Léto s kovbojem (1976)

Již stěžejní dvojka milostného spřežení - Hanzlík a Kolářová. Jedná se o velmi pohodový filmík, který rozhodně neurazí. A Boba vás musí oslnit :-)

Jsou hvězdy, které nehasnou (2002) (pořad)

Naštěstí playbackový Hron dohasnul. Dvě hvězdy je za pár hostujících zpěváků.

A-Team: Poslední mise (2010)

Naprostý nenáročný akčně-komediální pohodový filmík. Zároveň celou dobu dává poctu původnímu seriálu z 80.let. Scéna z blázilnce je velmi vtipná. A vzdušné hrátky s tankem hravě odpustíte.

Tiché místo: Část II (2020)

Taková vylepšená jednička. Konec nám nabídne jasné vyvrcholení do trilogie. Já doufám, že třetí část nabídne již svižný akční děj. Ale i tak se jedná o velmi kvalitní sci-fi horor za posledních x let. Po shlédnutí snímku raději budete velmi tiše šeptati...

Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

Naprostý labužnický filmový zážitek. Tarantino v plné své podobě. Nezapomenutelné dialogy všech postav a dnes již ikonické scény. Doporučuji tentokrát s původním českým dabingem - ten snímek posouvá o třídu výše. Uteče to velmi rychle (a to má stopáž téměř tři hodiny) a vám bude líto jen, že už to končí.

Ostrov pokladů (1990) (TV film)

Dřív než přišel šaškovat (dnes již zoufale nevtipný) Depp, tohle byl pro mě velký filmový pirátský film. Ještě natočeno tzv po staré škole. Jako dítě jsem si zamiloval pirátskou tématiku. Výprava s hudbou je zde skvělé. A to jsem samozřejmě netušil, že z mladičkého Bale se vyklube takový prvotřídní talent.

Vyšší princip (1960)

Velmi, ale velmi sugestivní a atmosférický snímek. Ten strach a napětí protektorálního ovzduší by se dalo krájet. Výborný Smolík, stejně zbytek hereckého ansámblu. Konec ve mě nechal moc špatný pocit.

Rozhněvaný muž (2021)

Richie nechal svůj osobitý styl v šuplíku a natočil řádně chlapský akčňák s dosti charismatickým Stathamen. Snímek se zlověstně žene dopředu, do finále, za které se nemusí stydět ani Eastwood. Není to sice plný počet jako předešlého snímku (mám na mysli Gentlemany, nikoliv Aladina), ale stále vysoký filmový nadprůměr.

Armáda mrtvých (2021)

Mám pocit, že Snyderovi se povedl pouze první film. Paradoxně zombie téma. Snaží se vše umělecky vylepšovat, avšak všeho moc škodí. A Bautista není herec hlavních rolí.  Tohle se vážně moc nepovedlo.

Muži v černém 2 (2002)

Dějová linka slabota. Opakující se vtipy z prvního dílu také moc nenadchnou. Avšak Will Smith se snaží a vygumovaný Jones stojí za to.