Joker (2019)

Nesu si z kina domů úsměv na tváři. Konečně film, který mě za posledních pár měsíců nenudil a vysloveně se mi líbil. Pravda, nejsem fanoušek Batmana a vím o něm kulové, ale tohle mě vážně nadchlo. Naprosto perfektní herecký výkon Joaquina Phoenixe, jeho práce s nůžkami a brilantní taneček na schodech mě vážně přesvědčili o tom, že si film zaslouží plný počet hvězd.

Slunovrat (2019)

Asi jsem to nepochopila tak, jako ostatní. Vizuelně byl film velice pěkný. Stopáž trochu hůře snesitelná a hlavně..... je to ujetý a zvrácený. Takže pro některé jedince asi dokonalý film. U mě se wau efekt nekonal, a tak musím dát 3 hvězdy.

Smrt nás spojí (2019) (seriál)

Zase povedený kousek z dílny Netflixu. Moc zajímavý děj, který nenudil a svým cynismem i pobavil.

Maličkosti (2019) (seriál)

Tohle byla sympatická podívaná. Příjemná oddychovka, která neurazí a je super tím, že není zbytečně protahovaná a nudná. 70% ☺️

Tenkrát v Hollywoodu (2019)

Po odchodu z kina jsem si musela dát uklidňující cigaretu a popřemýšlet o tom, co jsem to vlastně právě viděla. Na Tenkrát v Hollywoodu jsem se těšila jako malé dítě na Vánoce. Doufala jsem, že na tento film jen tak nezapomenu a v tomhle ohledu film má očekávání vlastně splnil. Problém je, že jedině v tom špatném slova smyslu, protože tuto sračku už opravdu z hlavy nevymažu. To na co jsem necelé 3 hodiny koukala, byly vlastně nesmyslné dialogy, příběhy lidí, které vlastně nikam nevedly a konec, který postrádal pointu. Absolutně nechápu zdejší vysoké hodnocení a mám pocit, že jsem koukala asi na úplně jiný snímek. Ano, kamera byla naprosto famózní, ale to bylo asi tak jediné, co ve filmu fungovalo. Tarantinovky opravdu miluji a dá se říct, že jsem na nich defakto vyrůstala, avšak tohle je počin, u kterého Tarantina absolutně nepoznávám. Jediná chvíle, která mi byla důkazem, že film je od Tarantina, byla desetiminutová krvavá řežba, která měla vskutku grády a objevila se až na samém konci filmu. Nicméně to nic nemění na tom, že celý film byl jinak totálně jeblá schíza, kterou musel psát Tarantino zduněný, jelikož si to nedokážu jinak racionálně vysvětlit. Pak už mě jedině napadá, že si z nás chtěl Tarantino udělat jen dobrý den. Jednu hvězdu dávám alespoň za kameru, krvavou scénu a za Pitta bez trička....

Avengers: Endgame (2019)

Po dokonalém Infinity war, jsem se do kina na pokračování vážně těšila. Bohužel jsem po tomto snímku odcházela z kina poněkud zklamaná. Je možné, že jsem na pokračování kladla moc velké nároky a má očekávání byla vysoká. Endgame měl podle mého názoru obrovský potenciál, ale zdálo se mi, že i přes vskutku dlouhou stopáž, byl konec této éry uspěchaný. I přes odstup a znovu promýšlení toho, jak vše nakonec dopadlo, se nemohu přenést přes více než 3 hvězdy.

Černobyl (2019) (seriál)

Husí kůže a slzy, to je u tohoto seriálu na místě. Společnost HBO a Sky odvedla úžasnou práci. Jak to s Chernobylem bylo, jsem tak nějak věděla, ale tento seriál dokazuje, že jsem nevěděla dost. Přesně toto by se mělo pouštět dětem ve školách. Nemělo by se zapomínat na to, jak málo stačilo k tomu, abychom zde už nebyli. Bez sebemenšího zaváhání 5 hvězd.

Zlo s lidskou tváří (2019)

Kdo byl Ted Bundy jsem před zhlédnutím snímku nevěděla. Film se trochu táhl a nedělo se zde nic extra zajímavého, ale i přesto mě dokázal zaujmout natolik, abych ho dokoukala. Zac Efron byl opravdu přesvědčivý a chvílemi jsem i věřila, že by mohl být Ted Bundy nevinný. Scéna s pilkou a chladným klidem Teda mě vážně dorazila. Pro představu, kdo byl Ted Bundy, je toto velice obstojný film.

Zelená kniha (2018)

Tento film nebyl vůbec krok vedle. Ano, filmů o xenofobii je sice všude plno, ale přeci jen je to furt aktuální téma. Zelená kniha ukazuje problematiku rasismu a xenofobie originálním způsobem, vede k zamyšlení a nenechá diváka chladným. Za mě 5 hvězd a uznání, že je to oscarový film právem.

LOVEní (2019) odpad!

Tento film považuji za nejhůře utracené peníze a promarněný čas. To co jsem viděla na plátně, nemělo s komedií nic společného. Vskutku trapné hlášky, tempo filmu šílené a dialogy, které postrádaly smysl, to vše vás u tohoto filmu čeká. Výsměch české kinematografie. Za mě totální odpad.