Kdopak by se vlka bál (2008)

Myslím, že tvůrci si před natáčením nerozhodli, jestli film budou točit pro malé diváky nebo pro dospělé. Nakonec natočili něco mezi tím a ve finále z toho vyplynulo něco co děti určitě bavit moc nebude, protože po pohádkové stránce to téměř nic moc nemá a dospělého diváka to unudí k smrti. Po herecké stránce je to také docela utopie, Čvančarová je sice kočka, ale jako herečka na mě působí prkeným dojmem, o Řezníčkovi ani nemluvě. Nejlépe to snad zahrála ta malá Dědková a dovoluji si tvdit, že své oba dospělé herecké kolegy strčila do kapsy. Po příběhové stránce to není nejhorší, zkrátka typickej rodinej film s prvky fantasy na sobotní nebo nedělní odpoledne, ale cpát to do kina ?

Noční autobus (2008)

Tento thriller by fungoval, kdyby byl natočen někým kdo to umí, styl natočení a především vizuální mi přišel naprosto děsivý, polovina filmu je téměř ponořená ve tmě a zbytek mi přišel jako černobílý, to jsem nějak nepochopil. Dalším a tím největším mínusem je na tento druh filmu až moc dlouhá stopáž, kdyby to bylo o 30 minut kratší, možná bych dal průměrné 3* a nebýt překvapivého konce, dal bych ještě méně než jsem dal.

Phenomena (1985)

Další Argentův snímek z dřívější doby, který rozhodně patří mezi jeho nejlepší, ale já abych se pravdu přiznal chvílemi nudil. Film má rozhodně parádní atmosféru, kterou Argento umí navodit v každém svém snímku, zde mu pomáhají skvěle vybrané exteriéry švýcarských lesů. Herecké obsazení, které v Argentových filmech bylo většinou neznámé, tak zde se vytáhl s Jenifer Connely a Donald Pleasence. Film je ale zbytečně dlouhej a natahovanej, sice dokáže vtáhnout do děje a má pár zajímavých momentů,ale to nejzajímavější přijde až v posledních snad 15 minutách,což je z celkových 110 minut hodně málo. Rozhodně je to nadprůměrný horor, který je sice na lepší 3*, ale Argentovo Děs v Opeře mě zaujal více a tomu jsem dal 4*, proto zde dávám jen 3* protože jsem se občas fakticky nudil a navíc mě někdy vytáčeli ty "metal scény", které sice obsahovaly skvělé fláky, ale nějak se mi to sem nehodilo, spíše to působilo nuceně.

Jennifer's Body - Bacha, kouše! (2009)

Podle traileru to vypadalo na docela solidní řezbu, takže jsem se hodně těšil, a po shlédnutí jsem byl o to víc zklamán. Jde o průměrnou teen vyvražďovačku, s průměrným až podprůmerným dějem, scénářem, který kdyby se dopiloval, zalepily by se scénáristické díry a především dalo pozor až na příšerně do očí bijící nelogické chování psotav, možná by to vypadalo jinak. Megan Fox hraje to, co se po ní žádá, což znamená, že hraje tělem, ovšem o nějakém hereckém umu si nejsem jistý. Naopak Amanda Seyfried je na tom po herecké stráce o poznní lépe a možná z této holčiny něco bude. Měl jsem chuť za ten otřesně zpackanej konec dát o jednu hvězdu míň, ale zato, že se tato teen vyvražďovačka snaží být něco jiného než teen vyvražďovačkou (ikdyž se jí to příliš nedaří), tak dávám průměrné 3, protože více to nejde, protože film je točen a určen spíše mladším divákům a také to tak vypadá. Kdyby mi bylo 15 a míň, tak dávám bez rozmyslu 5*.

Zámecká zrůda (1995)

Ze začátku neskutečná nuda, která se časem mění v docela brutální horůrek s nekompromisně detailními gore efekty. Ústřední postava je skvěle namaskována a budila jak strach tak i nechuť. Škoda jen toho zbytečného a uspěchaného finále.

