vtipy ešte trápnejšie ako minulý rok, a to som si myslela, že to už nejde. Zobrať celebrity do kina oproti asi nikto nepovažuje za nejaký husársky kúsok. Aj napriek tomu hodnotím tromi hviezdičkami, pretože aspoň konečne došlo k väčšej diverzite ako po minulé roky a ceny sa dostali do správnych rúk (okrem hlavnej sošky, ale čo už, Akadémia asi este nie je moc “dospelá” na to, aby ocenila snímky s posolstvom.)

S láskou Vincent (2017)

Ďakujem každému človeku, ktorý sa na tvorbe tejto snímky podieľal. Projekt veľmi netradičný, ktorý (dúfam) predznamená revolúciu v animovanej tvorbe a snáď v budúcnosti uvidíme podobné filmy ako tento, pretože je to spracované na jednotku. Nič podobné ste v živote nevideli a pravdepodobne ešte dlho neuvidíte. Kto má vzťah k umeniu ale najmä k Vincentovi van Goghovi a niečo málo vie o jeho živote, sa určite filmu poteší. Na druhú stranu je ale príbeh tak trochu nezaujímavý a síce človek netuší, ako sa nakoniec skončí, vizuálna stránka určite predčila dej o niekoľko priečok. Scenár trochu "pokulháva", kvôli čomu dávam dole jednu hviezdičku, ale aj tak je to jedinečný zážitok. Som veľmi spokojná s hercami, ktorí tu vystupujú, milo ma potešil hlavne Douglas Booth.