• Thriller

Srdcová královna (2019)

Jsem nadšen, když i po tolika filmech co jsem viděl se dokáže najít film, který mě naprosoto odrovná a to je přesně případ Srdcové královny. První část se seznamuješ s prostředím, s postavama, dostáváš do sebe atmosféru, jako ono to může znít nudně, ale režie May el-Toukhy je tak kvalitní, že všechno sleduješ s velkým zájmem a tušením, no a pak to začne a čím víc se blíží konec, tím víc jsem cítil tíseň a ouzkost, konec mě absolutně rozbil. Fenomenální herecké výkony předvádí všichni, ale Trine Dyrholm je neskutečná a Gustav Lindh ve 24 letech, takovejhle výkon ? No to je teda mazec, jaký mají v Dánsku super talenty. Vůbec se nedivím, že v Dánsku tento film sklidil tolik cen.

Ostrý holky (2018)

Dostal jsem od sousedky láhev vína, pizza byla na cestě a tak jsem hledal na netflixu adekvatní film a našel tenhle bonbónek. No jedním slovem nádhera. Volejbalový holky v kratesech proti uchylům, můžu chtít víc ? Ne ! Hlavy lítaj vzduchem, záběrů na ženský prdelky kolik je libo, spousty klíčových scén a dialogů, i když třeba osud minipsa co se zahryzne trenérovi do koulí určitě ochránce zvířat nepotěší, ale ten černej lak filmu prostě extremně sluší. Ježisku já jsem spokojenej, od teď beru jen volejbalový holky .

Iveta Bartošová: Léto (1986) (hudební videoklip)

Nepatřím mezi frajery, který tady hodnotěj videoklipy nebo kdejakej pšouk, ale tohle mě prostě nedá. Ivetka už tady mezi náma není, protože bohužel neměla štěstí v životě na svou psychiku a ani na chlapy, což se při její kráse nedá snad ani věřit, ale bohužel hajzl vedle hajzla až jí jeden z nich dovedl k sebevraždě. Když jsem se to dověděl, píchlo mě u srdce, protože právě tenhle song jsem měl možnost zažít od Ivetky live a ještě jsem dostal od ní pusu (na tvář) , bylo mě -náct, poprvé mě políbila nějaká ženská a hned taková kočka ( v 80letech nebylo hezčí ), tak si umíš asi představit jak to se mnou zamávalo, pamatuji si, že jsem si tu tvář odmítal mejt a a a..., no prostě jsem si vzpoměl, když jsem náhodou narazil teď na tenhle song, první polibek, první fyzická platonická láska, na tohle se nezapomíná "Všechno zdá se mi najednou vzácnější, Léto kouzelný" - jak přesný.

Ma Ma (2015)

Já samozřejmě mám problém s tou závěrečnou částí, která je vlastně klíčem a hlavní pointou filmu, že to šlo tak hladce. Ovšem jsem jen člověk a nepotřebuji mít za každou cenu pořád drasťák, tenhle příběh měl v sobě sílu, laskavost a cit. Penelopa zahrála skvěle a opravdu jsem měl chuť s ní být v každý chvíli a držet za ruku. Film protkáný smutkem a tvrdým osudem, plný lásky. Profesionálně působily i další klíčové složky filmu jako kamera, střih a hudba. Je mě fuk, kolik se tomu tady dává hvězdiček, je mě fuk, že film se vyhýbá drsným scénám a klade důraz na úplně jiný věci, podstatný je, že mě dal emoce, velký emoce a pokud by se některá žena octila v situaci ve který byla Penelope, moc jí držím palce, aby měla po svým boku chlapa jako byl Luis a ne českýho filmovýho kritika.

