• Thriller

Srdečné pozdravy z Ruska (1963)

Vlastně Bond měl psát srdečné pozdravy spíše z Turecka,ale to je jedno. V Dr.No si dali Bond a organizace SPECTRE prvni spíše oťukávající soubojíček na Jamajce . Zde už to oba soupeři rozjíždějí naplno a Bond dostane napomoc první "hračky" od Q. Soupeře má také zdátne, třeba kopající důchodkyni s otraveným bodákem v noze. Ovšem co mě zaujalo bylo kolik měl Bond holek za cca 2hodiny : "starý případ" , "2 cikánky" a Bondgirl - překrásnou Taťánu Romanovovou . To je i na Bonda fakt dobrý, težko tento rekord někdy vyrovnám.

Dr. No (1962)

Rok 1962 se pro českého fanouška agenta 007 může měřit klidně s roky 1918, 1945 a 1989. V tento rok totiž na filmovém plátně poprvé zaznělo " Bond.......... James Bond" . A já se tak seznámil z nejlepším filmovým hrdinou v dějinách filmu. A každé poprvé může mít své mouchy, méně humoru, méně akce, žádná hračka, ale slůvko "poprvé" to vše vyrovnalo. Holky jedna prosba asi za všechny kluky, zkuste se vynořovat z moře tak svůdně jak Ursula Andress, my vás za to budeme mít moc rádi .

Ztracené město (2005)

Film, který jde Andy Garciovi ze srdce a to je jeho nejsilnější stránka . V prní třetině nám Andy Garcia chce ukázat snad všechno najednou : krásy Kuby, politickou situaci, kulturu, tradice, rodinné vztahy, milostný příběh a ne úplně je to k dobru věci. Ovšem pak vám film doslova zavoní, stejně jako vůně kubánského doutníku a příběh si vás podmaní, stejně jako svůdné pohyby krásných kubánek nočního klubu El Tropico Fico Fellove. Ve společnosti Andy Garcii a Billa Murraye Vám nebude chybět vůbec nic a film Vám zůstane v srdci stejně tak dlouho, jak dlouho cítíte na svých chodidlech jemný bělounký písek s kubánských pláží. Jsem rád, že jsem toto ztracené město objevil.

Ryba jménem Wanda (1988)

Když jsem se díval ve vaně na rybu jménem Kapr byla to nuda, pak jsem se díval v televizi na rybu jménem Wanda a pěkně jsem se pobavil.

Anděl s ďáblem v těle (1983)

Když jsem tak koukal na ty kurvy v Riviéře říkal jsem si, že klientela z vyšších kruhů není moc náročná na ženský. Zdena Studénková je samozřejmě vyjímkou, ta už je i pro mě, klienta z hodně nízkých kruhů, značkový zboží. Jen ten příběh mě vůbec nezajímal, v bordelu se přeci odehrávají pro oko daleko krásnější příběhy -- tzv. hodinové příběhy.

Dovolená s Andělem (1952)

Pomoooooooooc tohle mě málem zabilo. Nejvtipnější to bylo v momentech, kdy to vlastně vůbec není myšleno jako vtip. Posuďte sami : "Ženská co to děláte?" " Nejsem ženská, jsem předsedkyně okresního výboru". " Teď všichni pracujeme v jedný báni----- následuje obrovský aplaus všech rekreantů". " Jste na dovolené tak se všichni máte jít kolektivně koupat ". No to fakt nejde, hláška stíhá hlášku . Pan Marvan a pan Kemr herecky nepropadli v žádném případě a když vyhodím agitku s filmu tak ta malinká zbylá část byla zábávná. Kdo je vyznavač hesla : komunisti sice vraždili, ale zase byli zadarmo rekreace, klidně může přihodit další 3 hvězdy.

Honza málem králem (1977)

Fakt škoda, že takový pohodář jako Honza, byl králem jenom málem. Zábavná a dobrá pohádka.

Cesta do pravěku (1955)

Pozvánce Karla Zemana k cestě do pravěku snad nikdy neodolám. Fantazie Karla Zemana přesena na filmové plátno je přehlídkou revolučních triků tehdejší doby . Bohužel díla Karla Zemena jsou více ceněna asi v USA či v Japonsku než u nás. Jenom tak si vysvětluji absenci DVD na našem trhu.

Jak si zasloužit princeznu (1994)

Tak brutální sranda, ukázat princezně že si schovávám její použitou botu a tím ji ohromit . Jestli to na Lenku Jelínkovou zabírá, jdu do toho.

Experti (2006)

Skvělých 30 sekund za scénu z Jirkou Bartoškou. Doufám, že Kryštof Hádek si s těma holkama užil pořádný sex i mimo natačení, protože jinak by natočení tohohle filmu nemělo žádný smysl.