Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Drama
  • Akční
  • Dokumentární

plakát

Panoptikum Města pražského - Funus (1987) (epizoda)

Nový pán rada hneď po príchode do Prahy zapôsobil na všetkých darebákov, detektívov aj na nás divákov. Elegantný Adamíra sa na túto úlohu skvele hodí. Len tá príšerná pesnička mi liezla na nervy.

plakát

Hříšní lidé města pražského - Turecké náušnice (1969) (epizoda)

Výborný diel, tak ako iné s množstvom vtipných scén a hlášok. Super scéna: rada Vacátko a šmelinár, ktorého zahral Kemr a Vacátko napodobňuje jeho gestikuláciu. A úbohý chodiaci rada Vacátko na streche, vydesiac paničky na lehátkach, ktoré začnú jačať, že je tam čert, to nemalo chybu.

plakát

My všichni školou povinní (1984) (seriál)

Klasika 80 rokov, kedysi sme na tomto seriály všetci frčali. Dnes už to samozrejme nemá také grády. Vladyka tu hrál podľa mňa veľmi dobre. A Vránová perfektne zahrala strašne nesympatickú a odpornú vynervovanú učiteľku a Kudláčková výborne zahrala závistlivú nesympatickú Barču.

plakát

Dempsey a Makepeaceová (1985) (seriál)

Klasika z 80 rokov. Všetci sme na tom frčali. Dvojica, v ktorej to iskrí, prísny šéf a prostredie Londýna. Dnes už to samozrejme nemá také grády ako vtedy.

plakát

Inspektor Taggart (1983) (seriál)

Môj obľúbený seriál z 80 rokov, i keď na vtedajšiu dobu dosť drsný. Novší inšpektor Matt Burke sa mi viac páčil ako starý Taggart. Výborne zohraté postavy detektívov. Škoda, že seriál skončil.

plakát

Inspektor Morse (1987) (seriál)

Zaujímavé prostredie z Oxfordu, inteligentný Morse a sympatický seržant Lewis. Musím povedať, že seriál bol omnoho lepší ako knižná verzia od Coliina Dextera.

plakát

Záhady Slavičího domu (1984) (seriál)

Výborný seriál z 80. rokoch. Mne osobne sa páčil najviac zo všetkých Dalglishoviek. Prostredie, kde sa dej odohrával, tajomná atmosféra, napäté vzťahy a zápletky sú to , čo robí pani P.D. Jamesovú top autorku anglických krimi. Herec Marsden bol vybraný veľmi dobre.

plakát

Predajňa 044 (1975) (TV film)

Taký priemer. Herci aj dej boli fajn. Začiatok ma bavil, ale záver bol divný a nepresvedčivý.

Ovládací panel