Pějme píseň dohola (1990)

Musím říct, že jsem v šoku, protože já se hned díval na tu nádhernou Vendy, kdo jí hrál a zjistil jsem, že Ulrika Kotajná, před pár měsíci ve 49 letech zemřela. Ach, tak nádherná ženská. Jinak je to film debutů filmařů, kteří dneska tvoří českou filmovou špičku : Trojan - Hřebejk - Jarchovský. Trošku mám dojem, že se pánové hodně vzhlíželi v české nové vlně, taková ta přirozená absurdní komika. No kdo jsme jezdili na tábory, víme svoje, každej jsme se tam zaláskovali do nějaký ty Vendy, špiclovali holky v sprchách, dělali srandy a byli prima parta. Já musím dát pět, mě se to líbilo v tý svý nenápadnosti,ale přitom údernosti. Jen je mě teď smutno, z toho že Ulrika už nežije. Co asi dělaj holky do kterých jsem byl zaláskovanej já, .....ach to už je let, kdy jsem u sázavy randíval na tajnačku u hajzlů :-)

Fauda - Season 3 (2019) (série)

Nepotřeboval jsem ani covid, abych ztratil dech. Opravdu neskutečně vymakané asi od 3 do 10 epizpody jsem byl napjatej jak svině.

Chalífát (2020) (seriál)

Tak tohle byl námrd jak bejk. Mělo to perfektně vystavěný napětí do absolutního finále. Měl jsem v průběhu seriálu snad všechny možný emoce, působilo to naprosto reálně a to jak v Syrii, tak ve Švédsku, všechny postavy skvělý, příběh na výbornou, ne tady není co vyčíst. (Pro mě - Konec 1.serie napsán do poznámek, přečíst před druhou serkou jestli bude )

Mank (2020)

Ou yes a já kráva chtěl Netlix zrušit, ale pro tyhle šperky si ho prostě budu dál vydržovat, protože on mě pak odmění moc krásným večerem. Nevím, kde mám s tím nadšením začít, možná u Davida Finchera, nedá ti tu nádheru zadara, vyžaduje absolutní pozornost, ale pak do tebe napere tak vyníkající filmařinu, že nadšením líbáš obrazovku. Krásný v detaliech, celku, atmosféře, kamera vždy umí zabírat příběh a dění a Gary Oldman ? Mástr krát pět a já se tady rozepíšu jednu scénu, monolog opilosti jsem jí nazval a to když mluví opilí k přísedícím, nejen to tržení těla je úplně top, ale i ta řeč občasně dvakrát za sebou řekne první písmenko v nějaké větě, chápu pro někoho píčovina, ale já si tuhle scénu po skončení pustil ještě třikrát a snažil jsem se jí dát do střetu s opilíma lidma co jsem viděl v podobné situaci a opravdu je to do posledního slova a pohybu naprosto bezchybný. Omlouvám se nechci tady pitvat scénu po scéně, ale chtěl jsem odůvodnit na jednom příkladě z mnoha proč tohle považuju za Garyho fenomenální výkon. Vizuální stránka, no to je lahoda všech lahod, zase tady můžu úvadět několik interiérových nebo exteriérových scén jako příklad, ale to bych za chvíli měl komentář jak matty a to nechceš. Přesto všechno, že se jedná o absolutně jasně nejlepší filmařinu tohoto roku si nemyslím, že ten film nadchne všechny, není snadný na koukání což nevím jestli mu mám vyčíst nebo ne. Já osobně si ho dám ještě několikrát, ale zatím tu pětku dávám. Protože, když mám u mnoha scén z těch či oněch důvodů jen "wau", tak ani jinak nemůžu.

All That Jazz (1979)

Tak tohle byla doslova filmařská krasojízda. Nevěděl jsem, zda si mám víc užívat hudby, tance, příběhu, hereckého ultra výkonu Roy Scheidera nebo krásných tanečnic, ale dostal jsem to do sebe v plný síle a to je hlavní.

Divize (2020)

Tak tohle byla a na dlouho dobu ještě bude nejlepší Brazílie co jsem zatím viděl. Trošku mě to připomělo straou dobrou Francii, kde se nikdo s nikým a ničím nesere. Film ve kterým by Mirek Dušín opravdu neměl z koho sestavit partu skautů. Hudba, kamera, příběh ze všeho člověk má jasný pocit, že všechno je tady na píču. Není to akční film, ale spíše takový krimi - thriller, tomu zklamání tady vůbec nerozumím, pro mě velmi realistický odvyprávěný biják, který má napětí, dynamiku, dobře vyprofilovaný postavy, zkrátka balzámeček.