Ali (2001)

na imdb.com to má jen 6.6 - holt to není patriotická postava, ale rozhodně tento film je o zajímavé osobnosti, kterou ztvárnil charismatický Will Smith. Film nenudí, přestože se tam poměrně často bojuje. Zajímavý pohled na tehdejší válku ve Vietnamu apod. Rozhodně žádné klišé a rádoby dojemný příběh jako ve Fightetovi nebo ve Wrestlerovi.

Kancl (2005) (seriál)

když tomu příjdete na chuť, tak vás to nepustí. Opravdu se sžijete s hrdiny v kanclu a nachytáte se při tom, jak si budete říkat, ten Dwight je idiot, pane bože, tak už jí to, Jime, konečně řekni :-))

Frasier (1993) (seriál)

Miluju ten snobský humor :-)

Hra (1997)

Tak to je opravdu povedený film. Několikrát jsem si myslela, že už přesně vím, kdo po kom jde, ale ono houby. Až do samého konce. Místy to působí hororově, vypjatě.

Drive (2011)

Nejprve jsem viděla intro k filmu, kde hraje skvělá retro hudba (která provází celý film!). Zajímavý styl kamery, příběh v podstatě není nijak originální, ale prvky romantiky a tajuplnosti (díky hlavnímu hrdinovi, který skoro nemluví) tomu dodaly zajímavý nádech, až nostalgický místy...

Půlnoc v Paříži (2011)

Mám ráda filmy tohoto typu. Ačkoliv zde občas ano, jelikož se jedná o Paříž, město lásky. Pro milovníky Paříže a nostalgie.

V jako Vendeta (2005)

Možná se mi to jen zdá, ale film měl dost podobnou myšlenku jako kniha 1984... Akorát zde v tomto snímku je myšlenka, že jedinec může něco změnit, dovedena do konce. A ačkoliv to není žádná filmová adaptace této knihy, tak zdaleka nejlépe zpracovaný film, který se na ni (alespoň dle mě) odkazuje.

Akira (1988)

Úžasná animace! Silný příběh, který ovšem se dá vyložit více způsoby, a proto si jdu přečíst mangu :)