• Thriller

451° Fahrenheita (1966)

Film má určitě velmi zajímavý námět a disponuje takovou sterilní atmosférou bez radosti, bez emocí, přesně tak jak si i já představuju v budoucnosti nějakej ten fašistán. Pardoxně to, co je na filmu nejvíc vvyvedený, tedy ta atmosféra mě i nejvíc vadilo. Chyběl mě tam nějaký prvek dramatičnosti, přišlo mě to bez emocí. Závěr byl pojat velmi netradičně a vydařil se, ale i tak by každej filmař, Françoisa Truffauta nevyjímaje měl dávat příběhům víc než jen myšlenky.

47 róninů (2013)

Nádherná samurajská legenda, skoro až pohádka. Bylo tam všechno, souboje, zlo, láska, čáry máry, ale uznávám s ohledem na zvyklosti samurajů, bych s dovolením skutečně samurajeme nebyl. Neumím si představit, že by mě Zeman řekl, abych se zabil a já to udělal. Ona je otázka co je čest a co debilita.

48 hodin v Paříži (1988)

No, úvod snímku se velmi vydařil, skutečně jsem jenom čekal co se stane,ale postupně to ztrácelo na atmosféřea to je škoda,jinak,ale rozhodně to lepši v žánru krimi -thiriller.

50x a stále poprvé (2004)

Kéž bych se u všech komedí zasmál tolikrát jako u této.

55 dní v Pekingu (1963)

No docela zklamání,příliš dlouhé a poměrně vláčné. Rozhodně bych byl radši 55 dní v Pekingu než se znovu kouknul na tento film. Dvě hvězdy, za ty bojové scény .

6 underground: Tajné operace (2019)

Božský Míša se asi přestěhoval na jinou planetu, kde jsou rychlá barevná autíčka, hodně se tam střílí, skáče běhá po střechách, ale určitě se tam nepíšou scénáře.

65 (2023)

Neskutečně předvidatelné dílo. Škoda, že se na vývoj filmu nedalo sázet, protože konečně bych mohl být v balíku. Chápu účas Adama Drivera v tomhle projektu jako fakt že se na sebe rád dívá, horší to už je s divákem, který se rád dívá na napínavé kousky s originálním dějem. Tu sci-fi zaplétku namotanou na hlavní hrdiny, která by sama o sobě byla 100x zajímavější než celé dění ve filmu, tvůrci trestuhodně ignorují, za to nám v hojné míře servirují útoky "....saurů" na dva nebožáky, kteří si jdou džnuglí rovnou za nosem. Pár scén, kde má hlavní slovo Milsovo vybavení + některé zábary patří mezi to nejlepší co se ve filmu dá vidět, všechno ostatní již bylo viděno. Naštěstí film není závratně dlouhý což v dnešní době taky není samozřejmost, že se scénarista zvládne rychle vyslitnat a i to je potřeba ocenit, protože díky tomu šedesát pětka alespoň rychlejí odsýpá. A pokud jde o hvězdičky je to někde mezi 2-3 a to přesně napůl. Čili absolutně nevím, ale jsem známej tím, že jsem dobrák, takže zůstanu verný své pověsti a dám směrem nahoru.

6,9 Richterovy škály (2016)

Já jsem původně viděl v názvu 69, takže jsem ožil, ale pak se to upřesnilo s desetinou čárkou, no dal jsem play, ale docela lituju. Ze začátku to bylo docelav pohodě, jenže mám dojem, že tady někomu chyběla soudnost se stopáží, takže se pak všechno jen natahovalo a mě už to začínalo i dost otravovat

7 citů (2018)

Připadal jsem si docela úchylně, kyž jsem čuměl jak se dospělí lidi chovají jako malý děti. Rozuměl jsem tomu co autor chtěl říci, ale moc mě to teda nesedlo.

7 dní hříchů (2012)

Velmi povedený snímek zejména kvůli atmoséře a situaci v našem pohraničí, pár dní po válce. Určitě to výrazně ovlivnilo mé hodnocení a tedy i poměrně silný zážitek v kině. Abych řek pravdu na Jana a Agnes a jejich osud jsem se až tak moc nesoustředil, spíše jsem se zaměřoval na jednotlivé povahy a jejich chování, protože tam se emocím zvedala zavora docela slušně. Čemuž přispěli i kvalitní herecké výkony v čele s vynikajícím Ondrou Vetchým. Co bych filmu vyčet je slabší konec a divnej formát ve kterým v kině promítal. myslím si že to nebyl ten klasickej širokáč. Avička Vicička je prostě takový příjemný koťatko za všech okolností.