Casino (1995)

moc nechápu, proč Scorsese po Goodfellas natočil film se skoro stejným obsazením a stejným tématem (zvlášť Joe Pesci se dokonale opakuje). komplikovanej vztah de Niro-Stone je neoriginální, nudnej a brzdí spád děje. i tak to ale je slušnej film

Mafiáni (1990)

o kus lepší než mladší bratříček Casino. narozdíl od něj se tolik nemotá na místě a tempo vyprávění tolik nebrzdí hrdinův vztah s manželkou (což byl mimo jiný důvod, proč mě zklamal i Kmotr 2). Goodfellas nejsou dokonalý, ale furt to je jeden z nejlepších filmů o mafii

Chuck (2007) (seriál)

kvalita jde časem neodvratně dolů s tím, jak se Chuck zbavuje přitroublých kamarádů a přestává bejt postavou, se kterou se divák může ztotožnit. dokonalej Adam Baldwin to ale dokáže zachránit ale přebíjí všechny pochybnosti

Venušánkovy příběhy ze Země děda Praděda (2011) (seriál)

To je nádhera, přímo skvost - málokdy se vidí dílo, na kterým je špatně úplně všechno!!! A když už to člověk čeká špatné, je to ještě horší, než by si vůbec dokázal představit! Eufemisticky řečeno "nesympatické" chování režiséra a fakt, že během natáčení zbouchnul představitelku Venušánka (která nejspíš dostala roli jenom za tímhle účelem), to už jsou jen takové drobné bonusy... (A ano, hodnotím jenom podle traileru, jsem přesvědčen, že z něj bylo možné získat dostatek informací k posouzení.)

Jak svět přichází o básníky (1982)

první díl měl rozhodně mejlepší herecký obsazení, zvlášť František Filipovskej předved bez nadsázky dokonalej hereckej výkon. v dnešní době to už ale chce od diváka trochu shovívavosti, čas se na tomhle kousku trochu podepsal

Doktoři z Počátků (2013) (seriál) odpad!

teda, vytáhnout takovou bandu ubožáků v čele s Uršulou Klukovou, to už hraničí se sadismem. solidní herectví Martina Stránskýho pak působí úplně nepatřičně, ten člověk by si vůbec měl sakra líp vybírat role...

Dům pro dva (1987)

taková kombinace hutný atmosféry (zvlášť v úvodu filmu) a skvělých hereckých výkonů se jen tak nevidí. škoda ale nedotaženýho scénáře...

Sanitka 2 (2013) (seriál)

scénář sračka, režie hrozná, herci to nevytrhnou... hm, proč já tomu vlastně dávám tak dobrý hodnocení?

Metro (2011)

ty nejlepší obrazy mi kupodivu připomněly Naušiku od Miyazakiho. rozhodně to za ty čtyři minuty mýho času stálo.