• Thriller

Shazam! (2019)

Ach jo, nějak se mě teď nedaří trefit v kinech nějakou pecku. Pokud jde o komiksáky, tak po posledních úspěších jsem ztratil svou ostražitost i nedůvěru a zákonitě jsem nabil držku. Příběh se vleče a po neuvěřitelně zdlouhavým začátku mě dochází, že tohle je určený především dětem, pokusy o humor na mě z 90% nefungovaly, působily infantilně a jediný kdo dokázal zaujmout byl padouch Strong, tomu jsem taky ostatně celou dobu fandil, protože dobro mě tentokrát vysloveně sralo. Že by tam bylo nějak moc soubojů to se teda říct nedá a kyž už se film nadechoval k něčemu výživnějšímu spolehlivě to zabila následující "rodinná" scéna. Za nejzábavnější část filmu označuji momenty, kdy Billy zjišťoval své superhrdinské schopnosti. Ty ovšem bohužel nezjišťoval 132 minut.

Hellboy: Královna krve (2019)

Po čase jsem zavítal na csfd projekci a nemohl jsem si zvolit hůř. Především mě naprosto srala křečovitost v oblasti humoru, úplně bylo cítit jak tvůrci chtějí být za každou cenu vtipný, ale čím víc chtěli, tím víc nic. Vyprávěcí koncept na úrovni mongolský technologie. Casting se rovněž těžce nepovedl. Možná mě něco uniklo, protože Hellboye nemám nakoukanýho, ale naposled jsem takhle nudil při pozorování želvy v ZOO.

Pašerák (2018)

Jsou režiséři, které člověk pozná podle jejich obrazového rukopisu, ale Clinta já poznám podle jeho vyprávěcího stylu. Lidskost hlavního hrdiny, která se postupně a pomalu v průběhu příběhu tvaruje a s blížícím se finále emotivně graduje. Clint si samozřejmě svou postavu dokáže sám sobě přizpůsobit tak, aby působila věrohodně. Musím ho však pochválit i za Bradley Coopera, který tady nemá až tak prostoru, ale jeho postava i za krátký čas se mě dokázala dostat pod kůži. Naopak mě hodně zkalmalo, že Andy a Clint neměli jednu větší společnou dialogovou scénu, to by si tito dva pánové zasloužili a velectěné diváctvo užilo.

Dumbo (2019)

Po tom co jsem na Febio festivalu koukal asi 7 minut na nějakýho rumunskýho blbce jak s rozbitou hlavou onanuje a tento víkend mě byl pro změnu dopřán několiminutový záběr na koule nějakýho dánskýho úchyla je malý letající slůně s velkýma ušima jediná možnost jak neskočnit na sexuální terapii. I když sotva ve filmu přišel na scénu Danny DeVito vzpomínky na film The Sinful Dwarf se ve mě vybavily na plno, některé filmy člověka bohužel poznamenají na delší dobu. U tohoto filmu jsem krom vzpomínek na jednu uchylárnu měl ještě dojem, že fantazie a jedinečný rukopis Tima Burtona byli potlačeny na úkor modrýho dojemnýho kukuč sloního mláďátka. čímž neříkám, že toto se dětem nebude líbit je to totiž primárně opravdu dělaný pro ně, přilišná hra na city, neřešené postavy, bezvýrazné dialogy. Ještě, že ve filmu hraje hodně silná sestava mých oblíbenců, škoda, že Michael Keaton neměl víc prostor a samozřejmě Eva Green, ta se mě snad nikdy neokouká a pohled do jejich očí to je sám o sobě krásný zážitek, ale hold tohle je především o slůněti a tak se čumí do jeho kukudel a jak zde vidno svůj účel to plní. Já ale čekal víc nápadů a fantazie.

