30 chlapců pro Sandy (1993)

Úžasná chlívárna. V letech, kdy Rocco začal točit svoje autorská péčka, přikořeňoval originální nápady na orgie i pikantním příběhem, které by si mnozí nechali jen na stránky porno literatury. To v souvislosti s klasickým kvalitním výkonem hlavního borce a odvahou představitelky Sandy tvoří legendární prasárnu. :)

300: Vzestup říše (2014)

Strašně otravný nebojový scény s mučivými dialogy a strašlivě necharizmatičtí chlapi, z nichž někteří ani nebyli ochotní ostříhat svůj módní boyband účes, aby náhodou nevypadali moc testosteronově - armáda nabušených starořeckých borců s Gerardem Butlerem v čele tady nehrozí ani po fyzické stránce. Jediná záchrana jsou brutální masakry a hlavně velmi zábavná záporačka Eva Green, která vylepšuje každou scénu, ve které se objeví (a za to jsem se nakonec přiklonil ke třem hvězdám).

3:10 Vlak do Yumy (2007)

Konečně nějaká sympatická role pro Croweho, od Beautiful Mind mě ve všem nudil. Ale ten konec? Proboha pánové, to snad nemyslíte vážně. Proč Crowa nenechá někdo hrát pořádnou svini?

40 let panic (2005)

Úžasně prasácká komedie. Až na to, že asi po necelé hodině to najíždí do kolejí typického romantického děje s napravením hrdiny... Navíc nevěřím tomu, že by svobodnej chlápek nemasturboval a nedíval se na porno. :)

500 dní se Summer (2009)

Nezajímavá dvojka bez charisma. Pár uchechtnutí nad netradičními fórky ("Penis!"), ale komedie to není. Romantika? Nebýt muchlovačky na gauči u mě v obýváku, stěží bych na tom něco srdceryvného shledal. Levitt byl uvěřitelnější spíš jako duševně vyprázdněný homo prostitut v Mysterious Skin. 60%

50/50 (2011)

Naděje vidět zdařilou komedii na nepříliš veselé téma je bohužel v tomhle případě marná. Tvůrci se sice vyvarovali cukrkandlu a některých klišé, natrefíte na pár svěžích vtipů, dokonce při sekvenci při odchodu z první chemoterapie máte pocit, že to bude inteligentní zábava. Komedie to ale rozhodně není, spíš drama s pár úsměvy. Hraje tam tradičně otravný Seth Rogen ve své životní škatulce sprostý-věrný-dementně-působící kámoš a aby to bylo cool pro mladé, hulí se tam (lékařská marihuana). Tempo se vleče, hlavní hrdina je nemastný neslaný a samozřejmě to dopadne zcela předvídatelně. Tohle je prostě klasickej film "pojďme se cítit pohnutě a ušlechtile, sesbírejme uznání". Radši vyperte a vyžehlete, tohle je ztráta času.

8 MM (1999)

Temná detektivka z prostředí underground porna, kterou navzdory fajn vyšetřovací proceduře drtí srandovní momenty hraničící s antiporno propagandou. Prostředí zkázy definuje rádoby arabský soundtrack, trh s pornem si tvůrci představují jako ponuré tržiště někde v suterénu, kde mají zrůdně a zvráceně vypadající prodavači na stánku s polaroidy ceduli s nápisem "Kids", BDSM nosiče se prodávají samozřejmě vedle titulů žánru bestiality v mafiánském obýváku a záporák si někde na předměstí New York City v pokojíčku s plakáty Danziga pro dobrou náladu pouští z vinylu Aphex Twina. Dobré je obsazení padouchů, hodí se, aby v momentech ohrožení života mohly postavy sofistikovaně přednášet Cageovi o tom, jak jsou zvrhlí a baví je to. Před lety jsem se tím moc nebavil, ale reprízu jsem bral s pobavením jako snímek k vyděšení dobrých ctihodných křesťanů, kam tento svět v roce 1999 spěje. Cage je v tomhle filmu herecky disciplinovaný a předvede jen jeden morální záchvat, škoda.

9 a 1/2 týdne (1986)

Místo erotiky samá neuróza. Nebolí Basingerovou zadek, když zasedla při masturbaci ovladač k projektoru? Proč nechává pár během slavné scény v kuchyni neustále otevřenou ledničku - nenastydly by Basingerové vaječníky? Kdo uklízel ten bordel na podlaze? Nebo proč si to pár rozdá na pravděpodobně pochcaných-od krys podělaných-nemocema prolezlých schodech do sklepa někde v zapadlé čtvrti a neustále leze pod prasklou trubku, ze které zřejmě teče nepitná rezavá voda? Vážně by takhle blbej převlek za chlapa Basingerové někdo sežral? Kdo jí sakra krmí kočku, žije ještě vůbec? Půjde si pokecat s malířem na večírku? Sebere už jí někdo tu blbou buřinku, to mohl s Rourkem rovnou chodit pan Tau, ne? Basingerová je prostě jako otrok lásky z 80´s pro moderního diváka skoro nesnesitelná. Film dnes kromě výše zmíněných otázek šokuje už jen tím, jak se původně solidně vypadající charakterní herec Rourke změnil v plastikama/boxem zmasakrovanou obludu, co hraje místo prestižních rolí v nic moc filmech. Nedá se tomu upřít jistý intelektuální styl, ale pro moderního štamgasta xvideos a pornhubu už je tento snímek s vlídnou atmosférou 80.let jen téměř nepochopitelnou připomínkou dávných nevinných let lidstva - a nuda po stránce příběhu.

96 hodin (2008)

Konečně! Na takovej film jsem čekal už dlouho! Dlouho postrádaný žánr je tentokrát zabalen do chytrého scénáře, film perfektně představí charaktery svých postav, žádná politická korektnost se nekoná, Neeson (kterému role chytrého drsňáka sedne jak bič na prdel) jde přes mrtvoly a s nikým se nesere. Halelujá! 4 a půl hvězdičky!