• Thriller

Auf der Straße (2015) (TV film)

Bolestný príbeh, ktorý myslím dobre vystihuje aj mnohé súčasné napäté vzťahy v našich domácnostiach. Najviac sa mi páčilo záverečné zmierenie, pri ktorom sa človek neubráni slzám.

Vánoce v Harlemu (2013)

4 hviezdy dávam za pekný príbeh o vzájomnom odpustení, obnove rodiny a viere v Boha.

Zánik (2015)

Nie som síce fanúšikom zombických žánrov, ale musím uznať, že v tomto filme sa mi páčil osud dvoch hlavných hrdinov, ktorí sa musia zmieriť s bolestnou minulosťou, opäť sa spriateliť a bojovať proti spoločnému nepriateľovi. Ide tam aj o obetovanie sa jedného z nich, aby zachránil ostatných.

Upgrade (2018)

4 hviezdičky dávam za celkové spracovanie tohto žánru. Tiež sa mi páčilo, že režisér, ktorý je zároveň aj scénaristom dobre odkryl podlosť technologického čipu, ktorý však pod rúškom "pomoci" v realite prináša stratu a zapredanie slobody aj ľudskej vôle. Kiež by si to ľudia uvedomili a v prípade ponuky čipu do tela ho jednoznačne odmietli.

Sanft schläft der Tod (2016) (TV film)

Dobrá nemecká kriminálka o záchrane dvoch unesených detí. Oceňujem hlavne rolu Marleen Lohse ako matky. Odporúčam.

Temné úmysly (2015)

Zaujímavá dráma. Plynie z toho aj poučenie pre matky, aby si dávali pozor na nové zoznámenia s neznámymi priateľkami, ktoré hovoria že sú matky, ale nimi nie sú, ale chcú sa votrieť do cudzích rodín a zničiť ich. Treba pochváliť aj scénar a réžiu. Akurát sa mohli vyhnúť deju s mesačným okultným kameňom.

Šťastné ex-Vánoce (2014) (TV film)

Napriek istým drobným nesprávnostiam si vážim cieľ filmu: zápas o manželskú vernosť. Hlavní hrdinovia: Dean Cain ako otec a Kristy Swanson ako matka, podali solídny herecký výkon. Pri tomto filme sa človek zasmeje, aj zamyslí nad dôležitými úlohami v živote. Odporúčam.

Teroristický experiment (2010)

Nemyslím, že tento film bol odpad. Aj keď s niektorými vecami v ňom nesúhlasím, ako napr. manželská nevera, bolo v ňom kus pravdy. Sú veci, ktoré vlády taja, ako napr. biologické zbrane, testované na ľudoch a ktoré chcú priniesť smrť miliónom ľudí, ale aj tým, ktorí nesúhlasia s genocídnymi plánmi súčasných vládnych globálnych moci pánov. Keď pravda vyjde na povrch, tak sa ju vlády snažia hneď ututlať. Myslím, že aj o tomto je tento film.

Mandy - Kult pomsty (2018)

Osobné pozitívum filmu vidím v tom, že ukazuje na reálnu deštrukciu okultných siekt, drog i rockovej hudby. Myslím že tiež celkový charakter života členov sekty réžia dobre odhadla. Ale sekta vystupujúca vo filme si absolútne nezaslúži používať kresťanské pojmy, pretože kresťanstvo len zneužila na službu tomu "rožkatému".

Higher Power (2018) odpad!

Zámerom tohto filmu je popretie pravého Boha a diabolská snaha o samospasiteľnosť, čo sa však nemôže nikdy dobre skončiť...