Zná ji jako svý boty (2005)

Na to, že jsem nic nečekal, tak jsem mile překvapil a dobře jsem se pobavil. Je to sice další z průměrných romantických komedií, který kráčí ve stopách těch anglických, takže jsem měl radost, že zde nebudou žádné typické nechotnosti pro americké tvůrce takových komedií. Herci sympatičtí, dokonce i ta Cameron Diaz, která je sice krásná, ale zde i hraje. Příjemnej soundtrack, akorát se mi to zdálo poněkud natahované a má to pár hluchých míst, které nudí.

Svéráz národního rybolovu (1998)

Příjemná komedie o partě chlapů, kteří jen chtěli rybařit. Plno vtipných dialogů, neuvěřitelných situací a nezapomenutelných postav a hlavně mi v hlavě utkvělo to jméno Kuzmič nebo co :-D. Jednu hvězdu přidávám za to, že jsem také milovník vodky.

Spláchnutej (2006)

Hodně slušný animák, kterej má skvělou animaci, dobrej příběh, zapamatovatelné postavy, spoustu humoru, hlášek, vtipných dialogů a i vtipných scén a situací, které mě bavily. Sice nejsem typickej fanda těchto animovaných snímků, ze kterými se v posledni době roztrhl pytel, ale když stojí za to, tak proč nedát hodnocení, které zaslouží.

Návrat do budoucnosti II (1989)

Vrchol celé trilogie a můj nejoblíbenější díl této série. Zde se narozdíl od jedničky podíváme do všech časových pásmen, jako je budoucnost, změněná přítomnost a opět rok 1955, k tomu naprosto geniální příběh, který je vyšperkován do posledního detailu. Herci stejní a geniální jako snímek sám. Tento film nemá chybu.

Noc patří nám (2007)

Velmi milého překvapení jsem se od tohoto snímku dostalo, ještě když jsem to od něj vůbec nečekal. Dýchla na mě krásně oldschoolová 80-ková kriminálka sice s trochu děravým scénářem, ale to zde zase zalepují skvělé herecké výkony ze strany Joaquina Phoenixe, kterej na sebe strhává veškerou pozornost a hraje naprosto skvěle a zdatně mu zde sekundují jeho filmový brácha Mark Wahlberg, kterej podává standartní výkon, kterej od něho je očekáván a v mém žebříčku oblíbených herců šplhá výš a výš, k tomu krásná Eva Mendes, která je zde k tomu i sympatická a veterán Duvall, kterej sice moc k vidění není, ale když je na scéně tak to také stojí zato. Navíc skvěle zvládnutá režie Jamese Graye a jeho nezapomenutelné scény, kterými jsou přestřelka v domě, kde se vaří drogy a geniálně nasnímaná naháněčka aut. Skvěle odvedená oldschoolovka.

Mraky nad L.A. (2006)

Milé překvapení na to, že jde o televizní film. Začátek byl svižnej, pak to začalo nudit takovým způsobem, že jsem přemýšlel o přetočení, pak jsem to tedy nějakým způsobem vydržel a dočkal se závěru, který měl skvělý zvrat za který dávám hvězdu navíc. Herci obstojní, hudba taktéž, jinak ale obyčejné televizní "asi" katastrofické drama, které bych zařadil do těch lepších.

Vrah přichází v noci (2001)

Mnoho zkušeností s tzv. mistrem žánru Dario Argento nemám, pouze jsem měl možnost vidět Armádu démonů:Matku slz, což byla naprosto příšerná oplzlost, která měla hororovej maximálně název. A zde ? No měl jsem sto chutí to vypnout hned po 15 minutách,nebýt bráchy, kterej na to koukal se mnou tak to vypnu a dávám odpad. S hororem to má společného hodně málo, spíše je to detektivní thriller, kterej má celkem ubohou slepenou zápletku, s hodně ubohými hereckými výkony, což by ještě ušlo, ale co mě zde iritovalo, byly ty naprosto nesmyslné, nelogické dialogy, nelogické vyřešení těch vražd to bylo také něco a dementní chování všech zůčastněných v jakkékoliv situaci. Sorry, ale podle mě je Argento břídil, kterej možná natočit horor umí, ale měl by se držet jen režie a psaní scénářů by měl nechat na odbornících, kteří to umí.

Můj soused zabiják (2000)

Příjemná komedie s prvky krimi, mafiánským nádechem a hromadou nájemných vrahů. Ovšem tato komedie by nebyla tak skvělá, kdyby v ní nehráli Bruce Willis, kterej je prostě dobrej, ale hlavně Matthew Perry, kterej zde prosadil svůj komediální talent a dokázal, že má navíc, než hrát v TV seriálech, ale občas se mi zdálo, že ty svoje pózy přehání, ale z celého filmu mě bavil nejvíc a také se mi zdálo, že mu tvůrci dali největší prostor, snad větší než samotnému Brucovi. Díky těmto dvěma je tato komedie celkem slušnou komedií, která disponuje jak vtipnými scénami, tak i vtipnými dialogy a skvělými hláškami, které většinou pronáší Bruce Willis.

Návrat do budoucnosti (1985)

Nejlepší sci-fi s tématikou stroj času, cestování v čase, k tomu okořeněn komediálním elementem, což dělá z této série nezapomenutelný zážitek, navíc skvělí komediální herci Michael J. Fox, Christopher Lloyd, kteří svým postavám vdechli duši a ostatní herecké obsazení je také skvělé. Rozhodně jde o nezapomenutelnou zábavu, která postupem času jen zraje a rozhodně nejlepší spojení sci-fi a komedie. To vše doplňuje k úplné dokonalosti skvělá režie Zemeckise a skvělé hudby.

Drákulův sluha (1985)

Opět další z přiblblých italských komedií v hlavní roli s malý, tlustým Fantozim, kterého jsem nikdy nemusel a jeho styl humoru založený na jeho grimasách, pohybech těla a jeho koktavé řeči mě nikdy nebavili. Zde se k tomu přidává maximálně tupej děj, kterej chvílemi vypadá jako parodie na Draculu, ale nakonec z toho vychází jen pitomá italská komedie, téměř bez děje, která těží jen z toho, že se v hlavní roli vyskytuje Paolo Villaggio, legenda italských komedií. Pro mě je pořád symbolem italských komedií dvojice Hill + Spencer. Villaggio mě nebaví.