• Thriller

Polda - Bez rozloučení (2020) (epizoda)

Sice to mělo blbou vedlejší kolej s ÚOOZ, ale zase to byl originální případ s velkou lidskostí. V jedné z vedlejších rolí má divadelní múza z divadla v Dlouhé Maruška Poulová. Závěrečná pařba s holkama se zbalenejma holkama z Tinderu včetně pádu do náruče nosatý Anči, bezchybná.

Polda - Cena za život (2020) (epizoda)

Tak tady já úplně seru na samotnej případ s těma lesbama, (mimochodem Matasova hláška "já bych jí přeorinetoval" hodně dobrá ) protože ten celým dílem se nes takovej ten chlapskej odér chlastu. Zejména rání kocovinka na Matasově chatě, to byla trefa. A hláška "vyhoření se dá přebít jinou činností, třeba chlastem", opět pětihvězdičková. Jsem rád, že tu mám seriál, který mě oslovuje.

47 róninů (2013)

Nádherná samurajská legenda, skoro až pohádka. Bylo tam všechno, souboje, zlo, láska, čáry máry, ale uznávám s ohledem na zvyklosti samurajů, bych s dovolením skutečně samurajeme nebyl. Neumím si představit, že by mě Zeman řekl, abych se zabil a já to udělal. Ona je otázka co je čest a co debilita.

Holky z červeného gauče (2021) (seriál)

No tak samozřejmě jak je něco o ťapkách tak mě to zajímá. Tady se mě nejvíc líbil 4-6 díl, to byly perly. Je to zase časově prostřihlý což je trošku dějový bordel, ale je to taková krátká příjemně stravitelná jednohubka. Docela zajímavá teorie opačného zamilování ťapin na rozdíl od normálních holek a doufám, že se dovím, kolik bere za hodinu Wendy.

Chlast (2020)

No nádherně a velmi interně rozebraná naše inklinace k alkoholu. Jsem toho filmu krátce po jeho skočení fakt plnej, to se rozhodně každýmu bijáku nepodaří. Já tady tu Thomasovu režii vysloveně obdivuji, dát vyprázdněnosti emotivní obsah, to je teda velemistrovství. Když už jsme u velemistroství, je třeba zmínit Madse, který už je dlouhé roky absolutně elitní světový herec a jeho závěrečnou scénu budu mít v paměti na věčnost.

9. duben (2015)

Musím říci, žetohle byl můj první čistokrevný dánský válečňák a ani jsem netušil, že Dánové na tom byli s armádou tak špatně, mnohem hůř než my. Bylo to flustrující vidět drtící vítězství Němců. Ve filmu se moc nebojuje, spíše krátká přestřelka a ústup, ovšem i díky velmi zdrařílému soundtracku vše působí hodně tísnivě a věrohodně.

Svátky klidu a míru (2018)

Takový malý vánoční rodinný dýchánek, ve kterém to začne docela bublat. Místy vtipné, jindy úderné.

Submarino (2010)

Sice jsem moc nepochopil jak to bylo s tím kriminálem, ale jinak teda silná a depresivní kávička, který nemám moc co vyčíst.

Tak pravil Bůh (2017)

Miluju humor založený na imbecilitě postav a zde máj kreténi doslova roj. Fotr co si nechává říkat bůh, nejmladší syn tvrdí že ho znásilnila prostituka, prostřední syn dělá rekordy v rychlosti vyhonění, prostě show první kategorie, poslední část, ale jako když utne a film má hodně smutný vyznění.

Vidíš měsíc, Danieli (2019)

Bylo to moc pěkně udělaný z pohledu rukojmího i z pohledu jeho rodiny, která zoufale shání peníze aby ho mohla vykoupit. Jenom přemýšlím nad smyslem potřeby jezdit do Sýrie, kde je velká šance, že padnu do zajetí těch zmrdů a tím jím vlastně zajístím velmi tučný příjem. OK, umím pochopit vojáky, ještě humanitární pracovníky, ale novináři ? Kdo z nás ty reportáže čte ? Dál, kdo si je přečtě a něco s ním udělají , jakože z toho nemůže spát týdny, jede tam pomáhat ? Novinář dostane cenu, jeho hodnota práce stoupne a to je asi tak celý. Čili ano, silný příběh, dobře natočený, ale sere mě to.