Angelin tým (2006) (seriál)

Pozitíva : 1.) sympatická hlavná hrdinka 2.) zaujímavé vyšetrovanie za pomoci neobvyklej schopnosti 3.) netradičné rodinné zázemie. Negatívum : mierne ma nezaujali riešené prípady.

Stalingrad (1993)

Vojna je svinstvo. Je jedno, na ktorej strane vojnovej línie vojak stojí, pretože jeho jedinou túžbou je prežiť. Vojna je svinstvo. Armáda predstavuje súhrn jednotlivcov a to ako charakterných tak aj bezcharakterných. Vojna je svinstvo. Zachovať si čistú hlavu a čisté srdce ak človek vidí iba beznádej, hlad, ranených a smrť je nadľudské úsilie. Vojna je svinstvo. Kde sa hrabú horory o príšerách, stačí si pustiť takýto film a zamyslieť sa a vžiť sa do utrpenia obyčajného vojaka, ktorý si nemohol vybrať, pretože výber jeho osudu bol v rukách iných. Vojna je svinstvo. Tento film je takmer dokonalým opusom na smrť a hoci obsahuje zopár chybičiek, tak ja osobne ho radím medzi najlepšie vojnové snímky a spolu s Ponorkou ide o dva najlepšie filmy o nemeckých vojakoch. Vojna je svinstvo. Každopádne tento film pohýbe vašimi citmi neuveriteľným smerom a stane sa ťažko predstaviteľné a to, že začnete súcitiť s vojakmi najväčšieho netvora v dejinách A.H.( radšej ho nebudem menovať, aby sa jeho osobe nevenovala nenáležitá pozornosť.). Vojna je ... . V UCHU MAŠ VYPÍNAČ, VYPNEŠ SA A UŽ NEMYSLÍŠ.

Ples příšer (2001)

Ponurá atmosféra s ľudmi, ktorý určite nežijú vo vysnenom svete, ale rany osudu ich zrážajú neustále nižšie a ich situácia sa stáva nemenná. Neveria v lásku a ani v partnerský vzťah a život berú ako príde až jedného dňa zistia, že sa k sebe hodia. Neviem ako a prečo, ale tento zatrpknutý príbeh s rysujúcou sa love-story na mňa silne zapôsobil a rád si ho pozriem aj v budúcnosti. H. Berry síce získala za túto postavu Oscara, ale viac na mňa zapôsobila postava B.B. Thorntna a jeho flegmatickosť k vlastnému otcovi ako aj ich vzájomné vysporiadanie. Film, ktorý rozhodne nenadchne každého, ale pripojím aj bulvárnu informáciu- hlavný hrdinovia si to vo filme pekne užijú... . TIETO ZÁVESY SOM KÚPILA NA SPLÁTKY.

Ghost Rider (2007)

PROBLÉM S LEGENDAMI JE, ŽE SÚ OBČAS PRAVDIVÉ. Tak legenda o tom, že Cage raz opäť šliapol vedľa nebola vôbec zavádzajúca. Triky s horiacou postavou a inými predmetmi, sexi ženština, peklová tématika a N. Cage nedokážu premeniť tento banálny a veľmi slabučký príbeh do takej podoby, aby dosahoval aspoň priemernú úroveň. Oproti iným komiksovým hrdinom (Superman, Batman, Spiderman) tento hlavný hrdina nás prekvapí tým, že pravdu o svojej dvojitej identite vyklopí svojej milovanej pri prvej možnej príležitostí a oplatí sa vidieť jazdu mrakodrapmi. JE MI ĽÚTO, ZĽUTOVANIE DOŠLO.

Batman začíná (2005)

U mňa dosiaľ najlepšia filmová verzia komiksu čo som mal možnosť vidieť ( trocha váham či Constantine nie je o troška lepší) a určite najlepšia batmanovka (viem, že burtonovci budú proti). Solídne vykreslenie charakteru Batmana( Bruce Wayne) a jeho prerod z obyčajného človeka v symbol boja proti kriminalite v Gotham City. Trocha by to chcelo popracovať na akčných sekvenciách, pretože striedanie rýchlych záberov viac škodilo ako pomohlo a ak sa na tomto popracuje, tak v budúcnosti môžeme vidieť dokonalé spracovanie jednej z najväčších komiksových legiend.

Pidihajzlík (2006)

Tak táto komédia je výnimočná oproti ostatným hlavne absenciou čo len jednej postavy s aspoň priemernou inteligenciou. Fóry o černochoch, telesne hendikepovaných, starých ľudí... proste si neberie servítky pred ústa a tzv. humor bez hraníc ( dobrého vkusu). Príbeh, ktorý ma zastrešiť vtipné chvíľky hrdinov, je absolútne trápny o snahe získať späť ukradnutý diamant. Máte radi trpaslíkov (ľudí nižšieho vzrastu) a zdá sa vám zábavné, keď dospelý muž sa prezentuje ako mimino? Páčia sa vám teenegerské komédie a milujete starý dobrý primitívny humor? Tak potom tralalá film ideálny pre vás. VŠETKY HRAČKY NAVRHLI TAK, ABY SOM DOSTAL RANU DO VAJEC.

