Co s láskou (2014)

V celku příjemný romaňťák, dobré obsazení dospělé dvojice, ke kterým byli podle mého špatně zvolené mladší já, která se jim až tak moc nepodobají. Celý film je hodně na zaláskovanou notu s příměsí vypjatějších scén a většinu filmu to i pěkně vycházelo a fungovalo, ale ten konec... Hrůza děs a hrůza ještě jednou. Už jsem tedy viděl hodně romantických filmů různých kvalit, ale konec tohoto bych zařadil do hodně slabého béčka. Ukončení života hlavní postavy, aby Amandě něco zbylo do života... Opravdu špatný vtip. Hodnotil bych film podle 3 části, minulost, přítomnost a konec filmu. Minulost byla OK, neurazí, určitě měla kopu dobrých scén, hodně sladké ikdyz s plno klišé. Přítomnost bylo dle mého vcelku povedená, vzpomínání co bylo apod., té bych s klidným srdcem dal 4*. Celému filmu, ale bohužel sráží těžce hodnocení zpackaný závěr. Podruhé už se na to asi nekouknu, ale pokud hledáte film na jeden večer, tak to špatná volba určitě není.

Rudá volavka (2018)

Povedený špionážní thriller, ač Jennifer Lawrence moc nemám rád, není mi moc sympatická, tak do tohoto filmu se skvěle hodila se svým němým (skoro až tupým) výrazem v obličeji. Je skvělé sledovat na kterou stranu hraje, závěrečný zvrat velice dobrý. Postupně vás film vtahuje až vás pohltí úplně... 76%

Výchozí bod (2014)

Neskutečný film, tajemný s podařeně vytvořenými zvraty po celý čas filmu, poutavý...ale především OČI! Pokud je někdo pro tenhle film otevře nebude litovat. Jak Dr.Gray hledá tu neznámou osobu s překrásnýma očima nebo jak na konci je skvěle ukázáno propojení očí se stejnou duhovkou je úžasné! 87%

Chyť mě, když to dokážeš (2002)

Velice dobře odvedená práce, skvělý film podle skutečné události, Leonardo DiCaprio podal opět skvělý herecký výkon, skvěle uniká chycení do doby než si uvědomí že už dál utíkat nechce. 92%

Nepřítel před branami (2001)

Skvělé zpracování nelítostné 2. světové války. Film skvěle ukazuje vysokou cenu, kterou musela Rudá armáda zaplatit, aby odvrátila německá vojska od Stalingradu.

Den co den (2018)

Dobré oddechové romantické drama se zajímavým nápadem. Jediným trnem v oku při téhle oddychovce mi byla hlavní herečka.

Tenkrát na východě (2000)

Oproti Rytířům že Šanghaje, až na pár povedených scén, hodně slabý kousek. 2hvězdy je myslím víc než adekvátní, více jak 50% bych tomuto filmu nedal. Divoký západ mě moc nenadchl.

Wind River (2017)

Velmi podařený thriller, převážně druhá polovina s dramatickým hudebním doprovodem je silná. Film se rozjíždí pomaleji, ale zvolna nabírá na obrátkách. Zimní krajina velmi přidává na atmosféře. Jeremy Renner podal dobrý výkon při hraní lovce Coryho. 87%

Tomb Raider (2018)

Film má několik super momentů, ale naproti tomu mě v hodně ohledech zklamal. Dobré uvedení do děje, celé ta doba než se dostanou ke hrobce je dlouhý oproti tomu jak je finále divně krátké a upřímně si myslím, že mohlo být více napínavé. Úplně mi nesedlo zasazení Alicii, ikdyž určitá podoba s herní předlohou Lary tam je. Podle mého se film dal natáhnout ještě o půl hodinu a zasadit tam více z již zmíněné herní předlohy. Možná jsem měl akorát vysoká očekávání poté co jsem pár hodin před zhlédnutím zjistil, že má film předlohu v herním zpracování Tomb Raider, který podle mě byl velmi podařený kousek. A jelikož jsem ji nedávno hrál asi zvedla mi očekávání velice vysoko. Určitě bych tam nedával jejího otce, ty retrospektivní chvíle se mi líbili, ale ten zbytek... Za mě 68% bohužel