Noc klavíristy (1976)

Výborné i keď veľmi smutné drama. Medrická zahrala smútočnú postavu skvele. Voska bol šarmantný a tiež vedel zahrať taký akoby skrytý smútok. Mizerovia Brousek a Kanyza, tomu nemám čo vytknúť, postavy im sadli. Pamätám si, keď to dávali v 80. rokoch, bol to v tej dobe veľmi obľúbený film.

Smrt přichází v dešti (1965)

Výborný herci, ktorí to zahrali vierohodne. Dvojica Chudík - Polónyi boli fajn, Strnisková a Grúberová boli výrazné. Jedine, ten koniec rozuzlenia s nastavenou pascou akože živej mŕtvej bol gýčový a úplne zbytočný.

Panoptikum Města pražského - Atentát na ministerského předsedu (1987) (epizoda)

Paródia na blbých policajtov a skorumpovaných politikov. Stašová zahrala tú číču v boa dobre. Mňa prekvapuje, ako vo všetkých dieloch tohto aj predchádzajúceho seriálu dokázali na konkrétne vedľajšie úlohy vždy vybrať hercov, ktorý sa na to naozaj hodili. Aj toto je dôvodom úspechu seriálu.Menší počet bodov dávam za to, že ma tento diel/príbeh až tak nebavil.

Hříšní lidé města pražského - Kaprova smrt (1969) (epizoda)

Pre mňa najslabší diel s nudným príbehom. Jedna hviezdička a to za tú výbornú scénu na konci v Jedovej chýš, kde vypukol dokonalý zmätok a všetci kolabovali.

Hříšní lidé města pražského - Malý a velký vrah (1968) (epizoda)

Najlepšia scéna boli samí šikmookí vo vagóne, čo takmer spôsobilo detektívom kolaps. Pán rada bol v tomto diely omnoho viac naštvaný, než inokedy. Opäť, výborné zahraté postavy, humor a zločin, ktorý sa kľudne mohol stať.

Hříšní lidé města pražského - Telegram z Neapole (1969) (epizoda)

Kopecký ako vždy skvelý a dodal tomuto dielu ozaj mnoho humoru, už len tým, ako sa tváril. A falošná kočička - grófka v podaní Hlaváčovej bola vhodne zvolená. Len tá príšerná hudba, kde sa spievalo Maroko, Maroko... ma strašila v hlave ešte dlho.

Hříšní lidé města pražského - Lodní uzel (1969) (epizoda)

Vždy som mala podozrenie, že pán rada je navonok tvrďas, ale má citlivé srdce. Scéna, kde Bouše mláti svojho nepodareného syna a pán rada sa ho snaží mierniť to dokázala. Tých chlapcov bolo aj mne ľúto.