• Fantasy

Hra o trůny (2011) (seriál)

Největší haluz v historii televizní produkce. Po tom, co vyšlo na jevo v listopadu 2019 o tom, jak duo scénáristů celý projekt vnímalo, mám chuť dát odpad. To však nemůžu, jelikož první čtyři série jsou čistě geniální, pátá a šestá jsou vysoce nadprůměrné a zbytek je jen lehký podprůměr. A tak, i s menším sebezapřením dávám nadprůměrné čtyři hvězdy a 75%.

8. míle (2002)

Než se pustím do chválení tohoto filmu, musím uvést na pravou míru že jsem extrémní fanoušek Eminema i hip-hopu jako takového, což opravdu značně ovlivnilo můj pohled na tento snímek. Nemůžu říct, že ten film nemá chyby, ale je to jen pár přehlédnutelných drobností které přehlížím opravdu s radostí, když vidím jakou poctu to vzdává rappovému žánru. Nemá to sice začátek a konec, ale jistá menší myšlenka tam je, a je parádně dotažená do konce. A Jimmy ,,B-Rabbit“ Smith je jedna z mých nejoblíbenějších filmových postav, protože si nepamatuju, kdy bych někomu ve filmu takhle fandil, čemuž napomáhá i Eminemův skvělý výkon. A song ,,Lose yourself“ je jen třešničkou na dortu (řadí se mezi tři mé vůbec nejmilovanější písně). Závěrem tedy jen-je to film přímo pro mě, ale rozhodně ne pro každého, a naprosto chápu, co se na tom mnoha lidem nelíbí, ale pro mě je 8 Mile naprosto nezapomenutelná srdcovka. Objektivní hodnocení-70%. Moje osobní hodnocení-1000%.

John Wick 3 (2019)

Co o tom říct? Je to zase o malinký kousek lepší, než předchozí díl. Série Johna Wicka je každým dílem nejen lepší, ale i populárnější a tím pádem i dražší. A to mě velmi, velmi těší, jelikož je to nejlepší akční série současnosti. Bez debat. Ani jeden z těch filmů není dokonalý, skrze slabý scénář (i když i to se v tomto díle posunulo na trochu vyšší úroveň), ale čím dál víc se to posouvá ke sto procentům. Akce je z celé trilogie nejlepší a dovolím si říct, že i nejnápaditější. Jsem opravdu zvědav, kam dál to až může stoupat. Rozhodně jeden z nejlepších filmů roku. 85%.

John Wick 2 (2017)

Skvělé pokračování-všeho je víc a všechno je větší. To rozhodně druhý John Wick splňuje na jedničku, a to i přesto, že tentokrát na to šel trochu jinak. A možná že ten trochu odlišný přístup, kde šlo více o budování fikčního světa nájemných zabijáků než o rádoby osobní příběh o pomstě, zapříčinil to, že je to jen o vlásek lepší než první díl. Akce je stále na 110%, lépe to v dnešní době prostě natočit nelze, ale druhý díl má to něco, co tomu prvnímu chybělo. Stále to sice není úplně chytré a nemá to dokonalý scénář, ale tentokrát mi to přišlo lepší než minule. Uvidíme co třetí díl, konec mě totiž velmi navnadil. 80%.

John Wick (2014)

Má to hrozně plitký, předvídatelný a mnohdy i hloupý scénář. Proto tomu nedám pět hvězd. Tento film však nevznikl proto, aby šokoval svými zvraty, ale proto, aby šokoval naprosto dokonalou akcí. Takhle poctivý akční film, který si na nic nehraje a je jen dokonalou akční zábavou, jsme tady dost dlouho neměli. V hlavní roli excelující Keanu Reeves a režisér Chad Stahelski vytvořili film, který slouží jen proto, aby bavil svou dokonalou choreografií akčních scén. Velmi podařený snímek. 75%.