• Romantický

Maggie má plán (2015)

Velmi prijemne a pozitivne. Je to skvele vidiet aj nieco ine, nez dobovy cynizmus a ubolenost. Hudba tiez dobra. 3.5*

Warcraft: První střet (2016)

Dnes som si precital, ze to bolo skratene o 40 minut. Co ocenujem, lebo fakt ta dlzka stacila, na druhu stranu by sa hadam vyriesili nejake nezodpovedane otazky. Zo zaciatku je to take pozliepane, neskor to vtiahne trochu do deja. Ak proste chcete nejaku rozpravku, tak je to ok.

Správní chlapi (2016)

Dobra hudba instrumentalna aj dobova, celkom zabavne, pekne natocene. Pripomina mi to Kiss Kiss Bang Bang, iba menej dokonale. A teraz sa z komentarov dozvedam, ze rovnaky reziser/scenarista. 3.5*

Něco na těch mužích je (2009) odpad!

Jedna povsimnutiahodna prihoda, nic viac. Film nevie o com hovori, vlastne ani nic moc nehovori, a co ukazuje je dost odtrhnute od reality.

The Late Show with Stephen Colbert (2015) (pořad)

Show zaujme hned introm s perfektnou znelkou aj vizualom. Spociatku sa mi 40 minut proti predchadzajucim 20 zdalo privela, ale da sa to. Nie je to vzdy top, ale to sa stavalo aj pri polovicnej dlzke. Malokedy je tam nieco vyslovene trapne a nudne (Friday Night Fights). Ale teraz to ma panko lahke, som zvedavy o com bude tolko hovorit po volbach 2016. Update: Tak uz od DNC 2016 to byva casto predvidatelne, detinske az nechutne. Zhodou okolnosti vtedy zrusili aj krasne vizualne intro, ktoreho nahradu som pokladal za docasnu, ale dalsie 4 roky ho v podstate nezmenili. Po volbach je polovica show o prerozpravani Trumpovych tweetov, ale tak zjavne to staci a vynasa im to.

Sex, lži a video (1989)

Ani si neviete predstavit ake nadeje som mal na zaciatku... Na konci ostala uz len atmosfera, zmysel sa nedostavil.

Walesa: člověk naděje (2013)

Jedina chyba tohto filmu je, ze neubieha tak dobre ako by mal. Mozno je to chyba filmarov, mozno je to tym, ze sa s tym da tazko stotoznit a precitit to. Inak je to celkom dobre a ukazuje dolezite veci. Aj ten polsky punk a reggae v podmaze je zaujimava volba.

Zázraky z nebe (2016)

"There are only two ways to live your life. One is as though nothing is a miracle. The other is as though everything is a miracle." Ako ateista mozem povedat, ze nabozenstvo moze fungovat, ale samozrejme nie kvoli tomu, ze existuje boh. Pekne natoceny, emocionalne silny film a nie agitka, ako tu viaceri omielaju. Ale pokial ste emocne zakrneli, tak sa tomu vyhnite. 3.5*

Omámení a zmatení (1993)

Tak uz viem preco to porovnavaju s American Graffiti. Oboje blbosti napchate dobovou hudbou. Oboje ako-tak stravitelne aby ste sa neunudili uplne k smrti. Toto bolo ubiehalo o malicko lepsie.

Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti (2016)

Juses Chrust. Short attention span film, Batmanovi uletel dekel a kopa wtf. Videna ultimate verzia, ktora vraj dava viac zmyslu... Vacsia blbost nez co vymyslaju Rogen a jeho zhulena banda.