Divočáci (2007)

Komédia so štvoricou známych hercov, ktorí sa snažia niečo si dokázať (akási kríza stredného veku) výletom na motorkách. V mnohých pasážach film mierne škrípe a humor tým pádom nie je najpodarenejší, ale ak je človek fanúšikom čo len jedného herca ( najlepšie aspoň troch) tak filmu hodne odpustí a miestami sa aj príjemne pobaví. Ak by som mal vybrať najzábavnejšiu postavu tak asi Macyho a najmenej mi prišla Travoltova. Ohľadom Travoltu- opäť tancuje a tentoraz s mužom (nie je to tak ako to na prvé počutie znie). DOBRE ZAVESÍM TO NA STROM, ABY SA K TOMU NEDOSTAL MEDVEĎ.

Mistři hazardu (2005)

ŽIVOT JE AKO ZÁVODNÁ DRÁHA, STÁLE SA MOTÁME V KRUHU. Skvelá buranská komédia o záchrane svojho domova pred nenásytným padúchom. Ohľadom zábavy to spĺňa celkom slušné kritériá, keďže obsahuje vcelku zaujímavú a vtipnú dvojicu hlavných hrdinov, sexi vedľajšie postavy a aj vtipné vedľajšie postavy, slušný príbeh (v rámci komédií) a aj zopár povedených akčných naháňačok, ktorým dominuje jeden veterán. Ja som sa naozaj slušne zabavil a aj moje oči sa pokochali... . MÁM TU STO BABIEK PRE KOHOKOĽVEK Z VÁS KTO TOHO UKECANÉHO SKURVYSYNA ZNEŠKODNÍ.

Jeepers Creepers 2 (2003)

EVERY 23RD SPRING FOR 23 DAYS IT GETS TO EAT. V priebehu krátkeho obdobia som zhliadol zopár hororov a prekvapuje ma absolútny nedostatok nápadov scenáristov, keď použijú najjednoduchší možný stokrát použitý model- skupinka ľudí prechádza pomerne opustenou krajinou a zdrží ich porucha ich osobného transportného vozidla (videné v Hory majú oči, Texaský masaker motorovou pílou: Počiatok a tento film.) Ak spomenúť nejakú výnimočnosť oproti ostatným tak v tomto filme ide aspoň o najväčšiu mnou videnú skupinu potencionálnych obetí. Filmu sa nedarí nabudiť atmosféru hrôzy a napätia, pretože mnohé situácie pôsobia veľmi zábavne (napr. opaľovanie na streche, kukanie potvory do autobusu, dialógy...) či akosi rozprávkovo ( úvodná sekvencia únosu chlapca, mimoriadne schopnosti jednej roztlieskavačky .) O absencii logiky som dostal ubezpečenie na začiatku, keď černoch vybehne oproti idúcemu autu a keď sa ho šofér toho auta spýta či niečo nepotrebujú tak povie, že nie iba aby informovali diaľničnú hliadku - prečo s ním nešiel jeden z dospelých po pomoc?( možno nie najlepšia možnosť, ale určite najlogickejšia). Takže som vypol mozog a s miernym úsmevom som začal tipovať koľký s tých ľudkov (maximálne odosobnené postavy, ktoré nedostanú príležitosť nájsť si cestičku k divákovi) prežijú a kto z nich v najbližšej dobe obohatí stravný lístok pekelne hladného záporného (v rámci štandardného zatriedenia) hrdinu.. Paradoxom je, že celý čas som rozmýšľal čo okrem názvu to má spoločné s jednotkou a ... .Film mi príde najvhodnejší pre fanúšikov seriálu Buffy, zabíjačka upírov a komediálnych hororov . SNÁĎ NECHCEŠ, ABY SME VYSTÚPILI Z AUTOBUSU?

Jeepers Creepers (2001)

VIEŠ AKO SÚ V HORORE TIE PASÁŽE KEĎ NIEKTO UROBÍ FAKT NIEČO STUPIDNE A VŠETCI HO ZA TO NENÁVIDIA? Vcelku priemerný horor s viacerými humornými pasážami. Najzaujímavejšia je automobilová scéna, keď neznámy spôsobí kolíziu a celkom zábavné je aj doberanie sa súrodencov medzi sebou. Ako väčšina hororov z tohto súdka tak aj tento trpí mnohými logickými chybami, ale jeho plus je, že celkom slušnú dobu drží diváka v napätí z nepoznaného. Akonáhle je divák oboznámený zo záhadným tvorom, tak film stráca na dychu a vrcholom je vsunutie dvoch podivných postáv- mačacej ženy a jasnovidky. Film nepredstavuje žiadny výrazný výtvor v rámci hororu, ale ako oddychový film na večer ak človek chce vypnúť mozgovňu ide o celkom príjemne strávený čas (prijateľná je aj minutáž.). Ak sa vám tento film zapáčil a chystáte sa na pokračovanie vopred upozorňujem, že dvojočka má okrem padúcha s jednotkou veľmi málo spoločné. VSTUPNÉ DVERE SA ALE NEDAJÚ OTVORIŤ, TAK PREČO NEVIDÍTE AJ NIEČO UŽITOČNÉ?