• Thriller

Šest pohřbů a jedna svatba (1998)

Kámoš se během sledování tohoto filmu začal smíchy dusit a já se bál, aby nebyl sedmý pohřeb.

Nový svět (2005)

Červená knihovna na stránkách National Geographic obohacená o překrásnou Q’orianka Kilcher.

Poseidon (2006)

Nikdy bych neřekl, že stačí převrátit Poseidon a uvidím skvělé vizuání efekty a hrdinství jedné skupiny lidí. Přitom kdybych tam byl já, tak bych celou loď zase převrátil zpátky a nikdo by nic ani nepoznal. Jenže by zase nebyli ty efekty, tak nevim.

Únos (2004)

Tenhle film jsem sehnal v klubu českých turistů. Vášnivý turista Willem Dafoe si na jeden výlet unese jako rukojmího Roberta Redforda. Během jejich společného výletu se dozvíme proč to udělal a co na tenhle výlet říká Redfordova rodina. Robert Redford a Willem Dafoe zahráli své role velmi dobře. Ovšem celkově zůstalo jenom u jednoho únosu. Mně film neunesl .

Podvedená (1991)

Viděli jste v tomhle filmu zadeček Goldie Hawn ? Ne, co? Byli jsme podvedeni, protože se na něj začátkem devadesátých letech krásně dívalo. Naoplátku byla taky podvedená Goldie Hawn manželem, co nebyl její manžel. Ovšem to závěrečné dvacitiminutové napětí bylo lepší než mé napětí jestli nakonec ten zadeček přece jen neukáže.

Balzac a Švadlenka (2002)

Tenhle film se šil z velmi dobré látky, ale švadlenka jako kdyby šila horkou jehlou. Ukázka komunistické primitivnosti co devastuje sílu moudrosti měla být mnohem silnější. Vztah dvou studentů k vesnické švadlence se mě sice snažil chytit, ovšem chyběli mu natažené ruce. Kdyby tuto filmovou látku šil Balzac jistě by to bylo za pět hvězdiček.

Maximální limit (2005)

Nejlepší z celého filmu je Al Pacino na toho jsem taky vsadil svůj maximální limit, když jsem si pouštěl tento film.

Konkurs (1999)

Celou dobu jsem koukal na nadrženého Japonce co poslal mozek na dovelnou, aby získal vytouženou Japonku. V poslední čtvrthodince se mu dostane poměrně nechutné odměny. Jenže tak jako mrazivé dny neudělají mrazivou zimu, tak děsivé scény neudělají děsivý film.

Sejmi eso (2006)

Po tom co jsem viděl trailer na tento film jsem se těšil na celý film. Po tom co jsem uviděl celý film jsem se těšil na trailer tohoto filmu .

Vlasy (1979)

Už je to hodně dávno co mě kámoš zval na soukromou projekci filmu Vlasy. Bohužel jako lákadlo uvedl : je to o "hipících" a je to "muzikál". Nevím co si o mě myslel, ale tohle mě fakt spíše odpuzuje než láká. Přitom stačilo říci jedno --udělal to Miloš Forman. To je záruka toho že nebudu muset zkouřit, abych film pochopil. Nicméně je jen můj problém, že se mě nelíbí tato hudba a jako "dítě" jsem spíše plevel než květina. Je jen můj problém, že si nedokážu tento film díky tomu vychutnat jako většina z Vás. Film má však v sobě hodně myšlenkové síly a emočních nábojů /zejména konec/ na to aby mě zaujal a donutil repsektovat Vaše vyšší hodnocení.