Imaginárium Dr. Parnasse (2009)

Gilliam je opravdu pozoruhodný tvůrce, když ho napadne něco tak ujetého, samozřejmě to myslím v tom nejlepším slova smyslu. Dějově to sice není nic extra, ale celkové zpracování a především vizuální stránka je něco úchvatného. K tomu všemu rozhodně napomáhá herecké obsazení, jejichž výkony jsou na velmi vysoké úrovni v čele s Ledgerem (tohohle chlapa je vážně škoda), Deppem a Plummerem. Na 5* to sice není, protože to má pár hluchých míst, a to díky průměrnému ději, ale to zastiňuje fascinující vizuální stránka.

Dům u hřbitova (1981)

Byl jsem zvědav na toto dílo, protože se řadím mezi fandy žánru. Fulci je údajně další klasik italského hororu, hned vedle Argenta. Můj verdikt ale nakonec je, že italské horory nejsou můj šálek kávy a ani tento snímek to nedokázal změnit. Atmosféru to sice má, ale mě to nudilo, konec sice byl masakr, ale to nic nemění na tom, že jsem po shlédnutí byl spíše zklamán, proto to hodnocení.

Cemetery Junction (2010)

Sice jsem v případě tohoto filmu, když jsem viděl jména tvůrců, čekal komedii, ovšem v tomto případě mi to ani tolik nevadilo, spíše naopak. Příjemné drama s pár vtipnými momenty, s výbornými a neokoukanými herci a především se skvělou dobovou atmosférou. Milé překvapení.

Stvoření (2009)

Další z rádoby hororů s šokující pointou. Ovšem v tomto případě je ta pointa spíše směšná, než šokující, takže celkově jde o velmi špatný horor, který je hororem jen ve velmi přehlédnutelných ohledech a po většinu stopáže jen nudí.

Loudilové (2009)

Opravdu 61 % ??? No, abych se přiznal, někdy jsem opravdu zaskočen, jaké stupidity zde mají docela slušné hodnocení. Dle mého je toto obyčejná "teenage komedie" spíše velmi podprůměrná, s klasickým schématem, kdy kluci, co si chtěj užít s pár holkama, udělaj snad úplně vše a proto jsou ochotni vlézt do týmu roztleskávaček. Úvodní dvojice spíše nesympatická, ale holek je zde hromada a je na co se koukat, za což jsem ochoten dát 1 *.

Víla Zuběnka (2010)

Vyložená blbost to není, děti to určitě pobaví, nepopírám, že jsem se občas nepobavil, ale nechápu, proč Dwayne Johnson má zapotřebí hrát v takovém to typu filmu. Napřed to byl Útěk na Horu čarodějnic a teď tohle. Na druhou stranu má výhodu v tom, že má dokonce talent a občas i hraje, což by ale i tak mohl uplatnit trochu v jiných filmech, než v této dětské blbůstce. Škoda, uvidíme, snad si brzo napraví reputaci, protože má rozhodně na víc.

Expendables: Postradatelní (2010)

Z mého pohledu je to jasných 5 *, protože tato „oldschool akce“ splnila přesně to, co od ní každý očekával a tím bylo to, že půjde o akční nářez a já se odvažuji tvrdit, že jde o akční film roku. Stallone je zkrátka frajer, jak na place, tak i na režisérské židli, o to víc jsem byl šokován, když jsem se zjistil, kolik mu vlastně je roků, netipoval bych ho na takový vysoký věk, a je obdivuhodné, co ve svém věku ještě zvládne. Po dějové stránce je to ploché, jednoduché, ale na tom absolutně nesejde, přímočarost děje jsem spíše uvítal, Stallone to zkrátka natočil ve stylu „oldchool akčňáků“ 80. a 90. let, a také se mu to podařilo, samozřejmě s dnešním „lookem“ akčních filmů a samozřejmě zde Stallone přimíchal brutalitu, což se dalo čekat, protože už nám ji nabídl v jeho comebackovém Rambo: Do pekla a zpět, což jsem taktéž uvítal. K tomu všemu se zde nachází sebranka těch největších frajerů akčního filmového plátna z 90 let, kteří hláškují a navzájem se shazují a obstarávají tu vtipnější část + Statham, dle mého, největší akční hvězda současnosti Jason Statham. Nemám absolutně žádnou výtku proti tomuto akčnímu nářezu roku a dávám, jak jsem již zmínil, plný počet.

Princ z Persie: Písky času (2010)

A tak tedy nakonec jo, povedlo se. Proto jsem schopen této pohádce na motivy počítačové hry, a to hry, kterou znám, měl jsem možnost hrát a byla velmi zábavná. Film je taktéž zábavný, obsahuje hlavní atributy, které hra obsahovala a díky kterým byla zábavná (souboje, různá comba atd.). Tento snímek má výhodu v tom, že po scénáristické stránce je dosti jednoduchý, a proč ne, vždyť jde, přece jenom, o pohádku, kterou pochopí každý a i ti, kteří neměli možnost hrát herní předlohu. Hereckého obsazení jsem se mírně obával, protože Gyllenhaal mi nepřišel jako ta nejlepší volba, a to ne proto, že by byl špatný herec, ba naopak, ale spíše proto, že se mi na roli Prince z Persie příliš nehodil. Nakonec konstatuji, že tento tah byl více, než výborný, Gyllenhaal zahrál skvěle, ostatní taktéž (Kingsley, patřičně slizkej záporák).

Doktor od jezera hrochů (2010) odpad!

Naprostá katastrofa. Film absolutně o ničem, bez vtipu, což je u komedie dosti smůla. Herci, a to i když jich zde pár dobrých je (např. Holubová, Langmajer), se jen tupě pitvoří a odříkávají text. Už po 15 minutách jsem měl nutkání tento blábol vypnout, ale nakonec jsem to nechal, ovšem způsobem takovým, že jsem přitom stihnul podělat kopu ostatních věcí, což je špatné, o to více špatné to je v případě, že se jedná o komedii, což byl Troškův záměr, ovšem se mu to opět nepodařilo zrealizovat. 100 % odpad.

Jonah Hex (2010)

Na tento snímek jsem se opravdu těšil, protože měl velice atraktivní námět. O to více sem byl zklamán po jeho dokoukání. Co si bundem povídat, je to katastrofa. Scénář je nulovej, což by tak u filmu tohoto typu nevadilo, ale tohle bylo vážně špatné. Celková podoba působí dost lacině, až televizně, šokoval mě výběr režiséra, který už předtím svou prvotinou dokázal, že ani animáky mu moc nejdou, tak zkusil natočit westernovej horor podle komisům nechápu, kdo mu svěřil tento post a hlavně nechápu, kdo mu na to věnoval finanční prostředky. Tím největším šokem pro mě bylo obsazení. Nechápu, co tu dělají herci takových zvučných jmen, jako Brolin, Malkovich. Rozhodně spolu s Host Doder nejhorší film natočený podle komixu.