• Romantický

Buchty a klobásy (2016)

Cakal som, ze nebude zvladat udrzat zaujimavost traileru, ale necakal som ze to bude oslava dekadencie. Prvoplan pre prvy stupen zakladnej skoly, "haha som tak chytry, ze rozumiem co ma tato metafora znamenat". 1* za to, ze to bude v buducnosti dolezita vypoved doby, za ktory sa budu tvorcovia hanbit, ak teda odvazne predpokladam, ze sa nejaky intelektualny pokrok stihne dostavit...

Tohle je náš svět (2016)

Kritika doby. Alternativa ale nie je zit v lese, to prameni z nepochopenia podstaty problemu, ludia ostavaju rovnaki. Keby bol film viac uleteny, dokazal by som to prehliadnut, takto max 3*.

Ve jménu krve (2016)

Dobre to bolo, aj ked by som kvoli jednej prilis priblblej scene radsej zaokruhlil dole. 3.5*

Adam všechno zkazí (2015) (seriál)

Dobre spravene a casto zaujimave. Niekedy tlaci moderne bludy ako ze nieco je super-skodlive a nieco zas super-neskodne, ze chudatka zeny nemozu stracat cas hrami lebo ich pre ne nikto nerobi alebo ze skola v lete s klimatizovanymi priestormi je super napad. Az je mi luto, ze niekedy rozprava rozumne, inak je to na odpis a obstoji to skuskou casom iba po dalsiu najnovsiu studiu toho ci onoho. 2.5* Zda sa, ze neskor sa zacali viac zaoberat historiou a neostava tolko priestoru na psycho- a socio-pavedatorov so svojimi pochybnymi kauzalitami. +1* za to a tiez za ambivalentne finale 3. serie, kde adresuju konkretne aj dopamin. Toto finale by bolo vynikajuce ako disclaimer k doveryhodnosti serialu, ale bohuzial posobi viac ako vyhovorka. Caveat emptor.

Café society (2016)

Zisli sa asi dobre okolnosti a nakoniec to bolo fajn, ale... Okrem logickych dier mi to pride na tu dobu ohromne anachronisticke, postavy modelovane podla dnesnej doby. A casting hlavnej trojice mi taktiez pride velmi nepodareny..

Láska a přátelství (2016)

Toto bolo zle. Mozno preto, ze to napisala ked mala 14 a mozno je to len zle natocene. Priehladne, prazdne, nevtipne.

Auta (2006)

Povedzme, ze pribeh a vtipky nie su o nic horsie nez inde, ale takto sa to neda robit. Auta sa nedaju poriadne antropomorfizovat, nie su to ziadne antropomorficke cute fluffy postavicky. V tomto ohlade fungoval najviac ten s tymi zubami.