• Fantasy

Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství (2022)

Úžasný vizuál.. ty barvy a kouzla mě opravdu bavili. Má to i zajímavý děj a film hezky šlape. Oceňuji i drsnější scény. Jediné, co filmu odpustit nemůžu, je závěr, kde jsou nesmyslné "přecvaky" postav z pohledu motivace, charakteru a schopností. Každopádně příjemný nadprůměr 3,5*/5*

Fantastická zvířata: Brumbálova tajemství (2022)

Prosím ať je pokračovaní kvalitnější! Bylo to tak nějak OK... Potterhead dost odpustí... Konec utahanej a chudáka Brumbála nikdo nepozval, tak stalkuje za oknem :D

Batman (2022)

Je to dost vleklé a utahané. Batman tu celou dobu působí jako spráskaný pes. Něco už má za sebou, ale to my moc nevíme. A scény s Catwoman, kde jsou spolu jsou hrozně divné... Dále mi vadily jeho vztahy s policií.. to bylo moc. Jako by snad byl jedním z nich... A teď to pozitivní.. to jeho auto bylo skvělé a záporné postavy včetně a hlavně hádankáře byly taky fajn. Škoda vymazané scény s Jokerem. Byl tam chvíli a wow. Cením i to jak byl Batman těžkopádný a schytával taky dost ran.. až na ten brutálně neprůstřelný oblek :D

Zhoubné zlo (2021)

Samá klišé.. (strašidelný dům, temné barvy i za bílého dne, předvídatelné lekačky, nevhodné rádoby vtipné scény, lidi si neumí rozsvítit a poldové nic netrefí...) opět velmi laciný horor. Vše dost přitažené za vlasy a ne moc dobře zahrané... A co je na tom všem nejhorší je ta nevhodná a otravná hudba... Hvězdu dávám jen kvůli zajímavému námětu. Ušetřete čas a peníze a jdete radši na něco jiného..

V zajetí démonů 3: Na Ďáblův příkaz (2021)

Tuctovka, která nepotěšila ani neurazila. Dost kýčovitých momentů a předvídatelných scén... A hudba byla dost podprůměrná načasováním i výběrem. Slabší 3*

Cosmoball (2019)

To je taková blbost :D Smysluplné vztahy, chování a logiku tu moc nenajdeme... Opravdu jsem se spoustě věcem hrozně smál a o to víc, když bylo jasné, že to nebyl záměr režiséra. Přesto když tohle přehlédnu včetně né moc povedeného děje, musím vyzdvihnout grafickou stránku a hudbu.

Mulan (2020)

Najdeme zde dost podivných a nelogických věc. Nemyslím tím schopnosti nebo vizualizaci (koukatelné to je), ale vztahy a chování. První dvě třetiny docela ujdou. Vžíváme se do mladé hrdinky, která bojuje s diskriminací... budiž.. ale poslední třetina je hrozná. Film opět s nenaplněným potenciálem. Pokud porovnám s podobnými filmy podobného žánru, tak film je o chloupek lepší než "Velká čínská zeď." Naopak o dost slabší než "47 róninů" nebo "Poslední samuraj."

Noví mutanti (2020)

Horové pasáže jsou značně nedotažené. Velká škoda :( Nedokázalo to předávat emoce jaké podle mého předávat v dané okamžiky měla (fungovalo možná na děti a náctileté). Krom řídkého wow a úškebku mě to nechávalo chladným. Možná se měli rozhodnout jestli udělají další blockbuster anebo horor. Chyběla dramatičnost a napětí - budování scén a více smysluplná návaznost. Potenciál to mělo velký. A nevím proč, ale Anya Taylor-Joy mi tam vůbec neseděla. Krom pěkných akčních momentů byla dost otravná. Nic, co by v hlavě nechalo velkou stopu.. Hold další tuctová popkornovka.

Birds of Prey (Podivuhodná proměna Harley Quinn) (2020)

Pokud chcete vypnou a nechat si v hlavě vybuchnout granát, tak na to jděte. Toto přání vám film splní... mě se to dnes docela hodilo, přesto nemohu dát víc než 2*... Sem tam dobrá hláška, scéna a skvělý vtip. Ale zbytek je postavený na mlácení chlapců a nekonečné hlouposti bez dobrého děje.

Trhlina (2019)

Pokud si chcete příběh Tribeče lépe užít, vykašlete se na tento film a přečtěte si pouze knihu od J. Kariky... Třebaže se filmem snaží dílu dorovnat, moc se to nedaří. Opravdu bdělý jsem byl asi 15 minut filmu. Navíc mi to vzalo mé představy z knihy a z celého příběhu a spíše jsem si ublížil... Vím, že to je otřepané, porovnávat film s knižní předlohou, zpravidla stejně končící, ale i tak jsme čekal něco kvalitnějšího...