Superman se vrací (2006)

Je to skvělá pocta. Škoda, že snímek neměl úspěch. Routh se na Muže z oceli dokonale hodí, Spacey si chuťově zahrál svého padoucha a původní Williamsova hudba. A Singerova výtečná režie.

Vetřelci (1986)

Změna žánru v tom vidím. Prospělo to? To záleží na divácích. Pro mě prima akční snímek s mnoha nechutnými vetřelci. Cameron již ukazoval své režiserské ego.

Tváří v tvář (1997)

Akční snímek jak má být. Travolta s Cagem hrají s parádou. Precizní režie Johna Woo. Tahle má vypadat akční film.

Psanec Josey Wales (1976)

Eastwood ve své nejlepší herecké poloze. Na svá bedra vzal i režii. Ve výsledku se stal z toho rozvláčný western, ale syrovost nechybí.

Hrbáč (1997)

Přiznám se, že původní verzi s Maraisem moc neznám, ale tato verze rozhodně nedělá ostudu. Auteuil je přesvědčivý a jeho herecký um je precizní.

Zimní příběh (2014)

Škoda velmi slabé režie. Jinak je to plýtvání hereckých talentů všech hvězd v tomto nezdařilém snímku.

Columbo (1971) (seriál)

Seriálová detektivní klasika. Baví mě sledovat Falka ve své mistrovské rozlousknutí svého případu. Obnošený bavlňák, věčný doutník a přihlouplý výraz :)

Proč žít... a proč umírat (1972)

Velmi netypický western. Ale co. Tyhle filmy mám rád. Bud Spancer, Terry Savalas a James Coburn - herecká záruka.