• Romantický

Skvělá Gilly Hopkinsová (2015)

Hlupucky nekonfliktny rodinny film, v ramci zanru splnilo ucel. Pokial ste toho schopni a chcete sa nechat dojat, tak preco nie. 17.11. 3*

Za každou cenu (2016)

Tento film je viac nez len zaujimavy pribeh o anti-hrdinovi. Aneb preco ma amerika prveho oranzoveho prezidenta. Katarzia.

Cooltúra (2016)

Obmedzuje sa prevazne na prostriedky zabavy-spolocenskeho zivota, ale je to zaujimavy kompilat a musim povedat, ze som ocakaval ovela menej. Film dokumentuje a nekomentuje, co je jeho hlavnou devizou, je prekvapivo rozmanity a nenudi. 5*, lebo je to pozoruhodny pocin, ignorujte interpretaciu z "oficiální text distributora" a spravte si vlastnu.

Indignation (2016)

Myslim si, ze filmu uchadza celistvejsi zmysel z knihy a nachadzam v nom iba blyskave nesurode utrzky tohto zmyslu. To je moja domnienka. Vizualne pekne, ale inak nesurode a (minimalne co sa tyka filmu) plytke.

Pouta (2009) odpad!

Hlavne, ze to mozeme zvalit na system. Totalne vyfabulovane ludske trosky, vsetci "hlavni" v tomto filme su uplne na hlavu a je to naprosta nuda a nic viac.

Malcolm X (1992)

Premena z grazla na mesiasa ostala na polceste, cierny pomstitel s laskou jednej farby. "What's your angle?" Vcelku nezazivne, no aj pozoruhodne, ak dokazete citat jeho premenu. Rovnake nenavistne zviera ako jeho otrokar, mozu si podat ruky. V druhej polovici filmu si vsimne, ze vsetci okolo neho su skorumpovani, a mozno si vsimol aj skorumpovanost svojich myslienok. V zavere konecne precitne zo svojich destruktivnych myslienok, ale ostane v zajati nabozenskej iluzie. Tento film nie je zabavny a mnohym ani nebude davat zmysel, je to skor dokument a studijny material. Je skoda, ze film samotny dokumentuje veci, o ktorych ani sam nevie. Precitnutie Malcolma nebolo o obcianskych pravach.

Teorie tygra (2016)

To su strasne kydy na nevydrzanie, z oboch stran. Muzi "utlacani" a zeny "sa obetuju". Jdu blejt.

Pan Church (2016)

Nakoniec "len" stylova pocitovka, niekomu to tlacenie na pilu rozhodne nesadne, ale krasne sa to pozeralo a krasne sa to precitovalo. Som rad za kazdy takyto starosvetsky pocin, ktory sa nehanbi ukazat ako moze vyzerat tento nedokonaly svet. Brooklyn sedi neohrozene na trone, ale Mr. Church ukazuje aj viac pozitiv a slnka. 3.5*

Matky na tahu (2016)

Tento film zachranuje aspon to, ze 2/3 hlavnych postav boli naozaj dobre a citlive zeny, ktorym som ich rebelovanie neveril. Dokonca ani Kathryn nebola az taka cynicka obluda ako som ocakaval, ona mi prisla velmi rozpoltena. 2.5* a da sa na tom aj zasmiat

Dcera (2015)

Velmi skoro predvidatelne, ale to by ani tak nevadilo. Je to dokument o velmi realnom dusevnom bahne, ktore vyraba problemy a ked vyplavaju na povrch tak ich este opakovane znasobuje. "Everyone's got a story like this. It's as old as the hills." Nie je tam hadam jedina postava, ktora by nebola sputana touto ludskou schematickostou, ale pravdivou.