Walter Mitty a jeho tajný život (2013)

Velké, ale opravdu velké překvapení!!! Ať už je Ben Stiller člověk, případně charakter, jaký chce, tak musím uznat, že herec je schopný, dle mého úsudku, nejsem sice žádný odborník, ale nemohu si pomoci, mě zkrátka baví a ze všech těch jemu podobných vrstevníků a taktéž komiků jeho generace, se mi jevil vždy jako ten nejlépe stravitelný. Do toho začal i režírovat a ne zrovna špatně, což bylo vidět i v Tropické bouři, popřípadě i v Zoolanderovi, což je s prominutím strašná pi.ovina, ale myslím si, že šlo o satiru, takže kdo nepochopil, sorry, já pravděpodobně pochopil a líbilo se mi to. Zpět k filmu. Samozřejmě film vychází z nějaké knižní předlohy či povídky, nevím, ale někde jsem se dočetl, že to není úplně pravda, ale to přenecháme někomu, koho to zajímá, mě je to upřímně jedno, film je to zkrátka povedený, a to po všech jeho stránkách, Stiller je zkrátka dobrý herec a možná i stejně dobrý režisér, kdo film viděl, ví, o čem mluvím. Takže asi tak, kdo film neviděl, tak říkám, že jde o snímek, který sice kombinuje bezmála žánrů, a to především komedii, drama, fantasy, ale to spíše v mezích typu, jak to říci, aniž bych spoileroval, no, kdo viděl trailer a ne film, tak mohu jen říci to, že to, co je tam hodně akční a takové "fantasy" není úplně pravda, ale netvrdím, že by to bez toho nedávalo nějaký smysl. Dále tam samozřejmě nechybí nějaké to drama samozřejmě, vždyť je to i v hlavičce či popisku filmu, samozřejmě nechybí i nějaké WTF momenty, ale roztomilé a především vtipné, vskutku, opravdu, nekecám, a v případě Stillera se ani není čemu divit. Musím se i přiznat, že film je i motivující, no, zkrátka, kdo to neviděl, doporučuji a na rovinu říkám, ať už máte předsudky na Bena Stillera jakékoliv, moc na ně nedejte a koukněte na to a dovoluji si tvrdit, že možná (doufám) změníte názor tady na toho pána, protože to opravdu stojí za to, i když s ohledem na jeho "hereckou" filmografii je to k neuvěření, neřešte to a koukněte na to.

Red (2010)

Vedle Stalloneho Expendables nejlepší akční podívaná roku 2010, která má jedno velké plus, a tím je prvek komedie. Při sledování jsem si připadal, jako kdybych koukal na nějakou "old school" akční komedii ve stylu Smrtonosné zbraně apod. Já byl maximálně spokojen, obsazení na jedničku, nemám výhrad, dostal jsem vše, co jsem od tohoto snímku čekal, nevím, co bych měl dát psát. Zkrátka spokojenost.

Na lince je vrah (2006)

Docela průměrný snímek, který má velkou výhodu v tom, že ho natočil obstojnej režisér. Po celou dobu se téměř nic neděje, ale i přesto má snímek slušnou hororovou atmosféru, které, bohužel, ke konci doputuje až k totální trapnosti, a to proto, že se najednou z vraha, který po celou dobu působí velmi chytře až mazaně, stane totální idiot. Nebýt právě toho konce, byl bych ochoten přidat i 1* navíc, tedy spíše jen půlku, kdyby to bylo možné.

Muži, co zírají na kozy (2009)

Tento film je z řady, dle mého názoru, rozporuplných, neboť se ve mě po shlédnutí mísila celá řada různých pocitů. Myslí,. že 3 hvězdy, což je průměr, je optimální hodnocení. Sice jsem se bavil, ale je zde spousta hluchých míst, někdy i trapných. Hodně vysoko to pozvedá herecké obsazení (Clooney, McGregor atd.), nebýt jich, dopadne to hůř.

Imaginárium Dr. Parnasse (2009)

Gilliam je opravdu pozoruhodný tvůrce, když ho napadne něco tak ujetého, samozřejmě to myslím v tom nejlepším slova smyslu. Dějově to sice není nic extra, ale celkové zpracování a především vizuální stránka je něco úchvatného. K tomu všemu rozhodně napomáhá herecké obsazení, jejichž výkony jsou na velmi vysoké úrovni v čele s Ledgerem (tohohle chlapa je vážně škoda), Deppem a Plummerem. Na 5* to sice není, protože to má pár hluchých míst, a to díky průměrnému ději, ale to zastiňuje fascinující vizuální stránka.

Dům u hřbitova (1981)

Byl jsem zvědav na toto dílo, protože se řadím mezi fandy žánru. Fulci je údajně další klasik italského hororu, hned vedle Argenta. Můj verdikt ale nakonec je, že italské horory nejsou můj šálek kávy a ani tento snímek to nedokázal změnit. Atmosféru to sice má, ale mě to nudilo, konec sice byl masakr, ale to nic nemění na tom, že jsem po shlédnutí byl spíše zklamán, proto to hodnocení.

Cemetery Junction (2010)

Sice jsem v případě tohoto filmu, když jsem viděl jména tvůrců, čekal komedii, ovšem v tomto případě mi to ani tolik nevadilo, spíše naopak. Příjemné drama s pár vtipnými momenty, s výbornými a neokoukanými herci a především se skvělou dobovou atmosférou. Milé překvapení.

Stvoření (2009)

Další z rádoby hororů s šokující pointou. Ovšem v tomto případě je ta pointa spíše směšná, než šokující, takže celkově jde o velmi špatný horor, který je hororem jen ve velmi přehlédnutelných ohledech a po většinu stopáže jen nudí.

Loudilové (2009)

Opravdu 61 % ??? No, abych se přiznal, někdy jsem opravdu zaskočen, jaké stupidity zde mají docela slušné hodnocení. Dle mého je toto obyčejná "teenage komedie" spíše velmi podprůměrná, s klasickým schématem, kdy kluci, co si chtěj užít s pár holkama, udělaj snad úplně vše a proto jsou ochotni vlézt do týmu roztleskávaček. Úvodní dvojice spíše nesympatická, ale holek je zde hromada a je na co se koukat, za což jsem ochoten dát 1 *.

Víla Zuběnka (2010)

Vyložená blbost to není, děti to určitě pobaví, nepopírám, že jsem se občas nepobavil, ale nechápu, proč Dwayne Johnson má zapotřebí hrát v takovém to typu filmu. Napřed to byl Útěk na Horu čarodějnic a teď tohle. Na druhou stranu má výhodu v tom, že má dokonce talent a občas i hraje, což by ale i tak mohl uplatnit trochu v jiných filmech, než v této dětské blbůstce. Škoda, uvidíme, snad si brzo napraví reputaci, protože má rozhodně na víc.