Z pekla (2001)

Čtenář výborného komiksu od Alana Moore musí být nutně touto adaptací zklamán. Dojem kazí nejen pochopitelné škrty z bohaté předlohy, ale i nudně předělaná ústřední postava otravného Deppa. Vlastně problém celého filmu je nuda, ať už předlohu znáte nebo ne. A to jsem milovník téhle časové éry.

Zrádci - Den pravdy (2020) (epizoda)

Uklidit Davida do terapeutického centra skutečně nebyl nejlepší nápad. Skvělý díl. :-)

Zrádci - Dovolenka v Polsku (2020) (epizoda)

Díky hypnotickému informačnímu pásu s koronavirem jsem si díl raději pustil později ze záznamu z ivysilani.cz. Občas blbě rozumím i českým dialogům, takže se hodily titulky :-) Dobrej díl, jen mě začíná krutě iritovat ta kytarová odrhovačka, co jede pořád dokola, začínám to nenávidět skoro jako titulní melodii Terapie.

Zrádci - Hlavně ať se to nedozví máma (2020) (epizoda)

Jsem zvědavý, co bude dál, potěšil mě příslib pohledu dovnitř vietnamské pervitinové mafie. Pozitiva epizody? Hlavní postava seriálu je příjemně chytrá, co se týče znalostí moderní techniky, ale zároveň panikaří a dělá lidské chyby a velmi mě baví sjetý Jarek Nohavica. Občas se ale začínají objevovat poměrně zvláštní chyby v ději typu "špatně jsem slyšela telefonní rozhovor v autě, tak vylezu u dálnice ven, protože to bude líp slyšet" nebo "vydávám se za někoho, abych nevyděsila zdroj, ale venku, v hezkém počasí, kdy mají lidé otevřená okna a koukali předtím dlouho na mé zaparkované auto, začnu mluvit hodně výhrůžně nahlas, abych podělala to, na čem jsem předtím pracovala x minut v kuchyni."

Zrádci - Vstup do prázdnoty (2020) (epizoda)

No, Viktor Tauš opět potvrdil, že nikdo netočí v ČR tak zajímavé věci tak zajímavým způsobem jako on. Těším se na další díly.

Zralé víno (1981)

I když chybí zábavný propagandistický podtext s kapitalistickými záporáky Bouřlivého vína, divák se pořád ještě nenudí. Film poukazuje na běžnou praxi vykrádání státního majetku, triky s "mrtvými dušemi", úplatky... (zdá se, že se toho moc po revoluci nezměnilo). O zábavu se tentokrát stará alkoholik Somr, elegantní záporák Miloš Kopecký a pár Janžurová se Sovákem, který si tady vystřihl jednu ze svých pamětihodných rolí.

Zrcadla (2008)

Mirrors mě vůbec nebavily. Haute Tension od Ajy považuju za jeden z nejlepších hororů posledních pár let a jeho remake Hory mají oči za pořádnou dávku šťavnaté brutality. Ale tohle? Aju a jeho parťáka Gregory Levasseura prostě pohltila hollywoodská past na talenty. Zrcadla nemají šťávu, jen dvě šokující úmrtí a Kiefera Sutherlanda. A to, že nemá tvůrce koule zabít matku nebo děti, když nám v Haute Tension ukázal, že správný vrah se nezastaví před ničím, to už je na pováženou. Nebe ochraňuj nás, protože další film Ajy bude místo nějakého slušného autorského hororu zase remake Piranhy.

Zrcadla ve tmě (2021)

Zrcadla ve tmě mají pár pozitiv - svěží zápletka s otázkami, snaživou černobílou kameru, zajímavé téma, hypnotickou líbací taneční sekvenci a pár zajímavých tanečních skladeb v soundtracku. Bohužel jsem se jinak nudil.

Zrození Planety opic (2011)

Zrození je inteligentní velkofilm, který dokáže zaujmout a strhnout a člověk si u něj nepřipadá jako idiot - to je v éře stupidit typu Transformers zázrak. Skoro jsem ani nepřemýšlel o logických kiksech (např. jak těžké je pro partu opic se dostat do jádra špičkových laboratoří přes všechny ty zabezpečení proti chemické havárii a kontaminaci, které obvykle ve výzkumných laboratořích bývají nebo jestli se dá opravdu tak snadno proskočit skleněnou stěnou kancelářských budov). Skoro. :)

Ztracená brána (2012) (seriál)

Pokračování má vyšší rozpočet, je hezčí, odehrává se v Praze, prostředí pražského podzemí je atraktivní už od éry Záhady hlavolamu, ale... narozdíl od předchozího příběhu mi díly přišly roztahanější; dobře napsané postavy z minulého dílu někdo tentokrát odflákl a jsou míň sympatičtější - spíš se potácí v hranicích klišé (policajti chlastají, blbě řídí nebo nadávají, Trojan káže). Nejhorší je, že atmosféra se nijak nestupňuje. Všechno prostě plyne jakoby ve stejném tempu a pokud si dáte všechny tři díly za sebou, je to docela frajeřina ustát. Taky mi vadilo, že mě děj ničím nepřekvapil, leda v závěru. Postava Zábranského je navíc totální haluz a na konci jsem měl pocit, že mě někdo šeredně podvedl a prostě aby se to nějak uzavřelo, plácl tam tohle a odměnil Trojana za to, že je dobrý student. Uff. Prostě horší než minulá, celkem fajn zábava.