Zvrhlý skřet (1973)

Docela bych uvítal, kdyby tvůrci disponovali větším budgetem na vybavení interiéru ve kterém se tato strhující artovka odehrávala. Uvítal bych například eskalátory nebo normální dveře na zámek, na druhou stranu oceňuji, že producent v titulcích poděkoval svému dítěti, že zapůjčilo do filmu svoje sáňky , protože bez toho bychom se v ději zřejmě zasekli v neřešitelný situaci a film by musel být předčasně ukončen. S ohledem na počet děr pro šmírování hostů, který si trpaslík navrtal jsem se docela bál i o statiku domu, čímž se by The Sinful Dwarf zařadil mezi největší katastrofický filmy všech dob, takhle zůstává The Sinful Dwarf zařadil "pouze" mezi největší katastrofální filmy všech dob i když třeba pozorovat jak ženská při souloži kope nohama takovým způsobem, že bych zřejmě skončil u ortopeda má taky něco do sebe. S hodnocením ještě počkám na Dudka, to bude asi klíčový faktor pro moje hodnocení.

Nestyda (2008)

Čím dál tím víc tenhle film miluju, zejména hlavního hrdinu Oskara. Zajímavý, když se sejdu s podobně romanticky smýšlejícími přáteli a ulevujeme hospodě od zásob piva, často se Nestyda dostává na přetřes. Některé scény už kultovky, hlášení počasí z cílem udržet ženu na horách, abych mohl prcat s milenkou, samozřejmě návštěva privatu "aby jsme neměli morální kocovinku pane učiteli" , snídaně nějaký levný sračky zapíjená šáníčkem, kontrola chlastu za volantem a věta "na pána " je private hláška snů a to už vůbec nemluvím o tom kamrlíku, kde Nestyďák bydlel, jeden den tam přitáh Viciu, druhej den Magdu. Oskar je určitě idol mnoha slušných a citově velmi založených mužů jako jsem třeba já. "Je ve mě něco zparchantělýho".

Rapl - Série 2 (2019) (série)

Proč tvůrci ustoupili s ponurosti a drsnosti hlavního hrdiny někam na hranici imbecility mě zůstává záhadou. Některý díly vysloveně volají po zveřejnění do nějakého humoristického magazínku. Občas tedy světla na konci tunelu, ale třeba tpostava kterou hrál Tomášek Jeřábek to autoři pak zazdili, kdyby tohle bylo u policie a mělo to pomáhat a chránit tak to by bylo na emigraci.

Děvka (1991)

Nepochybuji ani na moment, že Ken buď sám má zkušenost s ťapkama a nebo u tohoto filmu byla alespoň jedna jako konzultantka, ale spíš bych tipoval první možnost a slepenec mnoha ťapčích příběhů v jeden film. Samozřejmě občas tam jsou filmové prvky za mě asi nejzábavnější když tam Theresa přijde nařezat do nemocnice svýmu staršímu klientovi a staříci na kolečkových křeslech počítají rány. Theresa jinak docela zbytečně přehrává, ale občas udělá takovej porno look, že bych jí klidně dal celou šjratofli i s lítačkou. Děvka jako celek na mě působí místy filmově, ale má dost reálný prvky a některé diaogy /monology (kino vs auto ) jsou prostě skvělý .

Pomsta Luny (2017)

Původně jsem chtěl dát na GO uplně jiný film, ale všechno mělo mělo celkem dlouhou stopáž a tak jsem vzal za vděk tímhle německým kouskem a musím říct, že i přes pár "náhod" měl film tempo a zajímavou zápletku. Zrovna v tomhle žánru bych nečekal, že němci budou kvalitní, ale jen dobře. Lepší tři.

Ostrým nožem (2019)

Už můj druhý letošní slovenský film v kině a musím říct, že jsem spokojen. Emoce tu jsou velký, protože jsem rozuměl tátovi, který v jedné fázi filmu naráží na neskutečnou státní aroganci a linknavost. Film rovněž vnímám jeko kritiku právního prostředí na Slovensku. Jenom škoda, těch soudních scén, ty se mě zdály trošku zbrklé, ale jinak nemám výtek.