Road Trip: Pivní pong (2009)

Toho režiséra Rashe by někdo měl zbavit způsobilosti k natáčení filmů. Zprznil prcičky a teď i Road Trip. Zde to sice není až tak příšerné jako u prciček, protože je to více zaměřené na romantickou linku a není zde mnoho vůlgarního a fekálního humoru, ale jde vidět, že tvůrci bez toho neumí pracovat. Takže je z toho docela nudné 90-ti minutová rádoby pokračování téměř kultovního Road Trip.

Piráti na vlnách (2009)

Curtis svým debutem dokázal, že je v daném žánru jeden z nejlepších režisérů, ale debut nepřekonal. Piráti na vlnách je samozřejmě naprosto výborná komedie, která má jak romantickou linii, tak se zde věnuje i hudbě a v TITANIC finále se dočkáme i nějakého toho napětí. Dal bych plný počet, ale chvíliemi mi vadila přemrštěnost postav, kterých bylo zbytečně moc, u Lásky Nebeské to fungovalo, zde tak z poloviny. Naštěstí je film dokonale obsazen a dokonale zahrán. Vyzdvihl bych Nighy, Branagh, Hoffman a Iffans. Hudbu obsahující tento snímek je kapitola sama pro sebe.

Peklo s princeznou (2009)

Lehce nadprůměrná pohádka, která je skvěle obsazená a také skvěle zahraná. Ovšem v polovině se zasekne na mrtvém bodě a děj se nikam neposune, takže pohádka až do finále spíše nudí. Samotné finále je spíše trapné. Výhodou této pohádky jsou vtipné dialogy především králů, které ztvárnili Nárožný a Postránecký. Romantická linie Mádla a Voříškové není příliš rozvinutá, ale naštěstí to mezi nimi jiskří, herecky to zvládli také na úrovni, ikdyž dle mého mínění, Mádl není zrovna typickej typ, který by měl hrát prince. Ovšem po dlouhém váhání dávám průměrné 3*, ale je to spíše něco mezi 3 a 4*.

Jmenuju se Earl (2005) (seriál)

Jeden z nejlepších a nejorignálnějších komediálních seriálů (sticomů), který má jednu jedinou chybu. A tou jedinou chybou je to, že byl předčasně ukončen. Samozřejmě má i několik dalších chyb, ale ty jsou tak zanedbatelné a zastíněné humornými scénami, gagy a i několika "vhlavněutkvijejících" hlášek, že jsou napsrosto postradatelné a ihned na ně zapomenete. Největšími výhodami je každopádně herecké obsazení, které mělo ještě větší výhodu v tom, že jim tvůrci napsali jejich postavy tak geniálně, že ikdyž jsou vesměs všichni dá se říct záporné postavy, tak jsou maximálně sympatičtí a pro mě především Crabman a Joy. Další výhodou je, že seriál není omezen jen do ateliéru, protože většina částí se odehrává v přirozeném prostředí, což se jestli se zde můžeme bavit o sitcomu, není typické. Skvělá hudba je jen třešnička na dortu tohoto skvělého sitcomu, který se sice všem nevryje pod kůži, ale mě chytil a už nepustil (sledování je hodně nakažlivé) a ikdyž ve 4. řadě seriál některými částmi už ztrácel dech, tak to na ukončení rozhodně nebylo a je to veliká škoda.

Kuchař, zloděj, jeho žena a její milenec (1989)

Velice zvláštní snímek. Po shlédnutí jsem měl smíšené pocity, protože se ve filmu téměř nic neděje, příběh je naprosto jednoduchoučký, ale tvůrcům možná ani nešlo tak o příběh, ale spíše o dialogy a především o formu. Forma tohoto snímku je naprosto famózní, estetická v každém záběru, ikdyž je téměř omezen na cca tři místnosti, ve kterých se odehrává. Po herecké stránce je to přesně obsazené - Gambon exceluje. Hudba je skvost sama o sobě a díky šokujícím posledním 20 minutám se jde bavit i o žánru horor. Dal bych plný počet, protože si to tento snímek rozhodně zaslouží, ale jak už jsem zmínil, po shlédnutí jsem měl smíšené pocity, připadalo mi to jako kdybych se díval na divadelní hru a abych se přiznal, tak jsem se chvílemi nudil.