Ali ví, po čem muži touží (2019)

Nápad sportovní agentky, která čte myšlenky chlapům a může to využít jak k prospěchu v práci, tak i v soukromém životě, by určitě stačil na dobrou průměrnou komedii, klidně i v subžánru komedie o prasácké nadržené černošce. Film má pár fajn vtipů ("Wakanda forever!"), nebojí se choulostivého humoru a pro chlapa má vždycky kouzlo pobavit se nad optikou ženy na svět mužů. Ale potenciál zůstal hodně nevyužitý. Tahle komedie má zbytečně dvě hodiny, obsahuje řadu nudných scén s vycpávkovými dialogy, hlavní hrdinka je úplně nesympatická antiempatická kráva, která dokonce potřebuje poradit od jasnovidky, k čemu dar použít (!!) a je utrpení sledovat většinu jejích činů, stejně jako zoufalé plácání režiséra, kterému se asi zapomněl střihač a dramaturg v baru. Ve filmu taky nehraje žádná přitažlivá a charizmatická herečka a herci taky průměrní, i včetně obvykle vděčných menších komických figurek typu levná mladší gay verze Woodyho Allena.

Ali Wong: Don Wong (2022) (pořad)

Pozitiva: osvěžující prasáctví z úst ženy, občas dobré vtipy a sociální komentáře (úvod o tom, že úspěšným ženám se zpravidla nevrhají pod nohy modelové, je asi nejlepší), i přes občasné nářky na těžké bytí žen je zjevné, že se autorka nesnaží o smrtelně vážný feministický teror. Negativa: Ali Wong postrádá spontánnost a charizma, jako mají špičky typu Gervais, Louis C.K. nebo Seinfeld - celá show včetně pohybů a grimas působí prkenně, jakoby komička byla spíš interpretkou s předem naučeným monologem a okoukanými triky od konkurence; velmi divná byla kachní chůze, u které jsem přemýšlel obzvláště v souvislosti s příběhem, jak nebyla Ali na velké 6 týdnů; obscénností a fekálností trumfnula cokoliv, co jsem v rámci komedie viděl. :)

All the Queen's Men (2021) (seriál)

Afroamerický pokus o gangsterku v kategorii nízkorozpočtové blaxploatační céčko. Vypráví o denních starostech chladnokrevné (ale zároveň se srdcem na správném místě) Madam, šéfky populárního striptýzového klubu, která zvládá tlak zločinné konkurence, péči o své zaměstnance a sdílení moudrostí, boj o opatrovnictví svého otce, dává pracovní příležitosti propuštěným vězňům a sexuálním menšinám, a sem tam nerozvážlivě projevuje laskavost chudým černoškám na ulicích. A to samozřejmě není všechno. Aby Vám výlet do prostředí klubu, který denně navštěvují houfy bohatých Afroameričanek, schopných lhostejně rozházet štosy dolarovek po svlečených tanečnících, nepřipadal obyčejný, tvůrci ještě překlopili obvyklé schéma "chlap - pasák, ženy chudinky" naruby a chvílemi tím céčkový seriál skrz své mocí/schopnosti/financemi obdařené ženské postavy možná dosahuje úrovně neplánovaně chytrého vtípku na adresu schématu klasického šovinismu, aniž by zároveň testosteron popíral - protože je tu zdrojem peněz. Díky spíše céčkovém rozpočtu, hercům (Denzela tady fakt nehledejte) a občasné nudě triviálních rozhovorů není možné se bavit divácky ani na úrovni meta/cringe úplně pořád, takže to berte jako něco z kategorie Netflix - afroamerický (schopnější) Magnusek.

Ambulance (1990)

Tak tři hvězdičky, ale v kontextu konce 80. let. V dnešní době se pro mě jednalo o celkem chytrý zábavný horor s hromadou hlášek "Chceš zemřít? Tak zemři!" a z Erika Robertse mám hroznou prdel, takže jsem se bavil, dávám tři a půl hvězdičky.

American Crime Story - Dům u jezera (2018) (epizoda)

Pokud si uvědomujete, že v téhle sérii se budou hodně vymýšlet dialogy a momenty, u kterých nikdo neví, jak proběhly, popřípadě jste si u minulých epizod projížděli na internetu "fakta versus seriál", možná na vás poprvé přestane pomalé depresivní kouzlo seriálu fungovat. Tady se navíc vyprávění seriálu pozadu vymstilo, protože jsem celou dobu znuděně čekal, až se odškrtne ta další známá mrtvola.

American Horror Story - Murder House (2011) (série)

Po půlce první série nezbývá než konstatovat, že tento seriál má hodně daleko do klasik, které se snaží v každém díle připomenout úryvkem známé melodie. V podstatě to připomíná Plastickou chirurgii v hororovém hávu. Nadržené postavy, fetišistický sex, zkažená mládež, magoři, vraždy a teror, akorát se to přesune do strašidelného domu. A nějaká atmosféra? Na tu tvůrci nemají. Naprosto ztracený čas. Pozitivum? Snad elegance, s jakou Jessica Lange umí zahrát dámu ze starého Hollywoodu a občas ne tak strašné herce. Nic víc. P.S. Nemůžu uvěřit, že na ČSFD stále panuje i u "váženějších" hodnotících uživatelů trend hodnocení po pilotním dílu seriálu, to je pak pro brak snadné cpát se do žebříčků.

Americká elegie (2020)

Rutinně natočený příběh jedné jižanské rodiny. Večeře na začátku mylně navozuje dojem, že film se pokusí vysvětlit, proč neburani z velkých měst pohrdají burany, nebo proč jsou burani burany, ale k ničemu takovému nedojde. Je to typický manifest chudoby, kdy jede kamera v autě a snímá obyčejné lidi někde na venkově a máte si říkat "jé, tady je to v prdeli.", ale o nic víc se autoři nesnaží a chtějí vás nadchnout (spíš v poslední třetině) příběhem drsné babičky, co se rozhodla nemít z vnuka agresivního feťáka, jako je jeho matka. Dá se to přežít, ale je to moc dlouhé a ani se to nesnaží o nějaké postřehy. Dobře obsazená nuda.

Americký gangster (2007)

Naprosto nudná suchá vykrádačka starých klasik. Když tady vidím, že to někdo srovnává s Kmotrem, Scarface nebo Scorceseho filmama a mluví o zlatých soškách, tak mám dojem, že si vás režisér podplatil nebo jste pod drogama nebo berete minimální mzdy, takže na vás podprůměrnej film o hrabání peněz zapůsobil jako zastíračka mozku. Ženským kritičkám proto doporučuju pro zlepšení životního přijmu hrát v sérii Rychlý prachy, což je lepší než pod vlivem korupce chválit tuhle nudnou sračku.

Americký vlkodlak v Londýně (1981)

Sympatická klasika s neuvěřitelnými efekty, nad kterými CGI bledne závistí. Sympatické prostředí, všudypřítomný sarkasmus a černý humor, který nijak nesnižuje atmosféru strachu a napětí, takže označit to za hororovou komedii je v tomhle případě nefér. Vtípek s SS Werewolf komandem pobavil.